» »

Šeranje zvoka preko mreže

Šeranje zvoka preko mreže

CubiX ::

A kdo mogoče ve, če in kako bi se dalo šerat zvok preko mreže? Primer: Laptop postavim na mizo, vklopim mrežni kabel in že se vsi zvoki z laptopa slišijo na zvočnikih, ki so priklopljeni na drug PC v mreži.

Dr_M ::

pf...kej to norga pa se ne....ampak me prov zanima kaj se bo izcimilo iz tega :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

KraP ::

vzemi Team speak oz. podobne prog. mikrofon vklopi v izhod za zvocnike in cuje se na vseh


LP KraP

CubiX ::

Ma ne... Rabim prov šeranje v smislu kot šeranje printerja. Fora je v tem, da ko recimo želiš printat z laptopa ne rabiš vklopit USB ali pa LPT v laptop, ker je dovolj, da je vklopljena že mrežna. Jst bi rad isto z zvokom, da mi ni treba vklopit zvočnikov na izhod v laptop :)
Torej pridem domov, laptop dam na mizo in vklopim mrežno in že imam dostop do neta, printerja, Palm zibeljke... in še zvočnikov. Vse z enim kabljem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CubiX ()

Dr_M ::

mocno dvomim, da se to celo v linuxu da, kaj sele v windowsih :) edina sansa ti je, da musko sheras prek mreze in potem spilas na racunalniku ki ma zvocnike.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matter ::

shoutcast server :)
pa še to ni po željah :o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

Sergio ::

Ja. Za Winamp obstaja remote control plugin. Upravljaš Winamp iz drugega računalnika. To najbrž hočeš?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

CubiX ::

Ne ne. Hočem da gledam film na enem računalniku, zvoki se pa slišijo na drugem :) Kot bi dal v šeranje zvočno.

Dr_M ::

ocitno ne mores tega, ker zvocne ne mores dat v sheranje, tako kot diska ali printerja.to bi blo zelo cudna zadeva...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bradek ::

Vbistvu ne vidim razloga zakaj bi bila to cudna zadeva... imho bi bila izvedljiva, samo softver bi moral biti pravi. Ce ne drugega pa kaka client-server varianta.

Dr_M ::

mogoce s ksnim trojencem :) :)

resno...to se mi tko nekak zdi, kot da bi na enmu racunalniku zalaufu spil in ga na temu tut spilu, ampak grafiko bi pa pospesevala graficna na drugmu racunalniku...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gandalfar ::

shoutcast server pa stremas vse zvoke iz enega racunalnika na drugega.. edini problem bi ti bil zamik, ki bi bil pomojem prevelik za normalno delo

pivmik ::

Uporabi VideoLAN, s katerim lahko broadcastaš po mreži DVD, DivX, XviD... filme ali karkoli kar se zajema preko DirectShow(Zvočna kartica, TV Tuner, Video In,...).

Navodila:

To nastavi na PRENOSNIKU:
0. Pojdi v nastavitve zvočne po RECORDING in enableaj snemanje samo WAVE (ponavadi je po defaultu na mikrofon)
1. NAbavi in instaliraj VideoLAN Client
http://www.videolan.org/vlc/download-wi...
2. Odpri ga
3. Pojdi sem: File - Streaming Wizard...
4. Step 1: Open..
5. DirectShow input
6. Video Device: NONE
7. Audio Device: (izberi svojo zvočno kartico, klikni prej refresh)
8. Step 2: Choose...
9. Kljukico daj na HTTP
10. Za address ne vem kaj moreš vpisat, verjetno ime tega računalnika
11. Encapsulation method: pusti AVI
12. Zvok pusti nestisnjen, če ne bo obremenjevalo procesor na tem(kodiranje) in na drugem računalniku(odkodiranje). 100 Mb bandwidtha v mreži je itak dovolj za zvok
13. Klikni OK
14. Step 3: Start!

To nastavi na Namiznem PCju, ki ima zvočnike:
1. NAbavi in instaliraj VideoLAN Client
http://www.videolan.org/vlc/download-wi...
2. Odpri ga
3. Pojdi sem: File - Open Network Stream
4. Napiši naslov računalnika iz kjer se streama zvok(http://prenosnik:1234).
5. Stisni OK.
6. Zdej bi moralo delovati.

T osem povedal NA PAMET tako da ni nujno da bo delovalo, ta navodila so samo osnova da se znajdeš sam naprej (in nato napišeš v forum kako ti deluje).
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

pivmik ::

Puskusi še tako:
Encapsulation method: RAW
Pol pa nastavi skrčevanje Audio v MP3

V Windwos MediaPlayerju mi je to uspelo predvajat, žal pa ima WMP zamik ker na začetku burrer-ira. Če odprem stream v VideoLAM mislim da ni zamika, samo možno je da se sploh nič ne sliši, ker sem testiral samo na enem računalniku (streamanje in sprejemanje).
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

SasoS ::

Remote desktop ti prenese zvok na drug računalnik...ampak močno dvomim da boš s tem dosegel uporabno rešitev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odpiranje flv formata

Oddelek: Pomoč in nasveti
81759 (1634) soncek27
»

DTS 5.1 Audio (DVD Audio)

Oddelek: Zvok in slika
71438 (1324) krneki
»

decoderi na kupu,.a film ne predvaja.

Oddelek: Zvok in slika
5826 (826) pivmik
»

File is corrupted. Seeking will be very slow.

Oddelek: Zvok in slika
5962 (774) boych
»

Iz rač na TV

Oddelek: Zvok in slika
131002 (831) GhEttO

Več podobnih tem