» »

Nov računalnik - nasveti

Nov računalnik - nasveti

m30000 ::

Kupujem si nov računalnik. Rabm en poceni računalnik gledanje divx-ov, poslušanje mp3-jev, in surfanje po netu (če bom nabavu adsl bom pa tud vleku kj dol). Igrice ne bom igral velik (igral bi edino Need for Speed in podobne ).Prosim za vaša mnenja ( čimveč).

Na netu sm najdu te komponente:

- Athlon 2500 - barton - 22 ksit ( v mlacomu je z enoletno garancijo 21 ksit)

- ??? Asus a7v8x-x - 16 ksit (ne vem ali podpira bartona, ker anni-jev strani piše da ne, če bi mi lahko priporočal kkšno matično za ta denar)


- ??? Katero grafično naj izberem. Iz članka "kaj kupiti" naj bi bila najboljša 1, če primerjamo cenoin perfomanse
1. Ati radeon 9200 64 mb - 15 ksit
2. Ati radeon 9200 128 mb - 18 ksit
3.Ati radeon 9200 SE 128 mb - 13 ksit
- ??? ohišje za 10 - 12 ksit ampak ne vem katero ( a se ohišja razlikujejo glede na to katero matično imaš notr za amd ali pentium)

- 256 mb ram- viking 11 ksit - ( pozneje pa bi dokupil še 512 mb)

- ibm/hitachi 120gb 8mb - (al pa en tih in poceni disk)
  • spremenilo: m30000 ()

boštjan ::

kupi ti lepo 2500+ bartona BOX varianto,ki ma 3leta garancije
Plato kupi gigabyte 7VT600-1394 socket A VIA KT600,ki 100% podpira vse AMD na socket A podnžju.cena je malenkost višja,okoli 18k
grafično kupi 9200 s 128MB rama in 128bitnim spominskim vodilom in ne SE variante
vsako ohišje z napajalnikom za 12k bo zadostovalo
ta disk je ok,lahko pa tudi kakšnega seagate,western digital ali pa maxtor.
Pa idi v JAE.

Caligula ::

Plato priporocam Epox 8RDA+ za dobrih 20.000 SIT, RAM pa Twinmos z Winbond cipi po 12.000 SIT na 256 Mb ampak ti priporocam 512 Mb-torej 2 ploscici, ker je za XPje 512 Mb optimalno, 256 Mb pa res premalo.

Kupi ohisje z vgrajenim 400W napajalnikom za 12.000 SIT.

boštjan ::

vsak ne misli navijat,zato tudi ni potrebe po takšni plati.glede ramov imajo v JAE navadne corsair za podobno ceno kot so tile vikingi.z 256MB rama pa boš tudi preživel winXP ,ko bo keš pa kar še nadgradnja rama

Caligula ::

Tudi res samo je pa Nforce 2 se vedno bolj zmogljiv cipset pa tudi slej ko prej gre vsak malo navijat predvsem pa bo ob programu 8RDAvcore spoznal, da je res fajn ce mas zmogljiv sistem, ki ga lahko tudi downclockas in utisas iz windowsov recimo, ce mas racunalnik przgan 24 ur na dan ali pac cim ne rabis vseh zmogljivosti, po drugi strani pa se ga iz windowsov v par sekundah navije ce gre recimo igre igrat. Skratka sistem je precej bolj fleksibilen in po mojem tudi zmogljiv. Z moznostjo navijanja in odvijanja iz Windowsov dobi ta cipset novo dimenzijo in pomen navijanja se fajn spremeni. Ni vec treba bit velik poznavalec pa si vzet cele dneve casa,..

Skratka dolgorocno se tista 2 jurja splacata. Vsaj po mojem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

m30000 ::

kaj pa če primerjaš ati radeon 9200 - 128 mb (18 ksit) in ati radeon 9200 64 (15 ksit) mb a se mi splača dat 3-4 jurje več za prvo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: m30000 ()

boštjan ::

če ma tista s 64MB rama 128bitno spominsko vodilo,pol kupi tisto s 64MB rama. Sicer pa mi daj prosim link pri keri trgovini ti to gledaš

m30000 ::

boštjan ::

žal mi to nič ne pomaga,ker ne vem proizvajalca grafične kartice.tako kot sem ti rekel,idi raje v JAE,so bolj prijazani,če se kje zalomi.cene pa so skoraj iste

m30000 ::

v mimovrste sem najdu 2500 bartona box za 22 ksit. A je kksna plata za bartona pa da je do 17-18 ksit?

antonija ::

Ne it v Malcom... Niso nc kej prijazni. So dokler jim mahs z dnarjem pred nosom, ko pa prides na servis je pa druga zgodba...:( :'(
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

boštjan ::

m30000,sem ti napisal kero plato vzemi.pa idi v JAE,pa kupi vse tam,ker če bodo problemi,ne boš rabil na vse strani pošiljat.Ali pa idi v AGT ,kjer so podobne cene kot v JAE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

kajzer ::

Vzem tisto plato, ki ti jo je boštjan predlagu (gigabyte 7VT600-1394), ker ti nudi več dodakov kot kaka z nForce2 čipovju, pa še cenejša je od kake NF2. Grafo vzem 9200 64Mb na 128bitnem vodilu (vsekakor more bit 128bitnem in ne 64, ker je dosti hitrejša), med 128Mb verzijo pa ni nič razlike v hitrosti.

Kup v JAE ne v Mlacomu

m30000 ::

Kaj pa tale A7V600-X ki je v jae-tu

PrimozR ::

Kok maš pa kej denarno omejitev??

kajzer ::

Bolje dat 400 sit več, pa imaš še Firewire in RAID. A se ti gigabytova ne zdi uredu al ka? Dvomim, da nebi mogu dat 400sit več za gigabytovo. Gigabyte je uredu firma. Je verjetno v istem rangu kot Abit in Asus.

m30000 ::

ne sej so kul gygabyte

kajzer ::

Torej:
AMD AthlonXP 2500+ BOX
Gigabyte 7VT600-1394
Corsair VS 400MHz
Radeon 9200 64Mb

Caligula ::

Cist tko-zakaj je ta Gigabyte bols od 8RDA+ recmo?

JustVi ::

čist tko... Sound je nForcu res vreden nekaj denarja.

m30000 ::

Kaj pa če bi zdej kupu 256 ram-a. Čez neki časa ko pa bi se pocenil bi pa še kupil 512 ram-a. Na kaj moram paziti pri matični in pri ramu da ne bom pol izgubil hitrosti (frekvence al kaj že??).

boštjan ::

predvsem pazi,da so enake hitrosti,torej če zdaj kupiš 400MHz rame,bi bilo tudi pozneje najbolje kupiti 400MHz

kajzer ::

zakaj je ta Gigabyte bols od 8RDA+ recmo?

Ni boljša sam več ti nudi za manjši denar.

Caligula ::

Sploh ne nudi vec. Sploh ne za tista dva jurja. Pa ce se ne motim se zraven navija se PCI in AGP...
Gigabyte ima kaksen SATA, ki je popolnoma neuporaben v trenutnih razmerah in nasploh na teh platah.

Skratka jaz bi totalno vzel 8RDA+ in ne tiste Gigabytke.

Pr ramu pa vzami takega pol, da bodo se imeli enakega cez cas. Spet mislim ,da tisti Twinmosi z Winbond cipi v Mlacomu potemtakem najbolj ustrezajo. Jae vprasanje koliko casa bo mel takeintake Corsaire...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716177 (8216) Vlad Tepeš
»

Komentirajte konfiguracijo računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
251916 (1610) kopriwa
»

evo! nova konfiguracija (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
813561 (2768) romell
»

Računalnik za šolo

Oddelek: Kaj kupiti
321381 (1090) T0RN4D0
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1397950 (6192) js

Več podobnih tem