» »

Online nakup na pošto v Avstriji

Online nakup na pošto v Avstriji

Bellzmet ::

Zivjo!

Iz Nemčije nameravam naročit eno zadevo preko interneta. Seveda trgovina ne pošilja stvari v Slovenijo, zato bi se probu zment, da jo pošljejo na pošto v Avstriji npr. v Celovcu in jo grem jaz tja iskat. No še bolš pa je, če ma kdo kakšne veze kje zraven meje, da bi se dal tja poslat:D

Zanima pa me, če kdo ve, koliko pošta zaračuna (če sploh) za takšno storitev. Stvar tehta tam ene 2 kile, stane pa cca. 200 euro.

lp

Gandalfar ::

kaj ce bi pocaku en mesec pa pol bil v EU pa ti bodo tud v slovenijo poslal?

Bellzmet ::

Hja je že res...čeprov bi rad mel stvar čim prej...je pa tut res, da pol ne dobim nazaj davka!

urosh ::

Pošta za to nič ne računa. Pošljejo ti po povzetju (ali kako se pač zmeniš), naj pa obvezno gor napišejo "postlagernd", da te bo tam počakalo, predvidoma 8 dni. Ne računajo pa nič. Je pa pogoj, da je bilo poslano po pošti, ne po kaki paketni službi. To je to.

Simpl...

Cosmo ::

Od 1.1.2004 pošta v Avstriji računa 1€ za poštno ležeče pošiljke.:D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Caligula ::

Ja sam takrat bi znal bit to ze brez pomena.

Bellzmet ::

No 1€ se pa da prebavt...zdej je treba samo se trgovino najdit k to pošilja na pošto. Zgleda da imajo vse mal drugačno politiko glede pošiljanja. Ene pošljejo na pošto, druge pa ne...;( !

A kdo pozna še kakšno online trgovino z avtoakustiko (razen unih iz http://www.geizhals.at)?

Al pa kr tko trgovino z avtoakustiko okoli Celovca oz. Beljaka - pač zraven Ljubelja?

lp

Caligula ::

Majdica mas v Borovljah pa Celovcu.
www.majdic.at pa jih lahk poklices pa vprasas, ce majo kar hoces.
Tam na strani prac pise ker tip je za ker segment odgovoren pa govorijo anglesko.

Drugace pa na dinodj.com vprasaj, ce ti lahko zrihta kaj. Ponudis mu kakih 5-10 jurjev poleg cene brez MWSTja pa ti prinese, ce lahko dobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Bellzmet ::

Tole s pošto zna bit kr križ. Sem klicu/poslal mail v 6 trgovin po Avstriji in Nemčiji pa nč od nč. Ena celo pošle na pošto v Avstriji, sam je čas dobave ene 3 tedne (pač preveč zame)! Aja pa ena iz Nemčije lahko pošlje v Slovenijo preko UPS - stane pa 150€ za avtoradio, ki pri njih stane 167€! Ostale pa samo na direkten naslov v Avstrijo oz. Nemčijo. No sej, še ene 14 dni pa naj bi ble stvari mal bolj dostopne. Komaj čakam...

lp

urosh ::

@ Cosmo: Ne, nič ne zaračunava. Meni ni.

Dosti lažje bi ti soveda bilo svetovati, če nam zaupaš, kaj kupuješ. Računalniška oprema je dokaj poceni na naslovu tukaj, kjer sem do sedaj naročil robe za okrog 5000€ pa nisem mel nobenih problemov, pa še ko mi je plata crknila, so mi v roku 10 dni zadevo zrihtali in mi poslali novo - v 10 dneh od kar je crknila, je že nova delala v mojem abaku.

Avtoakustiko pa maš v Mediamarktu. Malo si poglej.

Cosmo ::

Hja, meni so letos v Spielfeldu na pošti zaračunali 1€ za poštno ležeče pošiljko in mi povedali, da je tako od 1.1.2004. Ni pa nujno, da je povsod tako. Če mi lažejo, lažem :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Cosmo ::

urosh: A priložijo MWST formular pri tej trgovini? Kako ga pa dobiš nazaj?
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

urosh ::

@ Cosmo: Ja, priložijo

Nazaj ga pa dpbiš tako, kot povsod - greš na Kompas ali pošto (slovenije) in dvigneš. To je to. drugače pa so super. V ponedeljek pošljejo, v četrtek lahko greš sigurno dvigneš (saj je že prej tam, samo takrat je sigurno), plačaš pošiljko (+ za večino stvari 10€ / paket - odvisno od teže), "pospraviš" po avtu, poštemplaš na carini in to je to. Samo reči tam, kjer boš dvigoval MWST da ti prefotokopirajo račun - ali pa si ga dej sam. Simpl. Dobro pa je, da pri naročilu napišeš da želiš imeti zraven mwst na tvoje ime, za ziher pa jim lahko to sporočiš še po pošti.

Če še te kaj zanima, me lahko kontaktiraš na mejl

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434338 (17458) AgiZ
»

Poštno ležeče Spielfeld

Oddelek: Kaj kupiti
3213639 (3609) shadow7
»

Za vse, ki imate namen naročiti blago v tujini

Oddelek: Kaj kupiti
453887 (2888) b0j3
»

Online nakup iz Nemčije, prevzem na Avstrijski pošti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
626454 (5472) VASkO
»

Kje poceni dobiti Antec True Power 430 (morda 380)?

Oddelek: Kaj kupiti
221334 (1096) boštjan

Več podobnih tem