» »

Kateri notebook? cenovni razred okoli 350-400k

Kateri notebook? cenovni razred okoli 350-400k

zeriX ::

Trenutno premisljujem med nakupom HP compaq NX9105 ter TroNote T95-DS
kofiguracija hpja je:
Zaslon: 15,4" WXGA
CPU: AMD mobile Athlon 3000+
Spomin: 512MB
Trdi disk: 60gb
Grafična kartica: NVidia GeForce 4 420GO

tronota pa:
Zaslon: 15.1" TFT SXGA
CPU: P4 3.0GHz HT
Spomin: 512mb
Trdi disk: 60gb
Grafična kartica: ATI Radeon Mobility 9600 Pro 128MB

ter me zanimajo malo mnenja kerega bi bol priporocali, ker namrec staneta enako.
oziroma ce kdo kerega drugega priporoca za priblizno tako ceno(nekje do 400k)

lp, zeriX

zeriX ::

Trenutno se razmislam o prestigio nobile 157
centrino 1.6
512ram
60gb disk
9600 radeon
tft 15
cena: 400k
komu kaj znano o teh prenosnikih ?

pblaz ::

IBM ThinkPad .... kvalitetni ter robustni, dolgo trajanje delovanje na bateriji, UltraBay, tipkovnica ter miš the best, tiho delovanje .....

||_^_|| ::

Kakšen zaslon pa ma ta prestigio? Ne bi blo švoh če bi pogledal čez mejo Npr. Geizhals, mimogrede pršparaš 50-100k.

Kar se pa IBMa tiče, so pa meni odvratno grdi. Pa plastika je premehka, pa predragi so, ter ponavadi okleščeni do zadnjega priključka.

hatch ::

Jaz sem kupil Acer Aspire 1501Lmi v avstriji za 1400eur.. torej okol 350k...

Athlon 64 3000+
512MB ram
60GB disk
ATI Radeon 9600Mobility
DVD RW (2x zapis dvdjev)
IR, FLASH.. 4x USB 2.0.. firewire, ..
15" ekran

Sem kr zadovoljen..

Edino kar me moti da ekran ni najboljsi(za filme pa desktop ni problema.. sam spili...) .. pa se to me moti da ni dockable.

nurmaln ::

Jaz uporabljam Acer Aspire 2012WLCi pa ti ga toplo priporočam. Predvsem me je pri tem modelu navdušila grafična kartica Radeon 9700 ki je ena redkih grafik v prenosnikih ki je dejansko uporabna za kake špile (trenutno je najbolj na udaru NFS Underground)

- Intel® Pentium® M processor 1.5GHz (Centrino)
- pomnilnik 512MB (2x256) DDR (razširljiv do 2 GB)
- trdi disk 40GB,
- DVD/CD-RW combo
- 15.4" WXGA TFT display 1280x800
- grafika ATI Radeon 9700 64MB
- wired LAN 10/100, 56Kbps, modem, Wireless LAN 802.11g
- Microsoft® Windows® XP Home Edition Eng.

Tukaj ga majo za 385k, drugač pa je redna cena 410k.

marS ::

ibm thinkpad je zakon!:D vse ostalo so jajca:D
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

pblaz ::

tako je! pa da ne bi govoril kdo, da so ibm thinkpadi grdi. Kr poglej si kakega kompaka, s tisto odvratno srebrno svinjarijo okoli sledilne ploščice.
In kaj nekaj nekdo naklada, da ni nobenih priključkov? Čisto odvisno od modela. Da o tipkovnici, miški ter zaslonu ne govorimo. Baterije so tudi dosti boljše kakor pri ostalih laptopih.
Ko ga boš imel enkrat v rokah, ga ne boš več spustil. Pa kaj neki sanjaš o mehki plastiki?

hatch ::

Ni vazno kako grd ali lep je notebook.. vazno je kako sluzi namenu in ali je to, to kar isces.

IBM thinkpadi so zakon za desktop delo.. word, excel, powerpoint... in take zadeve..
Ce pa mislis met notebooka za fun.. kake filme in spile pa thinkpadi niso primerni. Enostavno niso dost zmogljivi.. procesorsko, graficno in diskovno... pa se cene so ubijalske. Simple as that.

marS ::

mah, sploh ni res, thinkpadi so ta prave multimedijske mašine, v razredu 350-400K ti zamenja desktopa za vse kar boš rabil /seveda, če misliš montirat celovečerne filme ali pa izdajat časopis- dtp / si omisli kaj drugega.:D
...no more heroes...
https://ilbis.com/

SONiK ::

ta tema ni kateri prenosnik sux in kateri je dober.....pac pa kateri prenosnik kupt?

tut sam kupujem prenosnik in se odlocam med tronote t-95, prestigio 157 ter acer 2023WLMi..., tko da povejte mnenje...

ZLOky ::

zeriX, povej za kaj boš uporabljal prenosnik.

hatch ::

Ne vidim smisla kupovat thinkpada, ce stane 1x vec kot acer 2023WLMi z priblizno enakimi specifikacijami. (oz. ima acer boljse)

Thinkpad mogoce pride upostev ce rabis za delo na terenu kjer nimas moznosti za priklop na strom.. pa se ta ti ne bo tekel 8ur brez polnjenja baterije.

VASkO ::

saj aceri drzijo enako dolgo. najvec je odvisno od tega, ce je platforma Centrino. ni tu nekih razlik med baterijami, ki jih uporablja IBM pa Acer. nas 292 travelmate drzi 5 ur dela pod windowsi, seveda je centrino.

SONiK ::

jez bom verjetno kupu prestigio 157.... samo najraje bi pa acerja 2023WLMi ki pri nas kusta 500k in v Nemciji 400k!!!!!!!!1
To da win !

nurmaln ::

SONiK

Jest bi tudm mel AS2023WLMi....

Drugač pa so glih zdej v Slo prišli AS023WLMi z 2MB L2 cache. Čist hudo....

Priporočam

TribesMan ::

Zavedajte se nečesa. Lahko da cenejši prenosniki nudijo iste performanse, kot dražji modeli bolj uglednih znamek, vendar je to VEDNO na račun kvalitete izdevave. Predvsem tu trpita LCD zaslon, ki je pri cenejših prenosnikih obupen (ghosting, neizrazite barve, nizka ločljivost), ter ohišje, ki se kot za šalo lomijo in imajo po pol leta že tok lufta, da lahko čez gledaš. Veliko se da prišparat tudi na baterijah, ki so ponavadi manjše kapacitete in nižje kvalitete.

Poznam precej ljudi, ki se mi je ob nakupu takega aparata veselo pohvalilo, kako poceni so kupili, vendar jih danes 90% že zelo obžaluje nakup... Še posebno uporabniki, ki prenosnike veliko nosijo naokoli.

Jaz svetujem nakup brand name prenosnika. Predvsem IBM ima zelo kvalitetno robo neglede na cenovni razred, sledita mu HP in Dell z njihovimi dražjimi modeli, cenejša roba je ponavadi že precej plastik fantastik. Toshiba zadnje čase precej spi... in od njih ni nič pametnega... ostalo pa ni vredno omembe... Razen Powerbooki od Applea... sam to večine tle ne zanima, čeprav bi marsikomu tukaj Powerbook ali iBook precej bolje služil kot IBM kompatibline mašine.

Pa dober nakup!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se en nakup prenosnika - tokrat do 400.000SIT

Oddelek: Kaj kupiti
362445 (1778) rokleb
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517441 (9617) Utk
»

NUJNO: Kaj meniš o prenosniku TroNote T95-CWD ?

Oddelek: Kaj kupiti
312734 (2015) Utk
»

Kupujem prenosnik...

Oddelek: Kaj kupiti
141901 (1510) JIM22
»

Kateri PRENOSNIK kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
222812 (2345) Arthur

Več podobnih tem