» »

Win 2k AD pravice ??

Win 2k AD pravice ??

Miran ::

Hello!
V Win2k AD, bi rad dal pravice mašini, ki je v domeno sicer vključena vendar je ne njej stalno logiran lokalni user (ne domenski). Problem je v tem ker bi rad dal temu userju, ali še bolje kar tej mašini pravice dostopa do enega folderja na AD mašini. Poizkušal sem že s tem da sem v permissions dodal to mašino, vendar ob dostopu do folderja zahteva avtentikacijo userja. Skratka rad bi dal pravice dostopa do te mape temu compu neodvisno od tega kdo je prijavljen (lokalni ali domenski user).

Hvala za pomoč!

LP Miran
Overclock yourself !

Mercier ::

Kaj pa, da zmapiraš network drive na different user način? (z onim računom, ki je v domeni)

Miran ::

Problem je v tem, da se mora mašina ob bootu sama postaviti in logirati default userja, ki ni domenski ampak lokalni. Prav tako bi se moral avtomatsko mountati mrežni disk ... ne vem če to gre z logon as diferent user ... bom poizkusil. Hvala za idejo. Prosil bi še koga, ki se kaj spozna na AD, da poda kakšno idejo kako to narest ...

LP Miran
Overclock yourself !

Mercier ::

Valjda, da gre. Obkljukaš reconnect at next logon, kot userja pa vpišeš onega z domeno (domena\ime) in vpišeš geslo.

Misliš da se jaz v domeno prijavljam? :D

kockish ::

Zakaj se pa ne bi v domeno prijavil?

Miran ::

Problem je v tem ker so to SCADA mašine. Se pravi produkcijski sistemi za vodenje proizvodnih procesov ... Imamo nek interni pravilnik, ki pravi da se v sistem, ki teče spodaj prijavlja le lokalni uporabnik. Domenske userje pa uporabljamo pri avtorizacijah/avtentikacijah notraj SCADA aplikacije...
LP Miran
Overclock yourself !

Miran ::

Imam še eno vprašanje, ki se ravno tako tiče AD in MS SQL serverja 2000 pa bom kar sem postal ... Zanima me če lahko na isti mašini sobivata ti dve zadevi ??? Sprva je bila ta mašina le SQL server sedaj pa sem jo promoviral še v DC. Uporabniki in programer, ki programira SQL aplikacije se mi pritožujejo, da zadnje čase nekaj dol z baze meče in da dobiva timeoute na bazi. Pomaga edino restart SQL servisa ali rastart komplet mašine. Ali so navedene zadeve posledica tega da je DC obenem SQL server ??? Hvala za odgovore!
LP Miran
Overclock yourself !

Mr.B ::

Kak pogled na eventlog..., omeji ram sql, mogoče ram čuden,...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mercier ::

Programer bi rad nov server. Take je treba zatret, ko še niso preglasni. >:D

Ja, lahko sobivata BP. To ni problem. Problem je, če je stvar preveč obremenjena. Lahko, da ima oni tip prav. Sploh, če SCADA uporablja za primarno bazo tisti SQL server. (da fila direkt noter)
Je bolj "prav", če je DB server na ločeni mašini. Po drugi strani, MS je prodajal rešitev (za manjša podjetja), kjer so DC, SQL in Exchange server lahko bili naloženi le na eni mašini.

Miran ::

SQL sigurno ni preobremenjen, saj je SQL aplikacija še v poizkusni/razvojni fazi. Na bazi visi kvečjemu kakšen uporabnik, ki se malo spoznava z sistemom in pa programer, to je vse. Kako pa bi omejil RAM SQL-u?? Mašina ima 1Gb RAMa od tega ga normalno kuri cca 400Mb, tako da to pomoje nebi smel biti problem. Event log sem že preverjal pa tam SQL ne pušča nič sumljivega razen start/stop/restart info... SQL laufa kot sistemski servis...mogoče kakšna nastavitev v property od servisa ?

Saša mašina je čisto nova in se nima kdo kaj bunit :D

Bohlonej zaenkrat!
LP Miran
Overclock yourself !

ToniT ::

Dokler bo MS za SBS zahteval, da SQL, ISA, Exchange in še kaj dela na enem računalniku, je brez veze govoriti o tem, da mora biti SQL na svojem strežniku (je pa ZELO priporočljivo).
RAM za SQL server nastaviš v Enteprise managerju - desni klik na ime SQL serverja - Properties - Memory.
Tam lahko nastaviš minimum in maximum RAMa za SQL server.
Možno je, da v tvojem primeru ostali procesi vzamejo preveč RAMa in server ne dela dobro.
Zato bi bilo dobro nastaviti minimum RAM na neko vrednost in pa tudi maximum nastavi, da ne bo SQL pobral vsega.

Mr.B ::

Ma zalaufi counterlog, pa nekaj parametrov " kot so procesor ram, kak program, kakšna mrežna povezava, itd malo morej, samo ne vseh hkrati" na kake 30s zajemi po nekaj dni skupaj. Potem pa poglej če je kaj pametnega notri, in potem analiziraj....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sql data poll remote local

Oddelek: Programiranje
8655 (523) betilly
»

Gostovanje ASP.NET aplikacije na zakupljeni domeni

Oddelek: Izdelava spletišč
71245 (938) mm&r
»

[EXCEL] Ogromne količine podatkov

Oddelek: Programiranje
293303 (2465) videc
»

Nov strežnik za malo podjetje

Oddelek: Kaj kupiti
366121 (4425) woow
»

Strežnik za mini firmo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10515682 (12777) ta-mau

Več podobnih tem