» »

Overclock error pri nenaviti 8rda3+???

Overclock error pri nenaviti 8rda3+???

Poldy ::

Epox 8rda3+
Barton 2500+
2x geil 256 Mb 400Mhz (dual način)
Macron 350w napajalnik

Ne vem v čem je fora, čez dan računalnik resetiram, ugašam, pa je vse vredu. Potem pa ga zjutraj prižgem, pa mi na začetku napiše "cpu has been changed or overclock error". Potem pa grem v bios, ne spremenim nič, in posnamem nastavitve, nato pa dela vse brez problemov.

Sistem je trenutno nenavit, čeprav sem ga testiral tudi na 3200+, 1.7v, pa je bil popolnoma stabilen.

Malo sumim timinge na ramu. Na njem piše samo 3-3-6-2.5. Kako naj vem, kaj katera številka pomeni. V biosu je bilo recimo na začetku vrstni red 6-3-3-2.5. Ker če so bili timingi default, mi je vsakič težil z overclock error.

Pomagajte!

Caligula ::

Zgleda, da default nastavitve za te RAMe na tej plati niso najbolj prebavljive.

Rpobaj z 7,3,3,2.5
Pol pa jih lahko kasneje se zaostrujes. Se najbolje, da kar iz Windowsov s programom 8rdavcore.

PA najprej resetiraj bios. Ali odstrani jumper pri BIOS cipu ali pa racunalnik in vse kable odklopi, vzami ven baterijo za kakih 30s in daj vse nazaj in pozeni. Pol pa nastimaj spet vse stvari tako kot bi morale biti.

rockeye ::

Pazi to sm jest mel isti problem! Za te GEILove rame so v dual DDR modu predvideni tile timingi 7,4,4,2.5 Mam iste rame pa so mi delal probleme dokler nisem pogledal na GEIL hoem page.

Poldy ::

Sigurno mora biti nekaj v zvezi s timingi.

Na ramu piše: cl= 2.5 - 6 - 3 - 3

Kako naj vem kaj je kaj?
V biosu imam od zgoraj navzdol:
T(RAS)
T(RCD)
T(RP)
CAS LATENCY

Kako vem, kam katera številka paše?
Cas latency je 2.5, ostali trije so pa lahko tudi obrnjeni.

Kako je pravilno
(od zgoraj navzdol) 6-3-3, ali 3-3-6 ?

Na geil domači strani priporočajo, če je sistem nestabilen, da voltažo na ramih povečaš na 2.7 ali pa 2.8. pa bi se rad prepričal o pravilnost timingov, preden bom še voltažo večal.

lp

krucymucy ::

6-3-3 gre po vrsti navzdol...

dej nastavi na 7-4-4-2.5 kot ti je priporocal

Poldy ::

Sem dal tudi 7-4-4-2.5, pa je isto - na vsake toliko časa mi napiše overclock error. Sem pa sedaj povišal voltažo na 2.7, pa bom videl kako dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geil rami

Oddelek: Kaj kupiti
271685 (742) slitkx
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61135477 (19895) Tilen
»

Ram Geil in timingi

Oddelek: Strojna oprema
131291 (1046) cojss
»

Epox 8rda+ in GEIL ram problem!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
8815 (706) rockeye
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382748 (1684) DimmniBurek

Več podobnih tem