» »

navijanje 486-ke

navijanje 486-ke

GanjaFarmerMcBorcy ::

mam 486-dx4 s 120 mhz prucesorjem. a bi se ta zadeva dala kj navit. knigco od mameplate mam. a ce bi jo nvil z jumerji, a bi se k nazgem racunalnik tm spremenil k pise 120mhz??

mmisv ::

ti mal poglej na plato, mal u knjigco pa prestav kkšn đampr pa boš ob zagonu vidu kakšno hitrost maš
Čist trivialna stvar...

SkIDiver ::

Na plati maš zihr ene par jumperju skup. Sej ti mora tut na plati pisat. Na začetku ti pa pokaže več kot 120 če ti je ratal seveda.

OZZY ::

To sploh ni res, da ti bo tam pokazal vč kot 120mhz. In to zato, ker si na starih ohišjih morel sam ročno naštimati koliko ti tam piše in to z kombinacijo jumperjev odzadaj na tistem displeju. Pokaže ti edinole pri zagonu compa na monitorju.
Se pa 120 da navit. Samo moraš malo spremenit konfiguracijo jumperjev. Lahko naštimaš mislim da 133 za več pa nisem siguren.
Go with the flow.

TESKAn ::

Yeah, morem si dobit eno tako 486 - ko, pa jo bom s peltierjem ohladil pa navil:D. Me prov zanima, do kod bo šla>:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

birdy ::

ok tko bom reku
486 100
je lohka 25*4
al pa
33*3
ce mas ta prvo mas zegen
jest sem ta drugo dal na 150(50*3):)
hoho
drgac majo nekatere odklenjen mnogokratnik:)

tak da 486 roxxx big time

glede hlajenja navadna rebra z ventom so cist dost
k plate ne grejop vec koker 150(vsaj jst je nimam)

hoho:)
486power
lp
birdy

Jeebs ::

Dejte no folk, 486-ki se sploh več ne reče računalnik!;( Mislm, 7 let sm trpel z njo, ni vredn, da jo pes poščije!:(
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

slycer ::

Mah jest sem svojo 486-66ko mislu neki navijat, pa se ni najbolj obneslo. Sicer pa so starejši procesorji blazno občutljivi na navijanje. Drugače pa je 486 zakon. Oldtimer:D. Na moji še skoz laufa Linux.

Huey P ::

Jeba1;
AMD 486 pa je ja boljši od Intel 486. 486ke so zakon. Pravi oldtimerji. Mislim, da bom kar mojega Durona prodal pa si kupil eno 486ko pa še enga GeForce 2 GTS pa, seveda, 1.5 giga RAMa EDO:D:D:D
Zakaj so sploh EDO RAMi tak dragi. Saj so 60 nanosekundni, v primerjavi z SDRAM, ki je 7 nanosekundni...

..::DOOM III: The Legacy::..

element ::

Jest sm navil 486 75mhz na 100mhz!!! :D:D Več pa žal na plati ne morem, ker je to max za plato... :(

slycer ::

Huey PAZI!!!
AMD je bil Intelu konkurenčen samo s 386-kami, ki so jih za tiste čase navili na osupljivih 40 Mhz-jev. AMD-jeve 486-ke pa so bile malce slabše od Intelovih, ker so imele vgrajen vanj slabši matematični koprocesor (FPU). Je pa resto, da so pri AMDju s tem, ko so prodajali manj zmogljive 486-ke, le-te lahko spustili (po cenovni plati) nižje od Intela. S tem so Intelu odžirali dokaj veliko trga. Dokler niso prišli Pentiumi, ki so naredili masaker med AMD-jevimi procesorji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spravit Win 98 na 486 40 MHz

Oddelek: Operacijski sistemi
481816 (1272) Slo-One
»

Prenosnik 486 33Mhz, kaj naj naložim?

Oddelek: Operacijski sistemi
352515 (1631) civic_
»

Prvi overclock!

Oddelek: Navijanje
281366 (998) Riccio_
»

Najbolj navit stari proc

Oddelek: Navijanje
251386 (1051) MiKi
»

vaš prvi oc

Oddelek: Navijanje
411667 (1285) tomaz255

Več podobnih tem