» »

Mandrake 10, hp compaq nx9005 in Powernow k7

Mandrake 10, hp compaq nx9005 in Powernow k7

ricolaTe ::

zivjo,

sem linux rookie in sm prebiram razne howto-je... vendra pa imam en problem k bi ga rad cimprej odprail ker drugac se bo moj laptop stopil. Imam HP Compaq nx9005 z AMD 2400+ procesorjem in da bi delal Powernow! kot je treba moram storiti naslednje: http://www.consultmatt.co.uk/nx9005/pow... . na strani je pactch ki ga pa ne znam nalozit. Imam distribucijo Mandrake 10. gledal sem scripto tega patcha in imam path do tega fajla drugacen ampak to ni problem spremenit.
najlepsa hvala.
lp

Skrat ::

1. Potegnes si z neta kernel source
2. "Popatchas" kernel: patch -p0 < ime_patch_fajla
3. Prevedes nov kernel
4. Rebootas masino

Glede na to da si n00b, zna biti prevajanje kernela mal zoprna zadeva, ampak enkrat se je bos tako ali tako naucil, ce bos vztrajal na linuxu.

Pa se to: na tej strani ki si jo napisal, da si nasel patch, imas pod "Various Patches" lepo v direktorijih posebej parch za kernel 2.4 in 2.6 (da, uporabit moras patch za pravo verzijo kernela!)
Free software is a matter of liberty, not price.

gpg ::

Torej moras spremeniti le eno vrstico, ki jo moras prilagoditi tvojemu procesorju. Na MPN imas napisan postopek, kako se prevaja jedro 2.4 (za 2.6 naj bi bilo se enostavneje). Ce prav razumem, ti ni treba prvajati celotnega jedra, pac pa prevedes le ta modul.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[linux] VT82C686 driver z 2.4.33.3 kernel

Oddelek: Operacijski sistemi
81008 (941) 'FireSTORM'
»

Prenosnik - kupjen iz druge roke se izklaplja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171639 (1305) CCfly
»

nForce 2 driverji in Mandrake linux (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1094554 (3742) sh4rk
»

[Linux] - kernel2.6.0 + Slackware + moja glupost! Na pomoc!

Oddelek: Operacijski sistemi
101723 (1623) CCfly
»

Linux- par nastavitev kernela 2.4 (VM, latenca itd...) (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
513587 (2985) Brane2

Več podobnih tem