» »

Hladilna spirala od skrinje/hladilnika

Hladilna spirala od skrinje/hladilnika

Slaytan ::

Dobiu sm idejo da bi pri vodnem hlajenju uporabil hladilno spirao od skrinje (zvita "kača" na zadnji strani hladilne skrinje z bakrenimi rebri). Kako bi se to obneslo? Ima kdo podatek kolko je toplotna prestopnost tega?

DimmniBurek ::

ja nevem, ful mal vode gre skozi naenkrat, čeprow je pa cevka tenka, pa bi ohladilo, sam nevem, če maš možnost probi oboje!;)
There Is No Stronger Drug Than Reality

frenk ::

čeprav se močno trudim mi še vsen ni uspel pogruntat kakšno "kačo" imaš v mislih...si mogoče mislu tisto mejhno žičko zavito(kapilara), ki ima premera komaj kakšen milimeter ali dva?

slikca?

TribesMan ::

frenk:

V mislih ima kondenzator ki je na zadnji strani skrinj. To je una zavita cev premera 5mm z rebri, ponavadi črne barve.

Mislim da se zadeva za hlajenje CPUja ne bi onesla preveč dobro, ubistvu sploh ne vem zakaj se nekateri obremenjujete z temi neumnostmi, raje kupi en dober kondenzator z ventilatorjem, v vsakem primeru bo sam kompresor najbrž glasnejši od ventilatorja.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

tiborrr ::

Tipo bo delal vodno hlajenje in ne kompresorskega :).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

TribesMan ::

JAO... sploh nisem dobro prebral.

Bog ne daj tega uporabljat za vodno hlajenje. Razen če maš pumpo ki je sposobna ustvarjat recimo 50Barov pritiska. Ker to so pretanke cevi da bi lahko z kakšo normalno pumpo to gonil.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Slaytan ::

Ok thx za odgovore. Ubistvu je ble ideja od očeta..sam vztrajam pri kilerju od avta :)

kihc ::

Ammm, ali se ne uporablja za vodno hlajenje tist drug radiator, ne killer?
x

frenk ::

aha to je blo mišlen:D

jah to je totalno neprimerno, forget it...za vodnga se še vedno uporablja "pečko" za gretje kabine avtomobila :)

...zdele sm še enkrat prebral prvi post in se mi zdi da ti nimaš navadnga pasivnga kondenzerja...slikce?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
46569008 (37077) lufy
»

Zalmanov (P)Reserator vodni komplet

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
493153 (1502) Good Guy
»

popolnoma tiho vodno hlajeneje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221716 (1396) piki64
»

Vodno hlajenje - test 1

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292049 (1457) Eddy
»

tekocina za vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331973 (1402) Pyr0Beast

Več podobnih tem