» »

Linux povozil WindowsXP partiijo

Linux povozil WindowsXP partiijo

k0lar ::

Moj disk:
1.particija: 60GB (WindowsXP)
2.particija: 1GB (linux SWAP)
3.particija: 15GB unlocated space

Ponovno sem si hotel inštalirati Linux Mepis 2004.06 na 15GB prostega diska, pa sem zgleda po pomoti izbral napačno particijo (ali pa je linux samo zamešal particije - ker je pri inšatalciji Gruba javilo napako, ki se je ni dalo zaobiti in sem moral resetirati računalnik).

Sistem se nato ni prebudil niti v Windowse niti v Linux, samo javi:
"NTPLD not found"

Poskusil sem z Windows Recovery (Boot WindowsXp CD -> tipka R -> fixmbr in fixboot) in ne spremeni nič. Tudi ne najde direktorijev na C:\ -> javi prazen disk
Poskusil sem popraviti iz Mepis Linuxa (ker je tudi Live Linux distribucija ob enem)...javi samo da je sector označen 9023 kar je velje od 1024 in da lahko da bom imel težave!


Ali je kakršnkoli način kako bi lahko obnovil Windows particijo z vsemi podatki!!!!????
Obstaja kakšen program? (na Linuxu, Windowsih)
Naj inštaliram WindowsXP na 15GB prostega prostora in poskušam najti program za obnovitev verjetno linux formatirane particije?
Obstaja kakšno podjetje ki za zna to urediti za plačilo?

Hvala za odgovore in pomoč?

darkolord ::

Ja, obstaja...

programov je več, po mojih izkušnjah je dober OnTrack-ov EasyRecovery, pa tudi Stellar Phoenix. tule je pa še Active@ Undelete

Disk pa moraš priključiti na drug računalnik, kjer imaš že inštaliran Windows in potem pognati program za recover... NE inštaliraj ničesar na ta disk, ker je velika možnost, da se podatki enostavno prekrijejo...

Če ni bilo preveč fajlov fizično prepisanih oziroma njihova fragmentacija ni bila prevelika imaš veliko možnosti, da dobiš stvari nazaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

BigWhale ::

No, ce si ze instaliral linux preko svoje windows particije, potem se zjokaj.

darkolord ::

BigWhale... tudi to se da rešit :D... Samo MFT je treba poiskat in upat, da je ostali prostor, ki ga linux ni povozu, v redu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popolno brisanje file-u

Oddelek: Programska oprema
251414 (972) butec
»

Windows Vista Get Ready (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10411438 (8524) Jaka83
»

ubuntu 5.10 z win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
13970 (803) ~Speed
»

Iz Linuxa v Windows -> MBR (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624230 (3565) WarMaker
»

Kako varno odstraniti LINUX ?

Oddelek: Operacijski sistemi
121754 (1546) footprint

Več podobnih tem