» »

Nadomestek za unicen element

Nadomestek za unicen element

Pudding ::

Iscem nadomesten element za unicenega, pa ne najdem datasheeta. A bi kdo, k ma vec izkusenj, vedu kva je tole za en neki:

logo: ST
9923I
P362

Zdej ST je na www.st.com, ampak pod part number ga ni...

Ohisje ma tako, ko mosfeti na mamaplatah. No... ta desno nogo mu je odpihnl od treh, pa ne zgleda vec cist tak ;)

Brane2 ::

Tko po občutku bi rekel, da gre za nekaj podobnega temu, le da je tvoj tranzistor 20Vtni, tale pa gre do 60V:

http://www.stm.com/stonline/books/pdf/docs/9619.pdf


Zdi se, da je polna oznaka tvojega tranzistorja STP36xx02 - ne trdim, samo ugibam.

Kje pa je bil ta tranzistor- mogoče v napajalniku mamaplate, nekje zraven CPUja ?

Pudding ::

Ce recimo 99 pomen leto izdelave pa 23 tedn izdelave... Kaj je tist I? Kako ves, da ni 2V al pa 200V? Kje je trik branja teh zadev? :D

Aja pa jest mam sam skurjen koscek, sploh ne vem od kje je... Hvala za pomoc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pudding ()

Brane2 ::

Ni trika- ugibam.

Prva cifra je videti kot teden in leto izdelave, druga pa kot oznaka tranzistorja.

Sicer bi po oznaki prej sklepal da gre za IRFP 362 a ker ga trenutno ST nima v ponudbi, ker je IRFP362 visokonapetosten FET in ker sem domneval, da si to snel iz računalnika in da gre za nizkonapetosten FET, sem poskušal dalje. Malo sem gledal v njihovi tabeli nizkonapetostnih FETov in iskal ime, ki be ga dalo skrajšati v tvoje.

Opazil sem, da prva številčna oznaka kaže na najvišji tok, zadnja pa na najvišjo dovoljeno source-drain napetost. Ker je ta pri STju za 20V tranzistorje enaka "2",s rm ugibal, da zadnja cifra tvojega tranzistorja govori o prebojni napetosti, ki je tipična za CPU napajalnike na plati, da pa drugi dve govorita o toku....

Seveda je pa možno, da gre res za IRFP 362 ali kaj tretjega. To, da ga trenutno nimajo v proizvodnji (ker je precer star model) še ne pomeni da ga nikoli niso delali...

Pudding ::

wow ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znizanje napetosti na usmerniku

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101131 (1029) TEDY
»

100W ojačavalnik...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81684 (1519) singular
»

Usmernik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51277 (1171) zlabo
»

Dodajanje kondenzatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
596498 (5622) OwcA
»

Ojačevalec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233597 (2895) BREZNKAR

Več podobnih tem