» »

Delniško vprašanje - Sava

Delniško vprašanje - Sava

root987 ::

Pozdrav.

Rad bi vaše mnenje o eni delniški zadevi - in sicer, ali mislite, da se bo po vstopu Slovenije v EU podjetje, kot je Sava (ki že dalj časa niha med 23-30k vrednimi delnicami), prodajalo kot se je Lek ter bi se mi posledično takrat bolj splačalo prodati delnice, ali pa bo še najprej vse ostalo pri teh malenkostnih dvigih in padcih.

Aja, še neki. Če sem mladolete, kako dolgo traja da socialna sploh izda mnenje o prodaji in katere pogoje moraš za to izpolnjevat?

/me prizna da slednjega še ni pogooglal.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Dr_M ::

em...odvisno za ker del save mislis...
mas Sava d.d. kje izdelujejo izdelke iz gume in mas Sava Tires kjer delajo avtomobilke gume.:)
ta drugi del, je ze "kupil" Goodyear, prvi del pa se res zna prodat...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-man ::

Dr_M zdej mi pa povej kje boš kupil delnico od Sava Tires. To je pribljižno tako kot da bi želel kupiti delnico od Bayer Pharme, ki je bila do nedavnega lastniško razdeljena med Lek in skupino Bayer. Podobno je s Savo Tires.

Sava je holding, ki se nakako tako kot Istrabenz počasi umika iz bazne dejavnosti in se seli v turizem.

Glede nakupa in prodaje odločajo potem tvoji starši oz. skrbniki in mislim, da ni nobenih komplikacij.

Priporočam, da si prebereš še to temo.

LP
M

Dr_M ::

M-man: dej se kle bluizt, dej povej kje sm reku, da lohk kupis Sava Tires delnice??

vem pa kako je tm, ker moj fotr ze neki casa dela v savi in precej dobr vem kako stvari stojijo...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-man ::

Se ga tudi prej ni dalo kupit!!! Na borzi lahko kupiš samo delnice Save kot holdinga oz. skupine.

Dr_M ::

ja ucasih je bla to ENA firma.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-man ::

Ja in še sedaj je to ena firma, ki ima v lasti (kolikor jaz vem še vedno) del Save Tires. In če na borzi kupiš delnice Save imaš posredno delež tudi v podjetju Sava Tires.

Zdej je pa vprašanje ali bo Sava kot holding, ki se ukvarja predvsem s turizmom, z vstopom v EU res postala zanimiva za tuja podjetja. Moje mnenje je, da ne. V splošnem so zanimiva predvsem podjetja, ki imajo že razvejano strukturo na območjih, ki so za zahodna podjetja tvegana oz. tja sami niso vlagali. Tu mislim predvsem na bivšo Jugoslavijo (npr. Merkator) in Rusijo (npr. Krka). Zanimanje za prevzem pa bo tudi za Gorenje, saj vstopa na ameriški trg, kjer evropski proizvajalci niso pretirano aktivni.

root987 ::

Se mi torej sedaj bolj splača denar, ki bi ga pridobil od delnic (cca. 200k) naložiti v vzajemne sklade npr. KD-ja ali bi bilo bolj pametno še pustiti delnice kjer so (v Savi) in čakati na tuje investitorje, ki bi lahko zvišali ceno savinih delnic na 50 ali več tisoč tolarjev?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

M-man ::

Da se ne bom ponavljal preberi tukaj.:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB krediti za NLB stanovanja - zakaj ne?

Oddelek: Problemi človeštva
142014 (1701) c00L3r
»

Kako je sedaj NLB vredna le še 436mio €? Aerodrom 26mio €?

Oddelek: Loža
194365 (3710) Zheegec
»

Sava ali Petrol? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1189519 (6155) Zeberdee
»

Sava RE naprodaj

Oddelek: Loža
192964 (1808) Gjurisic

Več podobnih tem