» »

Označevanje teksta - navada pri brskanju spletnih strani

Označevanje teksta - navada pri brskanju spletnih strani

lambda ::

Nekoliko smešna tema, ampak naj bo :)

Opazil sem, da sem z leti dobil eno podzavestno navado - skoraj vedno, ko brskam po spletnih straneh ali berem kake druge dokumente v e-obliki, z miško sproti označujem tekst v bližini tistega, kar berem. Večinoma tisto kar dejansko berem, včasih pa tudi tistega zraven. Stvar sem smatral za osamljeno podzavestno ravnanje, nevredno omembe.

Nato sem to opazil pri sodelavcu in pred kratkim še pri ženi (ki ni nikakršni računalničar, le naprednejši uporabnik računalnika, pa tega ravnanja verjetno ni pobrala od mene).

Hm ok, anyone else?

izbrisiracun ::

+1
ne vem, mogoče, ker se lepše bere, če je temnejše ozadje

ShowDown ::

Tudi jaz pogosto označim tekst med branjem. Predvsem ko je velika količina teksta jaz pa želim prebrati, na primer, samo en odstavek. :)

_Stupid_ ::

Hehe, jst tudi označujem sproti tekst. Nevem, bolj skoncentriran sem na branje in mi oči ne skačejo povsod, pa še če se ustavim in pogledam stran z ekrana takoj vem kje sem končal pri branju. Al pa je to samo navada, ne vem :D Sam je zanimivo, da ko nadaljujem z branjem označim članek od začetka oz. od prve vrstice, ki je prikazana na monitorju, pa čeprav sem se lahko ustavil na sredini ekrana. Tko da ja, tekst imam vedno označen.

In, če slučajno naletim na kako stran, ki ima izklopljeno, da ne moreš označit teksta, pa sledim z miško pri branju, lol.

jype ::

Meni okolje (že 20 let) ob označitvi besedila le-to prenese na odložišče, zato tega ne počnem "podzavestno".

Na slo-techu sem si pa itak uredil, da označeno besedilo prilepi v prostor za odgovor v obliki citata, po katerem me zdaj že vsi poznajo. Originalna oblika je preveč baročna.

martincek1 ::

Jaz to počnem na že prebranem textu. Če me kaj drugega zmoti, da ne iščem še enkrat kje sem ostal, pa tudi da ne falim vrstice pri branju. Vsaj zdi se mi :)) Zavestno ne morem biti prepričan, da to delam prav zato :P

figula ::

Sama sem si tako razložila – ko smo se učili brati, smo s prstkom sledili vrsticam, da smo lažje fokusirali vid in privajali oči na vrstice vedno manjših besedil.

Potem smo se tekom šolanja in branja knjig dodobra natrenirali in nam branje "navzdol" ne dela nobenih preglavic več. Sedaj pa kar naenkrat gledamo naravnost, v micene črke, ki imajo lahko ob slabši kvaliteti monitorja še sij naokoli in začnejo migetati. Oči se utrudijo in kot iznajdljiva vrsta smo takoj našli substitut za prstek.

Se mi je že tudi zgodilo, da sem kak tekst raje natisnila in ga potem brala navzdol.

Je pa hecno videti koliko nas to počne, zavestno ali ne.

RejZoR ::

Tekst označujem samo kadar nekomu drugemu hočem izpostavit samo določen del besedila.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gendale ::

z navadno miško počnem isto

s touchpadom pa niti ne, še vedno pa včasih naključno označim kak odstavek (oziroma kar ti pač izbere ob dvojnem kliku)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

technolog ::

Jaz označim tekst, če preneham brat, da potem vem, kje sem ostal. Sepravi kot nekakšen zaznamek.

sandmat ::

gendale je izjavil:

z navadno miško počnem isto

s touchpadom pa niti ne, še vedno pa včasih naključno označim kak odstavek (oziroma kar ti pač izbere ob dvojnem kliku)



hehe jst isto. Še večji smeh pa je, da včasih naključno klikam z levim miškinim gumbom. Nimam pojma zakaj, ampak "trznem". :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

M. Office

Oddelek: Programska oprema
91093 (822) srus
»

Pri branju tiskane knjige si zapomnimo več

Oddelek: Novice / Ostale najave
4410978 (8897) Rudolf
»

Google patentiral sledenje kazalcu

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
256603 (5177) Tarzan
»

Text datoteka - brisanje vrstic

Oddelek: Programska oprema
151287 (1099) Icematxyz
»

Bližnice v OS WIN za editiranje text file

Oddelek: Pomoč in nasveti
5892 (787) perobiker

Več podobnih tem