» »

LiTEON LDW 811S in 851S ? oz kje je razlika!?

LiTEON LDW 811S in 851S ? oz kje je razlika!?

JohnyB ::

Zanima me kje je razliak med tema dvema !

Oziroma ker model naj raje kupm! Ker sm naroču LDW 811S pa mi je prodajalc dal 851S!

Zdej če ni neke fore bom pač tega imu!
Apple iMac

Dr_M ::

851 ma malenkost izboljsan odjemni mehanizem, da prej zalaufa dvd. ksne velke razlike ni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

JohnyB,kakšne velike razlike ni,prodajalec pa ti je dal novejšega,ker 811 več ni mel,cena pa je itak ista.

e-marko ::

Ali lahko nekdo pove, kje imajo najceneje tega liteona? Kakšna je cena?
Povsod imajo 451 (411), tega pa še nisem zasledil...

Hvala!

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Caligula ::

PA vzami 411 ali 451, ce je cenejsi in ga preprosto modas v 811. Ce je cena opazno nizja (za recimo vec kot 5 jurjev) se ti to ze splaca.

e-marko ::

Ja, to je že res...
Kje pa bi naj bila najnižja cena? Ali ima Bof online cenik? Jaz ga namreč ne najdem...

JohnyB: kje si kupil?

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Caligula ::

Aja, ce nimas neke posebno ugodne variante se pac ne splaca. Liteon je trenutno drag in se trenutno precej bolj splaca NEC 2500, ki je rahlo boljsi in jih imajo v JAE za samo 30.000 SIT pa se DVD film senkajo zraven.

Mi pa ni jasno kako, da ima Liteon se vedno stare cene pri nas.

Dr_M ::

prevec starih zalog.zgube si pa ne bodo delal...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Ma sej to je to, da si jo lih tko delajo, k ne bo noben kupu tega. V harveyu majo se zdej 401s za 39.000 SIT. Jao!. Lahk bi vsaj prej po bolj nabavnih cenah prodal (big bang ma tako politko recimo da ne morjo pod nabavnimi prodat) pa se vsaj resli zaloge, malo likvidnost izboljsal pa dal na police nove proizvode,..

Tko pa se zdej vidis po stacunah prve Philipsove DVD pecke po 60.000 SIT pa podobne kozlarije...

boštjan ::

Juras,pa ne moreš primerjat harveya z rač.trgovinami.če ga majo oni za 39k,ga drugod dobiš za 30k,če ga še sploh majo

Caligula ::

To ni letelo na Harveya. Bolj na BOF kjer je se zdej 811s 40 cukov. Liteona 811 sploh ni za dobit za manj. Se 411ke so ble po 35.000 SIT pa se pol jasno da ze precej boljs splaca NEC,..

Nasploh 811ke ni za dobit za manj kot 40.000 SIT.

e-marko ::

Sem videl tega NEC-a 2500. V čem pa naj bi bil boljši od Liteon-a? (razen cene...)l Liteon mi je všeč, ker skozi izhajajo neki proggiji in patchi, ki omogočijo to pa tisto...

Za Liteona obstaja BookType proggie, kako je s tem pri ostalih, npr. pri NEC-u???

DVDInfo Pro ima možnost za spreminjat book type, vendar samo za Ricoh style DVD+RW drives (tako piše, ko pritisnem gumb...). Torej to deluje samo za Ricoh ali tudi za ostale (kateri so torej ostali Ricoh style pekači??)?

Hvala!

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

morphling1 ::

Juras če si že tako natančen pri vseh stvareh, bodi še pri cenah. 811s je v Bofu že več kot teden 34990 in jih je dovolj na zalogi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

JohnyB ::

No jest sm dal za 851S 37 jurjev oz. bom še dal ! :D pa še pol ene 5% popust tko da men je vseen bom kr tega pol imu :))
Apple iMac

Caligula ::

Verjetno je cena res padla. Pri BOFu je apc tako, da je treba res tja it vsak dan in pogledat :D

Vseeno pa je NEC 2500 malenkost boljsi in bi bil tako ze ob enaki ceni boljsi nakup. Tako pa je cenejsi in se film senkajo v JAE.

Je pa tudi Liteon vredu. Zelo vredu. Samo, ce se trenutno kupuje je najboljsi nakup NEC.
Ne vem zakaj si jih ne nagrabite par v BOFu.

TribesMan ::

Juras cut the crap. Še za vsako stvar ki si jo ti kupil, si potem na vse pretege trdil da je pol stoletja boljša od vse konkurence. Mislim k se ti da. Ker men počasi že preseda, da moram v vsaki drugi temi brat to tvoje nakladanje.

No pa napiši še v čem je NEC boljši od LiteOna?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Tribesman nedavno sem napisal, da jaz ne hvalimkar kupim ampak kupim kar hvalim. Edina stvar, ki je bola boljsa od Liteona je bil NEC in se poceni je. NEC BOLJ KVALITETNO PECE. Ce je se kaj drugega bistvo pa mi povej. In je cenejsi. In je novejsi. In ze podpira DVD-R 8krat.

Kaksen cut the crap. Ce nebi bil boljsi, ga nebi kupil. Ker sem mel moznost se prepricat je bila odlocitev logicna.
Liteona sem imel verjetno najdlje tukaj. Dobro vem kaj pocne dobro in kje pusti NECa zadaj. A suma sumarum NEC prevlada. Ce pa je se cenejsi in ti pac senkajo film kar nekaterim nekaj pomeni, je pac logicno, da je trenutno najboljsa izbira NEC.

Je pa res, da se bos namatral najti kaj kar sem jaz kupil pa da nebi bilo v danem trenutku ali pa se malo daljsem obdobju bestbuy.

Lahko pa kaj nastejes


:D

Samo linki se upostevajo. Ostalo se brise! Dokazi!
Ne nekaj rekla kazala,....
Ne smetit! Ti je znano?

Skratka crap prihaja pogosto od tistih, ki ga radi omenjajo. :D

Mimogrede jaz sem Liteona posteno hvalil in ga se, hvalim Pentiuma ceprav imam AMDja, sem imel Nvidio 5900 pa sem hvalil potem raje Radeona in saltal na Radeona,... skratka malo bi moral premislit preden se zaletavas in trdis, da hvalim samo kar imam.

Jaz imam kar je za najmanj denarja najvec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

TribesMan ::

Hm, napišeš da štejejo samo linki in dokazi, sam pa ne pokažeš nič oprijemljivega.

No glede kvalitete pečenja. Dokler mi bo LiteOn zapekel 4* DVD+R z 8* hitrostjo (cena enega takega medija je 450SIT) in bodo potem napake po skeniranju v K-Probeu C1 povprečno pod 5, in C2 povprečno pod 0.3 (za tiste ki ne poznajo to pomeni odlično zapečen DVD), potem niti slučajno ne bom premišljal o čem drugem. Pa tud če je par usranih jurjev cenejši. Aja a lahko omenim da nisem fental niti še enega DVDja, niti CDja? Pa sem zapekel že okoli 30DVDjev in vsaj 50CDjev. Aja pa še 2cm je enota manjša od vseh ostalih, kar je pri meni pogoj, če hočem zmontirat 2 radiatorja v kišto...
DVD-R 8*?? In kje lahko kupiš medije? Še DVD+R 8* je težko dobit, pa še dragi so.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

podtalje ::

NEC 2500 odlično peče DVD-R medije, LiteOn pa bolje +R medije.

LiteOn ima možnost spreminjanja booktype in če imaš kakšen starejši DVD player,
je to obvezna zadeva. Poleg tega zna LiteOn bolje brati in pisati zaščitene CDje,
kar je tudi prednost.

Tako ali tako pa večina pečk dobro služi svojemu osnovnemu namenu in če nisi preveč
zahteven, je vseeno, kaj kupiš.

Caligula ::

V bistvu vsem lepse in hitrjeje bere tudi DVD+R medije, ki sem jih zapekel z NECom.
Hitrost ripanja je tudi stvar programja in odklepa, booktype pa se tudi pri Liteonu ni pojavil takoj ampak s posebnim toolom in firmwerom in tu zna bit enako...

Samo saj pravim, za vecino je trenutno pac NEC boljsa izbira. Novejsa zadeva in pa cenejsa. Ni pa nihce rekel, da Liteon ni dober. Samo saj je normalno, da prihajajo nove stvari, ki so obicajno rahlo boljse. Trentutno je tudi v testih konsenz, da je NEC najbolj kvaliteten, ni pa da bi Liteona sedaj lahko kritiziral kdo.

e-marko ::

No, super... Fino ste se zagrabili... To je kar v redu, ker tako še lažje kaj izvem. :D

Torej, ker mi še vedno nekako bolj leži Liteon... Kje imajo najceneje Liteona 851 oz 451??? Za koliko? Če ni pretežko...
Hvala.


LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Caligula ::

Verbatim 4kratne DVD-R pise NEC z 8kratno hitrostjo.
Pa v vseh testih do sedaj so prisli do zakljucka, da ta NEC pece najbolj kvalitetno.

Ni pa nihce rekel, da se splaca menjat, ce ze imas in si ga drago placal. Ce pa gres na novo kupovat pa se bolj splaca NEC.
En prodaja 451 za 27.000 SIT na bolhi. Probaj spravit na 25.000 SIT. To je edina varianta o kateri bi se poleg NECa se splacalo razmislit.

Jaz sem od njega kupil svoj prvi Liteon CD RW (52). Mislim, da robo dobi iz Avstrije sam itak on poskrbi za garancijo,...

Skratka bolha in vpisi 411 in 451.
Mislim da ma nick corrado na Bolhi je pa iz MB, verjetno pa tudi kaj okoli kdaj gre oz po posti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Cosmo ::

Metro Graz - 451S za 90€. Potem pa naložiš patchan firmware od 851S in voila.:D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Caligula ::

No to pa je drugace. V tujini ima Liteon trenutno vsaj tako ceno kot se spodobi.
Pri nas je pa drag. Oz cene niso primerno padle.
Ce se kupuje pri nas v trgovini pa je NEC najbolj ugoden :D

Cosmo, kaj ves koliko je v Grazu NEC?

Cosmo ::

Nec 2500 bulk je v Pelugi 86€ neto, samo ga trenutno nimajo na zalogi.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Caligula ::

No, potem je to se vedno boljsa izbira (ko ga dobijo). Ker ni treba nic modat, brez problema gredo lepo vsi uradni firmweri gor,... skratka potem bi to bila boljsa izbira. Razen, ce ma res majhno kisto in rabi prostor, ker Liteon je manjsi.

Je pa tako, da je bolj smiselno kupit izdelek, ki je prisel ven kot tistega, ki je blizje poti ven. Bo podpora dlje casa aktivna.
Je pa res Liteon lepo neuradno podprt.

Pozabil prej omenit-pri NECu mu buffer manj skace. Ne vem zakaj, mediji so se iz iste serije kot pri Liteonu. A kdo kaj vwe od cesa je to odvisno?
Pa disk izkljucimo, ker sem to opazil se isti dan ko je sel Liteon ven in NEC notri. Je to firmware? Celotna zasnova pekaca? Skratka zakaj do tega vse prihaja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

e-marko ::

Cosmo: Ali ima Metro mogoče kakšen cenik oz. stran kjer bi se dalo videti kaj imajo na zalogi? Vem, da imajo stran in tiste kataloge gor, ampak tam ni vsega... Za vsako malenkost pa mi tudi ni za tečnarit po mailu...

Edit: Pozabi, sem že našel.:D Cena pa je 89,99:)) . Na sliki se edino bolj slabo vidi kateri model sploh je...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Cosmo ::

Na sliki se edino bolj slabo vidi kateri model sploh je...


Vem, na teh Liteonovih škatlah nič ne piše, zato sem prosil prodajalca naj odpre škatlo in se prepričal da je 451S :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

e-marko ::

In? Si ga kupil? Zadovoljen? Kvaliteta zapečenih DVD-jev je po patchanju na 8x enaka kot original?

Upam, da bo cena enaka tudi po 26.2., ker prej ne bom uspel priti do Metroja...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Cosmo ::

Zaenkrat sem zadovoljen, le Nero me nekaj zafrkava (pri peki obremeni disk 100% tako da je vsako drugo delo nemogoče, ve kdo zakaj?). Kvaliteta peke na 8x je enaka kot pri pravi 851ki, saj eeprom od 451ke že vsebuje kalibracijo za 8x peko.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

e-marko ::

Sedaj je v Metroju še ceneje (od 11.3. dalje)...
Grem v petek in kupim.

Kaj je torej sedaj treba storiti za pretvorbo 451 v 851?
Samo patchat novi firmware od 851 in ga naložiti???
Kolikor sem malo raziskoval bi naj to bilo vse...

Je to res ali se motim???
Hvala.

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

gonilnik ::

Caligula poglej si test nemške revije CHIP
Tukaj so testirali 8x writerje in zmagal je Teac DV-W58GK, ki je enak kot LiteOn LDW-811 ,Waitec Action 8/1 ter Speer Data LDR 8442
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

Dr_M ::

gonilnik: zakaj pa je vecina kupcev teaca 58G tok nezadovolnjih?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Se en znak vec, da se ne uposteva prevec testov ampak vec mnenj uporabnikov iz okolja kjer so na voljo taki mediji kot jih imas na voljo sam in so pekaci na voljo po enakih cenah. S tujimi testi je tako, da so lahko z drugacnimi mediji, so enote naprodaj po drugacnih cenah (kar lahko mocno vpliva na koncno oceno)...

Tudi vidis, da so dali velik poudarek stvarem, ki nekaterim ne pomenijo nic. Meni velikost ne pomeni nic, Kprobe (fajn se jim je zdel njegov obstoj) mi ne pomeni nic, ker vidim zelo majhno korelacijo med dobrimi podatki Kproba in sejanskim delovanjem kakih DVDjev,.. .

NECu recimo so ocitali, da je preglasen !?!
NEC je cist tih.

Pa se v slabo so mu steli, ker je kje raje pekel za kancek pocasneje, ko pa je jasno, da je naravnan tako, da je pripravljen zrtvovati hitrost za kvaliteto kjer se mu zdi potrebno in jaz mu to stejem v plus. Kaj mi pomaga hitro specen podstavek za kozarce?

Pa se poglej product vertung. To so mnenja uporabnikov.

NEC 2500 priporoca 93%
Teaca priporoca 70%

Meni to pove, da je bil njihov test nekvaliteten.

Pa za peko DVDjev je dobil precej boljse ocene
NEC:
DVD brennen: 96%
DVD lesen: 89%
Medienkompatibilität: 100%
CD brennen: 77%
CD lesen: 82%
Ausstattung: 90%
Abspielgeräusch: 50%

Teac:
DVD brennen: 88%
DVD lesen: 88%
Medienkompatibilität: 97%
CD brennen: 100%
CD lesen: 95%
Ausstattung: 88%
Abspielgeräusch: 100%

Jaz sem ga kupil za peko DVDjev in je v tm odlicen.
CDje sem zapekel 3 in to vse perfektno na poceni medije.

Sam ne gre mi v glavo to, da so rekli, da je glasen!?! WTF?
Mogoce so meli defektnega.

Kakorkoli poglej si strukturo njihove ocene.
Ta test je cuden. Se posebno za CHIP.

Nasploh pa mi testi pri takih zadevah, ki tko nihajo od firmwera do firmwera pomenijo cedalje manj in so cedalje bolj pomembna nozicna mnenja dejanskih uporabnikov. Teaca ne marajo prevec. Tukaj pa tam je kaksen zadovoljen. Zame je to premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Caligula ::

Pa se to, ta enota ni enaka Liteonu, Waitecu. Hardware je enak, Teac pa zelo kmalu opusti podporo obstojecim naprava. Prav tako Asus. Govorim o CD in DVD pekacih.

gonilnik ::

No ja moj point ni bil v tem da bi hvalil Teaca, temveč Liteona.Mislim da za svoj denarr liteon ponuja precej
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

Caligula ::

To ze, a Liteon je preceeeeej boljsi nakup od Teaca, NEC pa se malenkost boljsi od Liteona. Ze zaradi cene. NEC je nekako najboljsi pa se najcenejsi. To je pa nekako cilj nakupa, ne? :D

OK, se popravek, lihkar sem videl, da je Morphling omenil, da je Liteon 451 23.900 sIT v BOFu, 851 pa 27.900.

451 se moda v 851 in je po tej ceni mogoce celo boljsi nakup od NECa. Privlaci tudi 2letna garancija.

Bom rekel tako, tisti, ki CD pekac imajo oz ne pecejo veliko CDjev in bi radi pekli predvsem DVDje naj vzamejo NECa.

Tisti, ki radi specejo tudi precej CDjev pa lahko kar resno razmislijo tudi o Liteonu, ker je pri tem boljsi.

Po lestvici bi razvirstil nekako takole:

NEC 2500
Liteon (451 ali 851 ali 411 ali 811)
LG 8080

Pol je pa od cene odvisno pa od tga kaj kdo od pekaca hoce.
Liteon je tudi majhen in je zato mogoce fajn za majhna ohisja.

Kakorkoli ze,..
lepo je, da cene padajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

All ::

še en plus za liteona 451 & 851
da se ga nadgradit na 812 in pol nej bi peku z 8x tudi na -R (nism pa še sprobu pečt)

Dr_M ::

teoreticno se ga res jih res da nadgradit v 812, ampak v praksi to za1x se ne dela.
baje se jih bo dal pa tut nadgradit v 832 (se mi zdi da je ta) ki bo podpiru tut DL.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

All ::

kšn -R 8X morem dobit pa povem koko se obnese v praksi.....z ostalimi mediji pa dela OK.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Liteon DVD-R kaj prida? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35220213 (11729) svejk
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1389864 (7017) reber
»

Kateri DVD pekač naj kupim

Oddelek: Kaj kupiti
231688 (1403) Caligula
»

TEAC DV-W58G (8x DVD burner)

Oddelek: Strojna oprema
493568 (2347) EiYou
»

izbira DVD-pekaca

Oddelek: Kaj kupiti
412349 (1567) Caligula

Več podobnih tem