» »

Laptop se ne prižge

Laptop se ne prižge

mare_ ::

Imam prenosnika računalnik Pc Plus Platinum (1,3 GHz Celeron, 256 MB RAM-a, 20 GB disk, neka American Megatrends plata s Sis 630 chipsetom). Popoldne sem nekaj delal na računalnik, nato sem zaprl pokrov - pri tem se ugasne osvetlitev zaslona. Čez nekaj časa je nastala tišina - računalnik se je brez kakršnegakoli opozorila ugasnil. Pri tem je bilo ohišje zelo vroče, tudi zgornja stran.
Kos se je ohladil, sem ga poskušal prižgat. Vendar: LEDice so zagorele, ventilator in disk sta se zavrtela, potem pa tema. Zaslon je ostal črn, piska tudi ni bilo nobenega. Vendar sem lahko prenosnik ugasnil z gumbom.
Nato sem poskusil samo z baterijo - izklopil sem adapter. Nič, zgodilo se ni čisto nič.
Nato sem zopet priključeil napajlnik. Tokrat je bilo malo drugače. Ob vklopu so se ledice za trenutek zabliskale in nekaj je zacvilio, kot npr. kakšen hrošč ;) Disk in ventilator se nista zavrtela.
Nato sem zopet poskusil samo z baterijo in zopet ni bilo nič.
Sedaj sem še enkrat poskusil z napajalnikom in je isto kot na začetku. Zavrtita se disk in ventilator, led diode se prižgejo (in potem tudi pravilno svetijo - na začetku se zabliska ledica za disk, potem za Caps, Scrol in Num lock, potem pa zasveti 'power on') in ko bi so moral prižgat zaslon - tema.

aja, če se kdo slučajno sprašuje - baterija je polna ;)

mare_ ::

anybody?

Še tole: opazil sem, da neprestano utripa digitalni audio aut. Kakor da bi se rač. obesil.
Fuč BIOS?

Phoebus ::

Huh, marsikaj je lahko.
JAz sem imel take simptome ko mi je skurlo switcher za LCD backlight, potem je pa logično mašina mislila: "Aha, LCD je ugasnjen, torej je user izklopu LCD, ok, grem v spanje.".

Sreča pri tebi je da imaš relativno nov laptop, pri tistem mojem se je te switcherje dobilo samo v USA... :\

mare_ ::

Ni, ker je tudi če priklopim zunanji monitor, ni nič.

Ampak najbolj me čudi, ker tud piska nič.

p.s.: dons ponoč se mi je sanjalo, da sem ga uspešno prižgal:)) nažalost sem se potem zbudil

aja, pa še service manual sem našel tukaj: ftp://ftp.gericom.com/Notebook/Manuals/Service/Service_Manuals/N241S1_Service_Manual.zip

eh, če bi jst saj dobro prebral tvoj odgovor:)) tud če misli, da je zaprt zaslon, bi saj čez POST moral pridt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()

Mr.B ::

Če je Gericom, potem odstrani ploščico od modema, prižgi laptop. vola, in mora delati. Je pa modem dostopen od vzadaj, moraš odšraufati en pokrovček, mislim da je desno spodaj. Je bug Gericoma.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mare_ ::

Ne, ni Gericom. 'originalni' proizvajalec je Uniwill. Sem pa vseeno odstranil modem in še vedno ne gre.

No, sem že bližje:http://www.nickles.de/static_cache/5375...
očitno je pa vseeno tud gericom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem po Flashanju biosa-Gericom X5 Force

Oddelek: Strojna oprema
141439 (1052) galex4
»

Gericom X5

Oddelek: Programska oprema
61536 (1442) yapka
»

Core duo gericom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11912347 (7686) rokipoki
»

Ima kdo tak notebook?

Oddelek: Strojna oprema
91879 (1587) jobber
»

Lastniki Gericom Blockbusterja pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
614630 (3723) snow

Več podobnih tem