» »

Win 2003 in ATI TV out problemi

Win 2003 in ATI TV out problemi

Sims ::

Zdravo,

Imam Windows 2003, ATI Radeon 7500. Naložil sem ATI control-panel. Kabel za televizijo je S-VHS in na televizijo Euro Scart. Kabel je v enem kosu, torej ni nekih vmesnikov pa to, direkt iz S-VHS na SCART.

torej kako dobiti sliko na TV? Če grem v nastavitve in hočem aktivirat 2 monitor oziroma Display 2 mi slika samo zablinka in se takoj Display 2 deaktivira.

Kje je problem?

Hvala.

LP,

Sims

Tero ::

Pusti ti drugi display pa v Ati control panel najdi samo tole:

In tukaj nastavi TV
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

Sims ::

Ja, imam prav tako sliko kot ti ...

Tam ko je TV narisan, je označeno kot, da ni priklučeno ...

LP,

Sims

Tero ::

Kaže na da ni priključeno? :| Mogoče nimaš pravi scart priključek. Mogoče imaš ti priklopljeno za out iz scarta. (kot da bi šel signal iz TV) In ne IN. Poglej če se na scart priključku da nastavit in/out, če pa tega ni pa probaj kaki drugi scart. (probaj si ki sposodit).
Novejši catalyst driverji omogočajo funkcijo force detection of my tv(slika spodaj) Probaj še s tem.

Aja pa upam da ti TV podpira sploh s-video. (če je pretvornik iz s-video v scart še ne pomeni da tv podpira to) Tak da mogoče bi bilo treba poskusit z činč kablom.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

Sims ::

hm ... Trobelshoot gumbka nimam ... vlečem nek drug panel sedaj dol ...

Na priklučku sem dal na IN (puščica gre proti TV) ... Sprobal sem pa ne 2 TV jih na Grundingu, ki je mal starejši in Samsungu kaki 2 leti star ...

Torej najprej bom probal dobit najnovejši Control Panel, sedaj je

CATALYST Version 02.1
2D Version 6.13.10.6153


.. potem bom pa probal zamenjat kable ..

LP,

Sims

Sims ::

Sem potegno tazadnje driverje .. in še vedno nimam tistega gumbka za forsat TV..

Sem pa dal nek vmesnik iz S-VHS na činč ker tisti kabel ko ga imam , ima 1 S-VHS. in 2 činč ..

Nekako mi še ni uspelo, še vedno, kot da nimam priklopljeno. A so lahko Win2003 krivi?

LP,

Sims

Sims ::

Ok, uspelo mi je naložit nove driverje in je oni gumbek, sem dal force detection on my TV .

Sedaj lahko upravljam nastavitve za TV, ok nastavim na Slovenija / Pal-B in aktiviram, tako da je sedaj zelen gumbek ... Na tv pa slike še vedno nimam ...

Tero ::

Hm po vsej verjetnosti je kaj s kabli ali pa s TV. Driverji nimajo tu nobene veze, imam sam windows 2003 in mi tv out lepo dela.
Probaj si od koga spododit kable ko mu vse dela.:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Sims ::

Torej situacija je sledeča.

RAČ. -> S-VHS -> SCART -> TV "slika je zelo slaba, oziroma je skoraj ni ...
RAČ. -> vmesnik iz S-VHS na činč nato > scart -> TV (drug kabel, kolegu preko tega deluje) slika enaka kot pri prvi varjaniti.

Pomoje je še nekje neka fora ... Ker kanal sem našel, če stisnem da mi identificira zaslon, se čisto slabo na TV vidi številka 2.

Je pa še nekaj pod ATI nastavitvami pri disply, mi pod TV piše resplucija 1024X768 in 60 Hz ... Tehga pa ne morem spremenit.

LP,

Sims

jlpktnst ::

kakšna slaba slika? mogoče napačna nastavitev na tvju ?

Sims ::

na tvju imam na AV (grunding) na Samsungu, sploh ne najdem ...

Slika zgleda pa tako, kot slabo nastavljen kanal, leti črta in so rdeče zelene barve skratka tolko se vidi, da vem, da izhaja iz računalnika ...

glinik ::

Kaj zdaj Simon? Še vedno ti ne dela?

Pa ti pravim, mojega ATI-ja kupi. :)

Lp (na Studence-MB)

jlpktnst ::

mogoče nebi bilo slabo če bi lahko preizkusil zadevo pri nekomu, ki ima ATIja doma in mu vse dela?

Sims ::

Zdravo, nekako mi ni uspelo spraviti slike v neko normalno stanje.(sedaj sem kable pa to že pospravo.)

Pa, da nebi spet vse vleko pa TV noso ....

Malo hecno vprašanje morda, ali lahko vpliva navit računalnik na sliko?

Hvala.

LP,

sims


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos slike oz. priklop PC (Notebook) -> TV

Oddelek: Zvok in slika
91350 (1283) JOKER
»

Katero graficno za cim boljsi TV-out?

Oddelek: Kaj kupiti
161486 (1141) killah bee

Kateri kabel za povezavo mojega rač. s TV?

Oddelek: Zvok in slika
61314 (1229) CaqKa
»

tv out= čb slika

Oddelek: Zvok in slika
253118 (2651) romario
»

VooDoo3 TV-out in kabl S-video na SCART

Oddelek: Zvok in slika
271887 (1605) Caboose

Več podobnih tem