» »

Kako ugotoviti kolko Waten je Peltier?

Kako ugotoviti kolko Waten je Peltier?

Huey P ::

Prvo kot prvo en nasvet;

Jaz, "Modificir MožTM" sem spet malo bluzil pa sem našel eno hladilno skrinjo (plastično), ki je primerna za piknike in ima priklop v avto (12 V), pa sem našel ena velika, velika hladilna rebra, ki jih je hladil en nič kaj majhen ventilator. Pa sem pogledal kaj se skriva pod tistimi rebri in sem zasledil Peltier!!! Zato se vsi, ki imate kake dobre hladilne skrinje, ki se priklučijo na štrom (ne tiste hladilne torbe) malo poglejte odznoter pa boste sigurno našli kakega Peltierčka....

No zdaj pa VPRAŠANJE;

Kako naj ugotovin kolko Watten je tale Peltier? Nimam nikakršnega merilca Wattov, Amperov, Voltov ali kaj takega... A se brez kakih merilcev sploh da preverit???


..::DOOM III: The Legacy::..

Huey P ::

Sem rekel, da je nujno????
..::DOOM III: The Legacy::..

luni ::

sej si si ze sam odgovoril na vprasanje: brez kakega merilca ne bo slo :)
Artificial Intelligentia

morphling1 ::

Mislim da je stvar kar komplicirana, moč peltierja je dana za eno optimalno vrednost napetosti in toka tam najbolj hladi, karakteristika peltierja je nakakšna parabola , do neke vrednosti Imax ter Umax se temperatura na mrzli strani znižuje tam je tudi Qmax oziroma max hladilna moč, nebena stvar pa ne prepreči, da ne bi šel čez te vrednosti, ampak če povečuješ U in I bo sposobnost hlajenja peltierja začela padati in se bo samo bolj grel. Moč peltierja določi proizvajalec in je odvisna od površine peltierja ter od števila polprevodnih elementov med dvema keramičnima ploščama, tko da bo kar problem ugotovit kakšne moči je pelt, še najlažje bi bilo z preizkušanjem , moral bi imet konstanto temp na vroči strani potem pa z kakšnim dobrim napajalnikom, kjer lahko premikaš I in U le te spreminjal in meril temp. na mrzli strani, ko bi dosegel najnižjo temp. bi bila to tvoja Qmax peltierja .Tko nekak, če pa kdo kaj več ve naj se pa razpiše.:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Huey P ::

O.K. recimo, da bi si lahko trihtal neko mašino oziroma nek merilec, kako bi zmeril (natančno) in kaj si moram nabaviti???


..::DOOM III: The Legacy::..

Dami ::

Tule je fajn razložen glede peltierjev in njihove moči in temp itd.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Načrti za peltier

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
102559 (2057) Master94
»

mnja, nakup peltilerja ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341679 (1152) EX-B
»

IDEJA: peltier za hlajenje zraka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161720 (1408) frenk
»

Temp vode pri vodnem hlajenju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201553 (1258) salesky
»

voda na 0 stopin

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81108 (959) OZZY

Več podobnih tem