» »

Celeron2 600@900?

Celeron2 600@900?

undefined ::

Ali je to 100% možno, če upoštevamo še dodatek GOrba (tako kot je bilo možno spraviti Cel 300@450)? Prosim za nasvete in vaša mnenja.

BlackAdder ::

Kolikor mi je znano, je odgovor negativen.

Je pa seveda mnogo odvisno od proizvodne serije.
BlackAdder stroke again!

matevzm ::

Nekateri imajo sreco (vecina se mi zdi), a garancije ni. V principu naj bi delali nekje do 850, zato so bili popularni 566. Meni 600 dela na 900, samo sele na 1.9V (oziroma 1.94 po MBju), kar je precej visoko.

undefined ::

Torej je edini najhitrejši Celeron2 trenutno, ki zanesljivo deluje na 100MHz FSB, Cel2 566? Hmm...

TribesMan ::

No kar se overclockanja ti?e je popolnoma vse odvisno od proca. Tako ima naprimer fotr v slu?bi P3 733 na katerega je pritrjen le en hladilnik (brez ventilatorja) temperatura je okoli 60 stopinj (ko se ga prime? se namre? prav nemarno spe?e?) zadeva pa je stabilna ko ?rnogorski kamen. Sicer me zlo mika da bi si ta proc mal sposodu na probo vendar fotr tega ne odobrava

Aja ra?unalnik kjer je notr ta umotvor je pa od COMPAQ-a

Ice Svetujem ti da komponente kupuje? direkt od compaqa :))

Sej ne mislm resno.

undefined ::

LOL!!! Compaq! Ta ti je dobra, ja. Tega shita majo že v Ameriki zadost, je pa še k nam prišel. :P

BlackAdder ::

IceMan, po zbranih podatkih in izkušnjah overclockerjev celeron 566 bolj sigurno laufa na 100 MHz od 600-tke, dejstvo pa je, da uspeh (tudi z gorbom) ni 100% zanesljiv.
BlackAdder stroke again!

undefined ::

Dajte mi samo še povedat, če je GOrb verzija 'Socket 370' taprav za nove FCPGA proce? To je to, right? :8)

alien-w ::

right! Socket 370 so bili ta stari pentiumi ena fcpga so pa novejsi! Pase na oba

Brody ::

če uspeš dobiti verzijo proca s cC0 stepingom maš 100% gigahertz in več.

BlackAdder ::

Brody, končno ena konkretna novica.

Zaupaj še, kje se dobi takšen celeron.
BlackAdder stroke again!

undefined ::

In kje vidiš kakšen je stepping?

matevzm ::

Ne vem, ce je 100% 1G. So se pojavljale govorice, jaz sem bral potem porocilo nekoga, ki je vzel 3 komade 600, pa eden niti 900 ni dosegel, eden pa je sel cez 950.

black block ::

mogl bi bit možno
why serve in HEAVEN if you can rule in HELL

Brody ::

se bom potrudil poiskat kode, pa jih bom danes objavil!

Brody ::





Vsi celeroni s cC0 stepingom imajo pa defaultu 1.7 v voltažo!! vsi! pa vsi so BOX varijante. Zdej pejt pa v Mlacom (imajo lepo izbiro BOX procov, predvsem celeronov) pa jim pokaž tele cifre pa če majo, ga nabav ane:))

BlackAdder ::

Brody, še lepše tabelce nadeš na Intelovi domači hiši, bistvo je v tem, ali so ti procesorji pomotoma že zašli v naše kraje oz. trgovine.

Btw, Mlacom v petek ni imel ustreznih s-spec modelov, vsaj kar se 566 in 600 tiče, ostali pa meni niso zanimivi.
BlackAdder stroke again!

undefined ::

Se OEM tudi splača kupiti, če že kupujem GOrba? Če se, lahko dobiš cC0 oznake še za OEM proce, pls? :D

luni ::

ja moj c600, ki sem ga mel na testu ni sau na 900 niti za Alpho... zadnej stabilno je blo 750MHz se mi zdi :'(
Artificial Intelligentia

undefined ::

566-ke gredo pa vse sigurno na 850MHz?

Predator ::

jes ne poznam še enega primera ki ne bi šel :)
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

Matko ::

samo info.
doma imam CII 600 , ki prav lepo stabilno deluje na 963 MHz, gor je golden orb pa voltaza je na 1.85 V
aja plata je BE6 II
serije pa nisem gledal

Matko ::

samo info.
doma imam CII 600 , ki prav lepo stabilno deluje na 963 MHz, gor je golden orb pa voltaza je na 1.85 V
aja plata je BE6 II
serije pa nisem gledal
pri >1GHz pa zmrzne na poti v windowse, dos dela,
bomo se malo voltazo dvignili pa bo.

undefined ::

Matko, poglej serijo! :)

undefined ::

Dajte vsi tisti, ki vam ni uspelo naviti tega proca na 900 ali več, napisati S-Spec oznake tega proca, plz. Pa povejte še kakšno hlajenje ste uporabili. :8)

undefined ::

Kupil, navil, in dela na 1008MHz/1.9V rock stable! Yeah, baby! 1 Gig!! 8-O :D

undefined ::

Poskusil sem tudi 1053MHz, samo zgleda, da moj bogi PC-100 RAM ne prenese več te frekvence. Vse čudne stvari in znaki so se žačeli pojavljati na zaslonu ob zagonu pri tej hitrosti. Na 112MHz FSB (75MHz AGP, 37.5 PCI) pa dela ful stabilno. :))

luni ::

srecnez :)
Artificial Intelligentia

RoMar ::

men laufa brez problemov na 900. Je pa res da sem imel velik problemov z RAM-i (solata - 3x64, vsi razlicni), ko sem jih zamenjal za en komad 128 dela ko urca..

FlipeR ::

Hmm, hmm... IceMan, ti si res srecnez; No vsekakor, imam CII 600 MHz in ABitBX133. Ko sem ga prinesel iz ESSEDIja - BTW:prodajajo samo OEM varjante - in ga dal na plato, se ni delal stabilno na 900 MHz... Potem sem GOrba nabavu in zadeva deluje stabilissimo na 900 MHz, napetost 1.65 V, Temp=24C (idle), 37 (full load)!!! Zbudi se tudi pri 114*9=1024, pise 1026 MHz pri 1.75V! Zal visje ni slo, ker ne morem nastimat vecje voltaze:'( Probal sem flashat milijonX sam ne gre...Ima kdo resitev za ta problem?
TNX all
------------------
#Paranoja #Kučanjekriv #Putinjekriv #Prekletirdečkarji :)

snajper_dzo ::

:\:\
Hej fantje, sel sem kupit c600 se preden sem prebral te zadeve o cC0 stepingu. Mal se mi je zdelo cudno, ker se je procesor po defaultu nastimall na 1,70V...ej pol pa preberem to in c600@900 pri 1,70V z navadnim hladilnikom za jurja.:D Pogledal sem tud na procesor: cC0 steping Yeah!!:O

Wolverine ::

jst sem tudi pred 2 tednoma nabavil c600, vendar ga lahko navijem samo do 750, pri 900 mi zmrzne, osnovna voltaza je 1.5, spravim pa jo lahko najvec na 1.7(plata je abit bx6 2.0). gor imam chrome orba tko da ohlajanje ni problem, zanima pa me predvsem kako bi zvisal voltazo??

lp
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Igor ::

hmmm crome orb ? whatever ...
glede voltaze je tkole
pejt na abitov hp pa poberi dol zadnja 2 bios upgrada, flashej prvo z zadnjim, rebotej nastavi napetost na maximalno (1,7v), rebotej, flashej z starim (plata bo sicer neki jokala de je procesor na bad samo ignorirej to), pejt v bios in spremeni napetost (zdej bo sla do 1,9 v), rebotej, flashej z zadnjim biosom spet, rebotej, zdej mas max napetost 1,9 v, ce se ti zdi dost pusti, cene se enkrat flashej s starim biosem, pol jo lahko spet povecas za 0,2v na max 2,1 (ceprov pri men noce vec dela, ce je napetost visja k 2,00v (na 2,05 ze noce vec zalavfat)
upam de je jasno napisan
:D
in ta stvar dela preiskuseno (jest mam mojga c566 na 850 mega pri 1,85v (mogoce dela tut na mal nizji voltazi sam) zihr je zihr, greje se pa tko nic ne, tko da ne vidim zakaj bi mel nizjo voltazo, na 950 pa rata ze nestabilen ...

YiMMi ::

je mas prav

hot-stuff ::

V glavnem najbolj stabilni so C600 z 1.7 defult voltazo ..oznako majo pa SL.... in sicer box verzija.
Kolega mi ga je zrihtal pa golden orba in dela brez da bi karkoli spreminjal voltazo jedra na 900 mhz stabilno ko suza...vec ga pa ne bom navijal vsaj za enkrat ne:))

FireSnake ::

100% ni nic, sam odhod iz tega sveta
Moj kolega je kupu 600 je mislu na 900 navit pa ni slo
Poglej in se nasmej: vicmaher.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se da celerona 667 MHz na 1GHz?

Oddelek: Navijanje
221381 (1059) TribesMan
»

C 600 + adapter overclock?

Oddelek: Navijanje
211207 (989) misko

Celeron II 700/733 -> kolko kej gre?

Oddelek: Navijanje
111057 (927) zile
»

OC CII 633

Oddelek: Navijanje
101588 (1432) Jinxy
»

Alien-w, luni,

Oddelek: Navijanje
131426 (1222) BlackAdder

Več podobnih tem