» »

Priklop osvetljenega stikala na 220V

Priklop osvetljenega stikala na 220V

m.i.h.a. ::

No rabil bi en nasvet, kako priklopit osvetljeno stikalo na napetost 220V. Imam eno takšno stikalo:


Zanima pa me kako in katere žice priklopit na kater konektor? Tole bi montiral na kabel od črpalke za vodno hlajenje.

Azrael ::

Ali lahko vidim, kako to stikalo izgleda od spodaj, kjer so priključki ?

LP, Azrael

P.S. Uff, prehitro tipkam, 3 priključki so, če se ne motim. Poglej ali je kje na stikalu narisana funkcija priključkov, drugače pa premeri z ohmmetrom. Ugotovil boš, da sta dva priključka stikalo, tretji pa nima stika nikamor, Ta 3. je en priključek tlivke in ga vežeš na en pol napajanja 230V, ede pol stikala je spojen s tlivko in potem moraš tam priklopiti črpalko, na zadnji prost priključek pa drug pol napajanja 230V.
Bom narisal eno slikco da bo bolje razumljivo.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

m.i.h.a. ::

Bolj težko, ker nimam fotkiča, sicer pa vseeno spodaj ni nobenih napisov ali kakršnihkoli oznak, ampak so samo trije konektorji.
Na strani pa je narisano:

1a______/1 __[IIIIII]__O____1b

Upam, da vam ta slika kaj pomaga, odebeljeni znaki so tisti znaki, kateri se nahajajo točno nad konektorjem.

Azrael ::

Preveri z ohmmetrom ali baterijo kje je stikalo, pa še slikca, kako zvezati, za lažjo pomoč


LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Highlag ::

Če gledaš slikico, ki jo je pripel Azrael:
Srednja nogica stikala je skoraj sigurno Izhod iz stikala (kjer sta lučka in stikalo skupaj zvezana.
Ugotovit moraš samo še kateri je vhod v stikalo (levo) na tega moraš priključiti fazo na drugega pa ničlo.

Po tvojem opisu bi bilo verjetno potrebno na 1b priključit nulo. na 1a pa fazo. 1 je pa izhod na breme.
Poglej če nima stikalo na kakšnem pinu odštempljano lučko?
Sem se ravno igral s podobnimi stikali (druge firme). In je imelo na mestu priklopa nule kar simbol žarnice.
Never trust a computer you can't throw out a window

m.i.h.a. ::

Narisal sem eno sliko pame zanima, če je to prav. Srednja nogica (rdeča žica) je vhod, črna žica je potem izhod do črpalke. Za zeleno žico pa mi ni jasno kako jo priklopit, na sliko sem jo sicer narisal ampak nisem ziher če je prav. Če tako priklopim rdeč in črn kabel kot je na sliki potem stikalo funkcionira tako, da vhod in izhod recimo da sem našel. Ni mi pa jasno kam priklopit tretji konektor (zelena žica) na stikalu. Priklapljal sem na 12V samo tako za test, zato verjetno tudi tlivka v stikalu ni delovala. Pa še nekaj kako tako na pamet določitkatera žica v kablu je nula in katera faza?

Azrael ::

Pravino si priklopil in zelo lepo narisal. Faza naj bi bila v tvojem primeru rdeča žica, ker naj bi s stikalom prekinjal fazo (tisti kontakt v vtičnici, kjer fazni preizkuševalec sveti). Delovalo bo tudi v primeru, da zamenjaš priključka faze in nule (obrneš vtikač za 180°).

Za tlivko imaš prav, svetiti začne šele nekje pri 100 - 150V, odvisno od tlivke.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vezava zvonca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2812146 (4698) mirator
»

Vezava kopalniškega stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4320336 (8659) marjan_h
»

Shema za uklop pumpe s PCjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
334231 (3491) DimmniBurek
»

Stikala za ventilatorje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
312705 (2217) T0RN4D0
»

Šalterji...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111616 (1473) T0RN4D0

Več podobnih tem