» »

Prenosnik?

Prenosnik?

paradoxxx ::

V eni reklami sem videl dva prenosnika!
Eden je bil Tro-note drugi pa Asus.

Oba sta bila podobna le Tro-notov je imel še DVD pekača!
Pa Asusov je imel mrežno kartico LAN 10/100/1000 Tro-notov pa samo LAN 10/100.

Pa je bil Tro-notov 80 kSIT dražji. Zakaj to ?

Caligula ::

PAc cenovna politika, razlicne akcije,... promocijska varianta,.. skratka ponavadi to nima take veze z proizvodnimi stroski.

Ceprav jaz to pravim ob predpostavki, da preostanka sistema ne omenjas, ker je zelo podoben.
Napisi vec o tem kaksen procesor, koliko RAMa,.. kaksen disk.

Intel, sploh pa Centrino je obicajno precej drazji,...

AMD in Celeron sta cenejsa,...

krator ::

Tudi sam gledam malo za prenosniki, pa sem postal pozoren na SOLOnote prenosnike:

http://www.enaa.com/dept.asp?dept_id=643

Cena in konfiguracija zgledata čudovito. Ma kdo kake iskušne, informacije o njih?
Pa gericom, se splača?

paradoxxx ::

Prej sm se zmotil! Za 80kSit je bil dražji Asusov prenosnik!

Tro-Note
Procesor: Pentium 4 3,0 GHz HT
Ram: 512 MB DDR
Disk: 60 Gb
DVD-r zapisovalnik
Grafična kartica: Ati Radeon M 9600 pro 128 MB
Mrežna: LAN 10/100
Garancija 24 mesecev
Cena:379.000 SIT

Asus
Procesor: Pentium 4 3,0 GHz HT
Ram: 512 MB DDR
Disk: 60 Gb
CD-RW/DVD predvajalnik
Grafična kartica: Ati Radeon M 9600 pro 128 MB
Mrežna: LAN 10/100/1000
Garancija 24 mesecev
Cena:459.000


Samo to je pisalo. Zato se zelo čudim, kajti prej bi bil Tro-Note dražji ker ima še DVD zapisovalnik?

IceIceBaby ::

pantokrator good stuff. Zdej mam enega na testu par dni in se je zelo dobro obnesel. Centrino šiba, baterija zdrži kar precej pa velikost in teža sta sprejemljivi. Ekran je tudi dober, uglavnem, za tak denar pomoje uredu zadeva. Na zunaj se sicer vidi malo slabša izdelava, ampak nič bolj kot pri kakšnem gericomu, acerju...
Edino OSa nima naloženega, ampak mislim da za večino slo-techarjev to ni problem :)

krator ::

Eh, Kst, to da izgleda navzven malo ceneno je zato, ker si vajen fansy ibookov.:D Žal, svet PCjev še nekaj časa nebo tako lep. :(

IceIceBaby ::

Ja to maš prav. iBooki in PowerBooki so dost natančno narjeni, ampak tudi kakšne toshibe in sonyji niso slabi. Te cenejši modeli so pa vsi malo šlampasto skup dani. Ampak ni nič kritičnega, to so res detajli, ki te pri vsakdanjem delu nebi smeli motiti.

|KoRn| ::

Tale TroNote je kar dober ... sam asus je lepši in ima boljšo plato... tak da, jaz sem vzel tronote ker je denarna stiska, sem pa za zdaj zadovoljen z njim, čakam še da mi ram zamenjajo s hitrejšim :D

Caligula ::

Med tema dvema je vsekakor bolj smiseln nakup Tronota.
Sam daj si kaj presvercaj do prvega maja oz das svercerju kakih 10-15 jurjev poleg cene brez MWSTja, da to naredi zate pa fajn prisparas.
Tadva se mi zdita draga.

To ni poceni. Se da se kakih 100 jurjev cenej prit za tako konfiguracijo ob mogoce se boljsi kvaliteti in specifikacijah.

nere ::

Caligula: kje ti pa vrnejo ddv za prenosnika, brez da imaš potrdilo naših carinikov, da si plačal carino?

Caligula ::

Nebi vedel. Jaz za take stvari uporabljam svercerje.

Mu pac reces, da mu das poleg cene brez MWST se kakih 10 jurjev zraven in je to to.

neki ::

Jst sm kupu tronote t85ds in sm z njim zelo zadovoljen - mislim da je najboljsi za to ceno ...

smirnof ::

mene pa zanima, če lahko z prenosnikom nadomestiš osebni računalnik. Predvsem me zanima kvaliteta lcd monitorjov na prenosnikih oz. ali je očitna razlika med prenosnikom za 200k in za 500k
EJ6

Caligula ::

Razlik v LCDjih na namiznih in laptopih ni nekih opisljivih. Vecje so razlike med prenosniki kot med prenosniki in namizniki in vecje so razlike med namizniki med sabo kot med namizniki in laptopi.

Tudi drugace lahko ze mirno nadomestis namizni PC z laptopom. Ce veliko tipkas je dobro met se navadno tipkovnico pa mis priklopljeno gor pa itak, ce rabis velik disk si kupis se USB 2.0 ohisje za disk in disk,..

Ne, vecinoma se ful dragi laptopi ne splacajo. Sploh pri nas ne kksni Dell in taki brandnami, ker dobis oskubljeno precenjeno ovco.
Direkt kakega Tajvanca tipa Asus, Acer,.. al pa tud kaksnega domacega sestavljalca tajvanske robe tipa Tronote,..

Pa cimvec garancije, ker je servisiranje drago.
Pa ali si daj kakega presvercat do 1 maja ali pa pocakaj, da bomo v EU, ko bodo cene malo bolj normalne pa se lepo si ga bos iz Nemcije,.. lahko narocil poceni,..

Razlike v cenah so odvisne tud odkomponent ampak v velki meri tudi od marketinga pa podpore...
Sam pri nas-ko gledam Dellov laptop za 600 jurjev.. se poscijem od smeha. Svercer ti zrihta primerljiv ali boljsi laptop za dobro tretjino te cene ali pa tam nekje 40%.

Ce pa rabis vzet na firmo pa pocakaj, da bomo v EU.

smirnof ::

hvala za izčrpen odgovor

pomoje se bl splača kupt en prenosnik, k pa lcd 19". po kolk pa so pol kej u avstriji prenosniki?
EJ6

Caligula ::

Jah za 160 jurjev se lih ne splaca kupovat, se pa splaca za kakih 200 jurjev kej presvercat. Za to se ze dobi spodobno zadevo k bo se cez 10 let dobra vsaj za video predvajalnik pa internet :D

@ljash ::

kwa se pol po vašem bol splača - kupit en orenk PC (tam do 220 000) in _kasneje_ še LCD (za ene 120 kSIT) ali pa kupit en notebook za 200 - 250 kSIT?

Caligula ::

JA to je pa cist odvisno za kaj bi ti rad racunalnikuporabljal pa ce sploh rabis prenosno zadevo,..

Ce si gamer z laptopom nimas kaj poceti.

sloncek ::

No glede na to da je prvi maj že skor tuki in glede na to da vsi govorite kolk so cenej notebooki v Nemčiji, mene zanime če ma kdo kakšne konkretne naslove kje se te poceni notebooke dobi. Zanimajo me predvsem centrino notebook-i z dobro grafično kartico.

Hvala za use URL-je :))

net26 ::

sloncek: poglej si www.geizhals.at (online primerjalnik cen, jaz uporabljem predvsem za avstrijo - sem narocil kupil dvignil ze 2 notebooka - za smesne cene - dela pa tudi za nemcijo in preostanek EU a la nizozemska, VB, ...)

v avstriji sem kupil lani julija HP nx9005 (AMD2400+, 256 rama, 40gb diska, cdrwdvd, radeon IGP (do 128mb shared), 15" display za 1060 EUR ?!?

pa valda da ti davek vrnejo ce nisi placal carine... KAJ VAM TE JE? postempla ti avstrijc formular! nasi nic nimajo s tem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik izmed nastetih je najboljsi?'

Oddelek: Kaj kupiti
73160 (3037) SoNgOkO
»

Še vaš nasvet o dotičnem prenosniku prosim!

Oddelek: Kaj kupiti
323054 (2328) swen
»

NUJNO: Kaj meniš o prenosniku TroNote T95-CWD ?

Oddelek: Kaj kupiti
312707 (1988) Utk
»

Kateri notebook? cenovni razred okoli 350-400k

Oddelek: Kaj kupiti
161684 (1369) TribesMan
»

Kupujem prenosnik za ~300 kSIT

Oddelek: Kaj kupiti
101487 (1320) FANATIK

Več podobnih tem