» »

text editor za C in Javo (v Linuxu)

text editor za C in Javo (v Linuxu)

alesrosina ::

Zanima me, kaj priporocate za pisanje C in Java kode v Linuxu. Rabil bi text editor, ki tece pod graficnim okoljem, ter da ima bljiznice za kompajlat. Tocno tako zadevo, kot je TextPad pod Windowsi.

Ker mi nekako najeda tist vi in pa zapiranje, kompajlanje, spet odpiranje itd.

noraguta ::

Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kopernik ::

1. KDevelop, ki ima podporo za več jezikov (C, Java, php, Python, Ruby, Bash, itd.)

2. Eclipse, odlična podpora za Javo, poleg tega pa podpira za C/C++ (makefile-i in podobno). Neuradno se dobi plug-ine za skoraj vse jezike.

Oboje je precej več kot navaden text editor, toda veliko stvari je poenostavljenih - pač klasična programerska okolja (IDE).

BigWhale ::

> Ker mi nekako najeda tist vi in pa zapiranje,
> kompajlanje, spet odpiranje itd.

Erm? Odpres pet terminalov in to je to? Kaj bi pa zapiral in odpiral?! Huh...

v enem terminalu imas odprt file, v drugem pa make poganjas...

alesrosina ::

bigwale: tocno to mi najeda. Zakaj si ne bi olajsal zadeve, tako kot je naprimer v textpadu, kjer samo stisnes kombinacijo tipk in ti sam kompajla.

Anyway, hvala ostalim, bom stestiral zadevce.

moj_nick ::

Saj vim tut to podpira. Meni npr. direktno iz vim-a kompajla LaTeX kodo. Uporabljam pa program vim-latex. Če pa imam gvim (vim z gui), imam pa celo v orodni vrstici LaTeX menije.

klik
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

BigWhale ::

ASP:

Zato ker imas v drugem terminalu vedno output compilerja in v tretjem output tvojega programa in v cetrtem laufas tail -f /var/log/messages....

No, lahko pa uporabis kdevelop 3.0.2 verzijo ce si Gentoo user! ;>

kopernik ::

Ja, KDevelop mi je všeč. Kar dobro orodje. Na gentoo-ju pač počakaš, da se ti skompajla. Mislim, da se mi je precej hitreje kot vim (na portage drevesu je vim velik čez 40 mega ... ).

alesrosina ::

hm, ocitno tale Kdevelop dela samo pod KDE ... RedHat (po default instalaciji na VirtualPC) pa laufa na Gnome. Sem obsojen na propad? (v linuxu sem popolen zacetnik). Oziroma bolje receno ... Ali se da KDE snet z intereta in nekako "windows uporabniku prijazno" instalirat. Ker se mi niti slucajno ne da zezat z nevem kaksnimi hudimi linux forami.

BigWale: em, kaj? ne razumem. Ravno to, da mam 4 okna odprta mi gre nazivce ... ker vedno odprem vsa okna prej, preden tistega ki ga rabim.

Bom se ostale mal pogledal, pa vam porocam, ce mi bo ratal karkoli sploh namestit.:D

BigWhale ::

kopernik:

Ne zaradi prevajanja, hudica, tisti, ki je docakal da sem mu cel desktop prevede (tako kot jaz recmo) bo ze pocakal se na tist kdevelop ;>

Tale zapis v ChangeLog je pomemben

FIXED - The infamous "Gentoo-crash" finally found and fixed. (#73346)


ASP: Ce imas poleg GNOME namizja instalirane tudi KDE knjiznice bo Kdevelop deloval normalno... :)

kopernik ::

Ja, KDevelop dela pod KDE. Ampak mislim (to bo kdo drug bolj vedel), da rabiš samo qt knjižnice za to, da ti bodo delale kde aplikacije tudi pod gnome (obratno meni dela - gtk aplikacije pod kde).

Za KDE se dobi rpm. Instalacija rpm-ja v redhatu je, kolikor vem, trivialna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

kopernik ::

bigw:

Sory, sem mislu, da ciljaš na čakanje pri namestitvi KDevelopa v primerjavi s čakanjem pri vim. Desktop pa moraš tako ali tako kompajlat, razen če ne delaš samo v command-line načinu ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Projekt GNOME praznuje 10. obletnico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
599475 (7839) 'FireSTORM'
»

LaTeX (linux newbie, ne se jezit:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
767973 (6343) CaqKa
»

[C++ ] [ KDE ] KDevelop 3.2 Beta 2 & Qt4

Oddelek: Programiranje
251436 (1126) kopernik
»

UltraEdit na linuxu

Oddelek: Programska oprema
121059 (889) cryptozaver
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
351700 (1065) fx

Več podobnih tem