» »

kateri sistem za c433

kateri sistem za c433

majlo ::

po delih sem sestavil eno kišto (no ne še čisto), pa me zdaj zanima, kateri os naj dam gor.
mam 32 rama (zaenkrat, dobim ga več), voodoo 3 2000, največji problem pa je trdi disk, velik je le 540 mb. glavna funkcija bi bila gledanje filmov. sicer sem na drugi kišti sprobal geexbox, vendar me moti, da ne morem gledat s podnapisi (možno, da tudi nisem znal naštelat) oziroma so podnapisis laufali le, če so imeli povsem enako ime kot film.

kateri sistem priporočate, al kateri windows ali linux, lahko tudi live cd, vendar s podporo za podnapise?

LP Majlo

Trubadur ::

nabav več diska obvezno
drgač pa z mal diska in rama->linux
Berite Thomasa!

moj_nick ::

Verjetno ima geexbox mplayer. V komandni vrstici napišeš samo mplayer -sub imepodnapisa film.avi in zadeva bi morala špilat.
110111001001010001010000

Skrat ::

Ce bos smo gledal filme in to na takem sistemu... potem vsekakor linux (pa ne garantiram ti, da bo zadeva delala povsem ok). Katerakoli distribucija, vendar cim bolj oklescena, vsekakor brez X-ov, samo konzola pa mplayer (preveden na tej masini!) in to je to. Graficni vmesnik ti bo samo kuril resurse brez potrebe.
Free software is a matter of liberty, not price.

thezerox ::

skrat: kako to mislis, da brez X-ov, pa pol mplayer?

Ja, vsekakor si nabavi rame, se posebej, ce bos poganjal kak livecd linux. Jaz poganjam knoppix na PII 333@375 pa mplayer in mi dela fajn. Fajn je, ce se prej kopiras film na disk. mam pa 320 rama.

root987 ::

Obezno več rama in diska - osebno so mi win2k popolnoma lepo delovali na c400 z 192mb rama in 8gb diskom. Da, tudi filmi. Prav tako pa je lepo deloval tudi linux.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Skrat ::

Ja za gledat filme ne rabis imet graficnega vmesnika. Kaj je pa tle cudnega? :D

V konzoli reces mplayer ime_filma.avi pa je...
Free software is a matter of liberty, not price.

majlo ::

rama predvidevam, da ga bo 32 + 128 (upam da ga dobim za dva pira).

geexbox se mi dopade, zadeva zasede le 5 mega na cdju. Ne vem sicer kolko porabi rama za delovanje, mislim pa da bi moglo delat brez problema. Ali gre geexbox inštalirat na disk, da nebi vedno rabil menjavat cdje?

Hvala za pomoč!

LP Majlo

majlo ::

aja še to!

Kolegu sem sestavljal mašino p350, 64 ram, 12 gb disk, voodoo 3 2000 pa sem mu naložil win xp, pa so filmi špilali brez zaikanja, oz. na začetku je malo bolj dolgo štartalo film(cca 30 sec).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: majlo ()

Sami ::

Kot so ti rekli že drugi, obvezno več diska in rama, drugač pa mislim da bi bil Win XP mogoče preveč za tole, kakšen Win 98SE ali pa 2000 pa bi moralo biti ql.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Spajky ::

Skleščena W98SE (LiTE) bi blo ko bok ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493037 (1797) Azrael
»

Divx + 333MHz

Oddelek: Pomoč in nasveti
181173 (953) blazko1
»

Linux za filme

Oddelek: Operacijski sistemi
111193 (902) Pithlit
»

dvix na slabšem pc-ju

Oddelek: Strojna oprema
171677 (1390) Phoebus
»

DivX problemi pod WinME

Oddelek: Zvok in slika
121481 (1215) RudeBw

Več podobnih tem