» »

Hyundai Q17 ali kaj drugega?

Hyundai Q17 ali kaj drugega?

iP ::

jutri ze hocem kupiti tale hyundai ki stane 130k sit.
torej imam se cas za premislit :)
a mi kdo pove zakaj ne bi kupoval tale monitor? :)
mogoce obstaja kak drug 17" lcd za ta denar?

boštjan ::

obstaja 174T od samsunga samo mislim,da je dražji. je pa dosti pozitivnega odziva glede tega Q17,tako,da po moje ne moreš zgrešit z nakupom

Mihc ::

Jaz imam Q17 in ti lahko samo pravim, da ga kupi! Jaz sem več kot zadovoljen!

LP, Mihc
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

PARTyZAN ::

Samsunge pusti pri miru pri LCD-jih..razlog smo že napisal v temi Vse o LCD-jih od A do Ž

ADF ::

Kje pa ga imajo za 130K ?

Caligula ::

Tale z Samsungi pa je malo bosa.

1. Vse kar ma pod 25 ms je ze pod mejo ghostinga in dejansko novi LCD monitorji z ghostingom nimajo nobenih tezav vec.
Se 172V, ki ga imam sam in ni top model ga nima nic.

2.Samsung (treba spet najt tisto spletno stran na Googlu) ima neko vrednost cca 60% po testih, kar pomeni, da ima ozivni cas pri njih v povprecju 60% vrednosti deklarirane. Mislim, da je mel LG fajn cez 100 recimo,.. samo saj pravim, ce se da komu Googlat za tem (domnevno komu, ki zdaj LCD kupuje :D )

3. 16 ms se nanasa samo na osnovne 3 barve. V bistvu gre za 25 ms samo z malo marketinske logike,..

Skratka vzami Samsunga 174T za 132.000 SIT recimo w Enaa.

Lahko pa v Com-shopu za 105.000 SIT LGja, ki ga imajo v akciji-se jih se imajo.
Najbolj ugodna varianta.

Kar se tice Q17. To ni ravno nov model in so ga pac primerjali z svojo generacijo. LCDji pocasi napredujejo in pri Samsungu ne nategujejo ravno pogosto. So pa Q17 v Monitorju na testu raztrgali. Ena lanska stevilka. PRebrskajte v kaki citalnici.

ADF ::

Tole je iz Monitorja (julij 2003):

Hyundai ImageQuest Q17
Velikost: 17 palcev
Priklop: VGA
Ocena: 8,68
Cena: 139.900 tolarjev

Hyundai je še eden izmed množice korejskih velikanov, ki se ukvarjajo s proizvodnjo zelo širokega spektra izdelkov, med katerimi najdemo tudi izdelke s področja informatike.
Preizkusili smo njihov 17-palčnik ImageQuest Q17.
Gre za prijetno oblikovan monitor, ki se lepo poda na pisalno mizo. Opremljen je nadpovprečno: napajalnik je vgrajen v ohišje monitorja, za priklop na računalnik sta na voljo tako vmesnika VGA kot DVI. Ob strani ima še razdelilnik USB z dvema priključkoma, ne manjka pa tudi par zvočnikov. Pograjali bi samodejno nastavitev, saj slabo nastavi fazni zamik, te napake pa nismo povsem odpravili niti z ročnim nastavljanjem – zato svetujemo, da uporabniki ta monitor raje priključijo na vmesnik DVI.
Sneženje na drobnih vzorcih je zaradi slabo nastavljenega faznega zamika zelo opazno in moteče. Enakomernost prikazane slike je povprečna, po kotih in ob robovih pa smo opazili nekaj rahlo temnejših lis. Kotna vidljivost je dokaj dobra. Slika je pri gledanju od strani pod večjim kotom sicer temnejša, vendar povsem razločna.


Občutek imam, kot da so fantje testirali monitor na analognem izhodu, kar postavi pod vprašaj smiselnost kopovanja dražjega monitorja z DVI ?

Caligula ::

Meni se zdi Samsung 174T boljsa izbira. Dober, novejsi pa verjetno boljsa vrednost rabljenega cez cas, ce bos prodajal.

mahi ::

Kupi 174T, sem ga videl na lastne oci in je super monitor. Tudi Q17 ni slab, vendar je staaaar model.

The Yankee ::

Če je zate star OK, ampak meni se zdi, da ima še zmeraj eno izmed najmodernejših in najprivlačnejših oblik, da o karakteristikah ne govorimo.

jurcy ::

jst mam Sony HS73H pa sm zelo zadovoljen zaenkrat>:D (1 dan na testu dans)

Caligula ::

Sej ni fora, da bi bil slab Q17. Samo ven prihajajo nove stvari. Se splaca po novejsi posezt, ce je dobra.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lg 1915s

Oddelek: Kaj kupiti
433695 (2335) Oldi
»

Kateri LCD za 110-130k izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
151476 (1050) dëych
»

LCD ali CRT monitor, pomoč pri nakupu

Oddelek: Kaj kupiti
111421 (1164) [t502]
»

Samsung 174T ali Lg 1710B ?

Oddelek: Kaj kupiti
311384 (940) Caligula
»

kater Monitor LCD 17" do 140 jurjev

Oddelek: Kaj kupiti
101354 (1251) Caligula

Več podobnih tem