» »

Radeon vs. Geforce

Radeon vs. Geforce

dwinxp ::

Zanima me kaj je boljse za nabavo:
1) Asus Radeon 9600XT
2) Gigabyte Geforce FX 5700 Ultra

namrec na nekaterih testih je Radeon hitrejsi na drugi geforce, tko da nevem kaj kupiti mate kaksen nasvet? Pa tudi geforce je novejsi in ma ze DDR2 tko res ne vem :\

kajzer ::

Z moje strani bi odločala cena, ker so pri hitrosti res minimalne razlike.

dwinxp ::

A sorry to sm pozabu :)

Cena za Radeona je okoli 45000 SIT medtem ko geforce je pa 40k

ganzi ::

Mislm da od telih dveh 5700.

Stegn se mal pa vzam 9800 pro k se jo že ugodno dobi (glede na preformanse).
LP

dwinxp ::

Ja vem Radeon 9800pro ga lahko dobim za 49k samo je od Saphirja, to je edino kar me matra
ker baje ma ful slabo hlajenje Saphire.

boštjan ::

ti kar vzami sapphire 9800pro,boš ziher bolj zadovoljen kot pa z 9600XT in 5700ultra

kuglvinkl ::

ti se odločaš na podlagi govoric, kar je baje. Madonca, Googla v roke pa preveri!
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kajzer ::

Hlajenje se da zrihtat. Js bi jo rajš meu od Saphirja, kot pa pd kakega Powercolorja al česa podobnega.

kuglvinkl ::

Ok, kar se tiče ATIjevih partnerjev. KO sem kupoval R9000 Pro, mi je prodajalec moral menjati tri (3)! karte, da je bila četrta končno v redu. In takrat sem rekel, da ATIja bom še kupil, samo, izključno od Gigabyta (IIRC so jih nehal delat) in ostalih renome firm. Aha, prva je bila HISova, poden od podna, pregrevala se je, ostali dve pa Saphirrjevi. Ne rečem, da slednja firma ne zna naredit dobre karte, samo, nimam ne časa ne denarja, da bi to (spet) preverjal.
Your focus determines your reallity

dwinxp ::

Ja po testih gledano je absolutno Radeon 9800pro ful boljsi, samo mene ful res ful matra ker je od Saphirja in ne recimo od kekega Asusa al kej podobnega. Sej trenutno mam v drugi masini Saphirinega Radeon 9000pro in dela ko urca, vendar sm mu mogu menjat hlajenje. Ce bo to treba tudi z 9800pro bom lahko izgubil garancijo kar me ne veseli 8-O res nevem kaj nardit???

boštjan ::

če se karta po defaultu pregreva jo neseš/pošleš nazaj.če pa misliš navijat,pol pa res začni razmišlat o dodatnem hlajenju

kuglvinkl ::

Stock hlajenje, se pravi HS(F) _mora_ zadoščat za pričakovano obremenitev karte, torej na privzetih frekvencah. Če ne zadostuje, menjaj, če še drugič ne zadostuje, menjaj firmo.
Your focus determines your reallity

Grey ::

To sm js tut meu take probleme s temi Radeoni(9000Pro) na začetku...skor sm živce zgubu. 500 milijonkrat sm ga nazaj nesu pa nkol ni blo dobr. Pol sm se pa razjezu pa vzeu FX5200, nek mršavi ekvivalent tej kartici in sedaj pridno nabiram zaloge keša, da si bom nabavu kako boljšo za 50-60k. Če, poudarek na ČE, bom še kdaj kupoval Radeona bo to zagotovo Gigabyte, ker so te najbolj kvalitetne. Sam dvomim da ga bom, ker majo švoh driverje.

Tko da bom reku: "Stick to the quality!" in ne kupujte šrota od Sapphire, HIS, Inno3D in podobnih jajčk.

antonija ::

Jst mam 9000pro od HIS pa tud enga problema ni z njo. Ko sm jo dobu sm downloadu tanove driverje in dela tko kot mora. Res da nism nc naviju, ampak dela vse kar pise da dela.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Kleto ::

Kaj pa manli? A je to za kej al je garbage?
Kleto

boštjan ::

if u asked me,the biggest garbage,of them all

Grey ::

Ma ne vem no vse kar ni Gigabyte, Gainward ali Leadtek je crap.

KTr1sk ::

Jz bom verjetno (v bližnji prihodnosti) nabavu tole kartico Gaiward GeforceFX 5600XTv comtronu. Sem najprej gledal radeon potem sem pa vidu tukaj da je izbirčen glede proizvajalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Zheegec ::

FX5600XT = nenene!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

KTr1sk ::

Aja? Potem grem pa mal druge teme pogledat zakaj ni v redu XT

KTr1sk ::

Sem videl de ima 5600xt 64bi, navadna pa ima 128;((

KTr1sk ::

Tule sem pa najdel http://www.sebanet.si/ akcijo za Radeon 9600Pro za 33.900.- sam kako naj ugotovim katera je firma kartice?

boštjan ::

Tomaž,vprašaj jih

dwinxp ::

Hehe ravnokar sm bil preprican da bom vzel Radeona pa sm ugotovil da jih nimajo vec in da sploh jih ne bojo dobili ;(

Tko da zdej bom po vsej verjetnosti vzel Gigabytkovo Geforce 5900XT :)

Hvala vsem za nasvete!

KTr1sk ::

dwinxp: kje si bil prepričan (v kateri trgovini) si hotel kupit Radeona in kje boš kupil Geforca, če smem vprašat

Tilen ::

Jaz ti mojega prodam za 30k ce hoces star pa je 1 mesec.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

KTr1sk ::

A ti imaš Geforce5600XT, ne hvala.

Tilen ::

>:D :)))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019616 (12681) Janac
»

grafične kartice, ponovno

Oddelek: Kaj kupiti
361537 (962) Caligula
»

Katero graf. kartico za 25.000 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564489 (3654) Jaffa
»

Katero grafično kartico kupiti za malo denarja - veliko muzike? :)

Oddelek: Kaj kupiti
432005 (1336) Fury
»

Pomoč pri sestavi novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
191416 (1160) boštjan

Več podobnih tem