» »

Težave s touchpadom in mišjo na prenosniku

Težave s touchpadom in mišjo na prenosniku

cahahopie ::

Imam doma HP Compaq nx9010 in z njim je bilo že vse vrste težav. (Ne kupujte 9000 serij ali pa HPjev spljoh!)
Zadnje čase se mi je začelo dogajati naslednje. Ko imam priključeno miško (takrat je Touchpad praviloma izklopljen) in ko nekaj časa delam, se mi začne velikokrat prikazovati sporočilo "Izklop touchpeda", ki bi se mi moral praviloma prikazati samo takrat, ko vklopim miško. To zelo otežuje delo in igranje iger, ker takrat miška za kakšni dve ali tri sekunde zmrzne. To pa v praksi pomeni zmazek v Photoshopu, frag nasprotnika v UT in zgubljanje živcev.
Zdaj pa ne vem kaj bi bilo pri tem narobe. Imam naložene Windows XP. Ali je kakšna softwarska napaka (močno upam da je) ali pa je kakšna napaka na PS/2, kar pa si ne želim. Z miško pa ni nič narobe, ker sem že stestiral na 3 miškah.
Upam, da je že kdo imel podobno izkušnjo.

Ciho ::

Probaj z USB mišjo, mojmu frendu dela, al pa izklop toucpad,(na vrhu toucpada je tipka, kjer gori plava lučka in tam ga izklopiš).

boštjan ::

cahahopie,a touchpad pa ti deluje ok? Ker jaz sem nekaj rihtal na 90005 pa s touchpadom sploh nisem mogel klikat

Phoebus ::

Jah jaz mam 9k serijo pa nimam nobenih problemov. Je pa res, da se ne da "klikat" po touchpadu brez pravilno nastavljenih drajverjev.
Zakaj se touchpad odklaplja in obratno pa nevem...meni dela lepo...mogoče je raz6log to da ne uprabljam windooz :D

cahahopie ::

Saj touchpad in lučka se avtomatsko izklopita, ko vklopiš miš v PS/2. Tak da to ni narobe.
Phoebus: Kaj uporabljaš Linuxe? Pa če jih, a ti delajo normalno oz. dovolj hitro? In katero distribucijo? Ker jaz sem mel RH9 in je vse skupaj zlo počas delalo.

Njic, bom jaz še naprej malo smučal po netu za rešitvami.

Phoebus ::

Tisti Linux in ne tisti linuxi.

Uporabljam debian, teče mi nooooooooooooooooooooro hitro, imam pa nadgrajen RAM na 768, samo je tudi na original 256 teklo lepo. Za RH pa verjamem da ni šlo nikamor.

Phoebus ::

Aja, jaz imam tudi drug model :-D 2178EA.
Ampak nene, moral bi linux lepo tečt na vseh compaq 2k serijah, se ni noben nevemkako švoh.

Za drajverje (linux) za touchpad pa klik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lenovo thinkpad t440s touchpad ne deluje v WIN10

Oddelek: Pomoč in nasveti
191536 (1253) nsa_ag3nt
»

Označevanje teksta - navada pri brskanju spletnih strani

Oddelek: Loža
101059 (841) sandmat
»

Jesenski ultrabooki

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
4714709 (11764) roli
»

Windows 7 postane popolnoma neodziven ob priklopu miške

Oddelek: Pomoč in nasveti
132352 (2126) SLO_Matej
»

Applove novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5620451 (18979) Key Quest

Več podobnih tem