» »

BOOT.INI problem

BOOT.INI problem

JLP ::

Hja včerej inštaliram WidowsXP poleg Windows 2000 in probam uštimat boot.ini da bi u seznamu OS imev izbiro kerga bootat. No in nikakor mi nje rata.
Zadeve mam pa tko uštimane:
Plata Abit KT7-RAID. Na VIA kontrolerju mam en disk na master in prvi kanal. Ta disk ma dve particije. Na prvi mam ene podatke, na drugi pa particijo za WinXP.Poleg tega mam na HPT370 prkloplena dva diska k masterja, vsak na svojmu kanalu. Diska sta u RAID-0 in je gor ena particija z Win2K. Poleg tega mam u kompu še AHA-2940 U2W SCSI kontroler kjer sta gor DVD in CDR. U BIOSu mam naštiman nej mi najprej boota z HPT370 kontrolerja
Koko nej zej une ARC ime da bo prov?
Live long and prosper!

andrej ::

a ti ni setup sam poslihtal tega?

JLP ::

Nope. Sm tud jest mislu da bo sam zaznov že inštalirane Win2k na RAIDu sam jih ni.
Live long and prosper!

Mr.B ::

Se ti sedaj boota direktno v WinXP , če je to tako , a si probal kakšen repear pod Win2k . Drugače ti s pomočjo recovery konzole , pobrskaš kakšna je pravilna pot.
Samo se mi malo čudno zdi.Dej še malo poglej po BIOS-u kateri se ti boota prvi ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

JLP ::

Kukr sm napisov. U BIOSu mam naštiman nej se pru boota HPT370 in tm gor so Win2k in tud ti se bootajo. Če u BIOSu naštimam nej se boota HD-0 pol se pa prov tko k je logičn pa prov boota WinXP.
če jest prov razumem boot.ini pol je multi(0! tist kontroler k je naštiman u BIOSu da se boota. multi(1) in ostali pa drugi kontrolerji. Sam sm probov že do 5 pa ne dela, Več k 3 kontrolerje pa nimam u kopmpu tko da res ne vem.
Live long and prosper!

StarY ::

A mas sploh tale file v rootu?

BOOTSECT.DOS

skrbi za loadanje vseh ostalih OS razen Win2000!

drugac bi pa moglo bit tole:

multi(1)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT

:\

JLP ::

Hm bootsect.dos nimam. Sam to itak ne nucaš za WinXP. To je za Win9x pa dos sistem.
Po moj logik bi mogl bit nekej takga:
multi(1)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
Live long and prosper!

StarY ::

hm, ja ce mas Win nalozen na drugi particiji tega diska in v folderju "windows" pol bi to moralo funkcionirat...

Mr.B ::

Kaj pa piše pod XP-ji?
Nisem glih v XP-jih , ampak če je to tako kot podWin2k , bi moralo delovati, razen če je tvoj Raid kontroler prepoznan kot SCSI , potem je multi (0)
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

JLP ::

nope če bi bil SCSI pol bi bil scsi(0).
Live long and prosper!

StarY ::

nope! scsi(0) bi bil, ce bi imel SCSI krmilnik brez BIOSa.

multi je pa za IDE in SCSI z biosom krmilnike8-O

JLP ::

No sej mam scsi adaptr z BIOSam se prav scsi(0) ne pride u poštev.
Pa itak se mi zej ne gre da bi s SCSI kontrolerja bootov.
Jest bi sam rd z integriranga VIA 686A kontrolerja bootov zadevo.
Live long and prosper!

Mr.B ::

Glede nato da si glihkar inštaleral WinXP , ti priporočam da bootaš v Win2k ter daš inštalacijo WinXP notri , inštaleraš zadevo na drugo particijo , tako kot si prvotno hotel , pa bo delalo BP. Če pa se ti bo zgodilo , da se ti sedaj nebodo hoteli bootati Win2k , pa izbereš repear pri setupu Win2k , ki ti bo popravil boot.ini datoteko ter sistemske datoteke , tako da boš imel mir. Potem pa napiši , kaj se je dodalo v boot.ini datoteki , da bomo tudi mi vedeli , zakaj ni delalo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win xp boot norost! Preberte tole in ideje please! Dual boot???

Oddelek: Pomoč in nasveti
101599 (1441) mAsA
»

Nepotrebna izbira v WinXp

Oddelek: Operacijski sistemi
141041 (836) jamiroq
»

boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
131764 (1558) Red_Mamba
»

Odstranjevanje XP-jev

Oddelek: Operacijski sistemi
111159 (997) andrej
»

"trial" boot?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231400 (1218) Uporabnik

Več podobnih tem