» »

Neberljiv disk-zakaj?

Neberljiv disk-zakaj?

miki16 ::

V računalniku imam dva diska.Ta drugi disk s katerim imama probleme je razdeljen na 3 particije ki so NTFS.Prvi dve particije delujeta normalno zadnja, največja particija, ki je sedaj RAW in ne NTFS mi od neznanega razloga(mogoce od resetiranja ker je računalnik zaštekal) ob dvokratnem kliku nanju napiše: K: is not accesible.
The file or directory is corrupted and unreadable.
Glede na to, da sem kle že prebiral teme na ta problem se ne morem odločiti kako pristopiti k reševanju napake, ker res nebi rad izgubil podatkov.Zanima pa me tudi kako je do tega prislo, ker nisem bil navzoč, vem samo to da mi DC++ shranjuje podatki na ta disk.
Imam XP SP2




Lp

`SanDMaN` ::

Si viruse downloadal z DC++?
Error-checking lahko vklopiš na tej particiji? (desni klik na particiji->properties->tools...)
Rodili smo se utrujeni in živimo, da počivamo!

miki16 ::

Loadal sem Coll of Duty v bin-u pa en film.Možno je da je bil bin fajl kako poškodovan.Tvoj nasvet sem že sprobal pa ni nc pomagalo.Hvala zaen-x.


Lp

`SanDMaN` ::

Kaj pa Last known Good Configuration si poskusil pognat?....če so se z*ebali windowsi včasih pomaga...ali pa, če maš narejen backup sistema greš na system recovery in upaš na najboljše.
Rodili smo se utrujeni in živimo, da počivamo!

miki16 ::

Last known Good Configuration sem sprobal, system restore tudi ,vendar brez uspeha,back up pa nisem imel ker ni bilo potrebe.

MadMax ::

...največja particija, ki je sedaj RAW in ne NTFS mi...

Imam občutek, da ti je zbrisalo particijo, ali pa vsaj pofuralo FAT...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

miki16 ::

Najbolj me zanima če bodo vsi podatki še gor.A se da nekako samo iz raw spremenit v NTFS?
Zaen-x Vam najlepša hvala.

Lp

Ali x ::

T(he) Boss ::

Probaj z recover tooli, samoraj 100% dobis vse nazaj, razen ce je disk sel, kar pa verjetno nic, ce ostale particije delajo.

miki16 ::

Evo zadevo sem zdej rešil, najlepša hvala vsem . ki ste kakorkoli pomagali.

Me pa se neki zanima:Recimo da je kapaciteta diska 20Gb.In ko jaz recimo kliknem na mapo mp3 začne "praskat" toliko casa dokler ga ne resetiram, ali izklopim na razne nacine.Vse ostalo razen mape mp3 pa dela normalno.Sem ga ze formatiral, pa ni pomagalo.Ali so na tem delu bed sektorji.In če so, kako naj jaz ta del odstranim. da ne bo več v uporabi?


Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čitalec diskov St-Lab U-390!

Oddelek: Strojna oprema
162292 (1634) Spajky
»

Nemorem formatirati prenosnega diska?

Oddelek: Strojna oprema
51089 (1015) Izi
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
6711 (632) petkofak6527
»

Problem s particijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
101264 (1173) masevc
»

ponovni zagon računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
232306 (1970) solatko

Več podobnih tem