» »

meče ven iz spila če je navit proc

meče ven iz spila če je navit proc

Shark-357 ::

hello!!
mam en problem k nevem kako ga rešit!!
sem kupil prejšnji teden bartona 2500+ in ga navil na 3200+ (11x200fsb)
in problemi so se šele ene dva dni nazaj pojavil tud če dam voltažo na procu 2.0V
me še vedno vn zabriše včasih tud resetira :\ sm se igral z rami pa vse probal
greje se tud ne več kot 50 stopinj (thermaltake silentboost)
ne vem več kaj bi probal ma kdo kako idejo ?
hvala pa lp:D

Vesoljc ::

odvij :P
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

morphling1 ::

Jep 2V pa TT silent boost na naviti mašini je idealen kombo, potem se pa še vprašaš zakaj mašina ni stabilna :\
Dejte se malo zresnit, z zračnim jaz ne bi šel več kot 1.8V (do tam nekje se Bartoni še enostavno navijajo, za nadaljne povečevanje napetosti rabiš pa boljše hlajenje), kako daleč boš pa prišel pri tej napetosti je odvisno od proca. Aja pa če plata kaže 50°C to še ne pomeni, da je res, verjemi pa da na 2V to ni realna temperatura v obremenjenem stanju.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Shark-357 ::

v biosu kaže 2 stopinji več tko da nevem sam tem ni šla čez 52 stopinj na 1.95V
pa hlajenje mislm da je kr kul čeprav je zračno mam tolk ventov u kišti da bo poletela vsak cajt:D temperatura definitivno ni problem tle nevem mogoče slab proc;(( :'( :(
pa fora je v tem da s 1.8V dela isto k z 2.0 mislm ven isto meče tko da tud voltaža ni mah sm že mal obupu mogoče bom šel na jae težit za nov proc:D

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

za Vcore rabiš minimalno SP97 ali pa 947U, ter en kvaliteten 92mm vent. Verjemi,da pa še to ni dovolj.Meni stabilno deluje na 1,95V,če je več me že ven meče.

ganzi ::

Mogoče ma pa slab napajalnik?
Pa mu napetost pri obremenitvi ful pade.
LP

Matev ::

a pa se sploh splača tole navijanje

če morš potem dat za dodatno hlajenje tok keša kokr je razlika v ceni močnejšega procesorja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

glinik ::

Pač kupiš vodno, tak kot jaz (kmalu) in imaš za vse večne čase mir. Pa še super tiho je. :D

Navijat pa se vsekakor splača.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Lazy ::

Navijanje je treba met u krvi:D.

Je pa res mozno, da je kriv napajalnik....pri meni enako ugasne comp po nekem casu se dam vecjo voltazo, pa tudi graficna se nekak ne navija, so potem rezultatu zelo malo boljsi ali celo slabsi. Drugega pri sebi ne sumim.

Lep pozdrav.

delfinus ::

Vzrok Metanja ven v 3D je pogosto napajalnik. Tudi pri meni se je to zgodilo. Dokler sem imel Radeona 8500 in 360W Chieftec je bilo vse vredu in sem lahko navijal svojega Bartona 2500+ na 11x200 brez problema ali pa se visje. Dodal sem Geforce 5900, ki jo je potrebno prikljuciti se na 12V, pa 11x200 ni bilo vec stabilno v 3DMark03. Max kar je delalo stabilno je bilo 10x200 pri 1.75V. Pac sem si rekel bom pa poskusil se z novim napajalnikom, prodal Chiefteca in kupil Antec TruePower 480W in zadeva sedaj deluje. Spet sem na 11x200 in zadeva mi ne mece vec ven na desktop kot prej. Sem pa testiral v 3DMarku v loopu cca 10ur in je stabilno.
Geforci FX 5900 in pa Radeon 9800 zahtevajo svoj sok. 5900 ti skuri tudi cez 75W Radeoni pa okrog 55W.

Za hlajenje pa uporabljam ThermalRight ALX800 in pa 80mm YS-Tech vent, ki se vrti na 3000 obratih. Vcore pa imam na 1.8V. Temp je pa na idle sedaj 41C load pa 47C seveda navito. lp, D.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Shark-357 ::

ej folk dela ne morm verjet neki sm fasu prek neta al je bil trojanc al kaj pojma nimam
v glavnem spet stabilno na 11x 200:D :D :D
hvala za pomoč:D aja napajalc mam pa 400W dual fan gold (proizvajalca pozabu)

smilyxx ::

hum jst sm mel proc na 2,2V pa je komp laufal stabilno. Seveda sem pol s temu prekinu k je blo fuuul preglasno (delta na 12V pa ys tech 120x120x38 na 12v)

Lp
Save water.
drink beer.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61132019 (15624) K0K0
»

NF7-S 2.0, Barton 2500+ M, Twister 512ddr 4300

Oddelek: Navijanje
261328 (1006) bond007
»

ThermalRight SLK 900A in kateri vent priporocate?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131404 (1211) delfinus
»

Chiftek 420W spreminjanje voltaže (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
806734 (5346) BigSexy
»

MSI K7N2-ILSR nForce2 DELTA 400+proc+ram (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
593177 (2831) Dr_M

Več podobnih tem