» »

CDji ki so piratski ali ne

CDji ki so piratski ali ne

misko ::

Da prideš v Dubrovnik moraš iti tudi čez Bosno. Tam se je misko tudi ustavil. V mestecu z imenom Neum. Zašel sem v trgovino, kjer so prodajali CDje in CDROMe (po 30 kun ali 8 pa še neki bosanski(beri nemških) mark vsakega). Vseeno kaj je gor.
CDji so potiskani v črnobeli tehniki, imajo ovitke, ki so sprintani -- slabše kvalitete kot obični--drugače pa zgledajo kot pravi. To velja za glasbene CDje. Nebodigalen sem kupil nekaj 10 CDjev.
Pa pojdimo še na CDROMe. Kupil sem npr. Microsoft Encarta Reference Suite 2001 za 150 kun (5 CDjev). Stvar dela, tako kot bi bila original, pa tudi zgleda tako.

Pa ne misliti, da sm jest to kupoval v eni zakotni štacuni. Tudi v drugih je tako (v sosednji sem npr. kupil Adobe Photoshop-a za 30 kun:D).

Kwa si mislite o tem?Kako lahko država dovoli take stvari?Je to legalno jeli ne?Naj powem še to, da sem vse stvari kupil legalno (z računom).

P.S. Kupil sem si še Leviske 501 za 99 kun -- original -- za reciinpiši manj kot 3k SIT.
:)
  • spremenil: misko ()

andrej ::

to je cisto normalno za taksne dezelo (kot je reciko tudi Juga) kjer nimajo zakona o avtorskih pravic in tega pocenjanja ne preganjajo... bolj proti vzhodu gres bolj ocitno je... marsikdo, ki gre v rusijo pride poln CD-jev nazaj...

PaJo ::

Tocno tako, samo sment je tako, ker to je v bistvu ze organiziran kriminal, sploh pa kaj ko pri nas par let nazaj ni bilo nix kaj bolse, kaj vse se je prodajlo pod pultom, no res pa je da se tu prodaja vse legalno, pa kaj moremo izkoristimo dokler lahko:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Nemelk ::

kam si šel?????? v bosno???? če se to res dogaja, je to podobno raju, ane?:D
Nemelk ™

whatson ::

saj.. na žalost je na jugu še tako... znaka (C) ne poznajo... glavno da je Micro$oft al pa Levis...
saj po eni strani je taklo prav... efekt je isti... :\
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

misko ::

nemelk: ja v bosni sm bil (pa mi ni žal:D)
pa bom še šel

Freak ::

sej ni treba vedno dol hodt treba je met veze!;);)

YiMMi ::

se dobro da tile doli znajo cdje kopirat...
hehe?:D
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

SpiDEr8 ::

stari če ti da model ke prodaja to še račun pa ti nima ker kej tžit ke rečš de si kupu u trguvin če pa bo bo pa unmu tžiu sam ke to ni u slo je use QL!!!!!
Simpl Is t NAJ trbul!!!!

OZZY ::

Oh. Moj frend hodi 2 ali 3x letno dol v bosno samo po te stvari. K pride nazaj pa samo gledaš kaj je vse prinesu. NAzadnje ko je bil je prnesu skor 100 cd-jev. Za kar je dal 550dem (glasbeni) in še okoli 20 iger in programov. Za vse je dal okol 750dem.
SAmo je tako, da je mel par (beri 4) glasbenih cd-jev posneto v zelo slabi kvaliteti. Ampak kaj je to, ko so pa vsi ostali delal.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrvaška - cene piva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11216102 (12132) Goran's Blog
»

Hrvati te nategnejo tudi samo za 2 kn (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6014430 (10994) St235
»

[Hi-Fi] - Debata: original CD vs CD-R (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10110757 (8153) Quikee
»

Zaščita glasbenih cedejev ? škoda besed... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
533827 (3149) Dr_M
»

Piratstvo - 2 EURA CD

Oddelek: Loža
101369 (897) sketch

Več podobnih tem