» »

PC primeren za urejanje videa

PC primeren za urejanje videa

boych ::

Konec tedna grem kupit nov PC in ker se ljubiteljsko ukvarjam z urejanjem video posnetkov bi rad kupil kar najbolj primerni PC za to!
Vem, da rabim en dober proc, en kup RAM-a in hiter disk.
V dvomih sem glede matične plošče in grafične kartice, zanima pa me, če se splača kupiti video kartico. Vem da stane en kup denarja!
Prosim za kakršnikoli nasvet vseh tistih, ki imate kakšnekoli izkušnje na področju video obdelave!
Hvala!!

fAtso ::

hm

Disk raptor 74GB 2x :) raid 0 polje
P4 3200MHz procesor...

rama pa vsaj 1GB glede graficne pa nimam pojma...

Lio ::

Definitivno vzem P4, aja, pa povej kolk $$$ si prpravlen dat

boych ::

ja okrog 250 kSIT Max.
predvsem me zanima, če se splača vzeti video kartico in pa kako mama plato!

kajzer ::

Zaka bi devu tolk dnarja za 3.2 proc? Kakih 2.8C pa ga BP naviješ na 3.2. Boljš da tist denar investiraš v boljšo grafično, se bo več poznalo kot pa pri procu.

Caligula ::

Nobene video kartice. Nabavi si digitalno video kamero-so poceni in slika je odlicna-oz povej kako kamero imas.

Obvezno potem priklop preko firewire.

Ce pa mislis z analogne kamere dol dajat pol tud nevemkakega racunalnika ne rabis, ker tista kvaliteta itak ni vredna kakega velikega financnega naprezanja.

Raje digitalno kamero Panasonic NV DS 60 (125.000 SIT) in racunalnik z AMDjem za 130.000 SIT kot ful dober pentium pa kaka bedna stara analogna kamera.

Ti pa ze AMD 2400 odlicno direktno v Moviemakerju dela tako kompresijo in sliko, da spravis uro in pol na 1 CD pri zelo dobri sliki na TVju.

Skratka obvezno digitalna kamera in firewire. Ostalo je komplicirano sranje. Z navadnimi kamerami se pol se ubikjas, ker zvok in slika dostkrat nista sinhrona,... skratka res raje pozabi tisto.

boych ::

Digitalno kamero mam in firewire kartico v starem PC!
Se pravi, da video kartica ne pride v poštev, kaj pa matična in grafična??
Kakšno??
prosim še za kaki nasvet! THX

Caligula ::

Za urejanje videa je resnicno dovolj sledece.
Kak BArton 2500, 512 Mb RAMa, EPOX 8RDA+ plata z firewire (stane 22.000 SIT in je zelo dobra plata), disk kakih 120 Giga,.. in Moviemaker.

Moviemaker je zakon za te zadeve. Simpl, hiter, dobra kakovost slike in odlicna kompresija. Pa se zastonj je.

Vec od tega ne rabis. Lahko direktno kompresira, ko jemlje s kasete dol in je slika odlicna. 1.5 ure na 1 CD.
To vse skupaj sploh ni drago in bos se prisparal precej. Ce ze hoces dat toliko za racunalnik si potem raje kupi se LCD monitor. Ti bodo oci za vedno hvalezne.

kuglvinkl ::

Prestavljam v Zvok in slika, ker gre za specifično področje in pobje tam imajo take zadeve pokrite.
Your focus determines your reallity

boych ::

Juras: THX za info o matični, še kaki nasvet glede grafične (poleg teh XT,SE,PRO več ne vem kaj naj kupim)

SmoKey ::

1.) PLATA: ABIT NF7-S nForce2 +SB+LAN+SATA+FW 28.800

2.) PROC: ATHLON XP 2500+/512 (1.83GHz) Barton 23.880

3.) HLAD: ZALMAN CNPS6000-Cu 6.960

4.) RAM : 2x 256MB PC3700 DDR TwinMOS 15.600 = 31.200* ali Twister 512MB PC3500 DDR CL2.0 33.120 x2 = 66.240** ali 512MB PC3200 DDR TwinMOS/Winbond 24.360 x2 = 48.720***

5.)DISK: WD 160GB 7200 ATA100 8MB 32.160

6.)GRAFA: RADEON 9600XT 128MB DVI/TVOUT 47.160


1.cena:(RAMI*) : 170.160 (pa ti še ostane 80 k:)
2.cena:(RAMI**): 205.200 (ti ostane še 45k)-najdražja varianta
3.cena:(RAMI***) :187.680 (to ostane še 62k) pa imaš še bedno 1GB RAMA :D

Mi je u službi mal dolgcajt pa sem si cajt uzel;)

Tako da približno tak računalnik imam jaz in tudi kdaj delam divx iz kamere za kolega pa mi vzame vse skupaj od zajema iz kamere do končnega produkta v divx cca 6-8 ur za eno uro (če ne štejem montaže in ''igrajčkanja'' v pinnaclu 8-) ). Pridejo kar hudi snowboard muviji ven hehe:))

boych ::

SmoKey:Ja hvala ne:))
Jaz delam moviee predvsem iz aggressiv inlinea in sk8anja, uporabljam pa Premiera.
Mi je pa zdaj s ta staro kišto pri previevu redno štekalo in ni bilo mogoče natančno glede na zvok videa skup spravit.:|
Zato bi zdaj rad kar najboljšo stvar za ta denar!
Jaz tudi med službo vmes pokukam na ST;)

SmoKey ::

To da pri previewu šteka je odvisno predvsem od rama. Več boš imel boljšega in hitrejšega rama lažje boš delal.
Tudi meni včasih pri montaži kakšen MP3 štekne, še posebej če dam zraven še kakšne druge zvočne efekte, pa mi ponavadi u drugo že potegne da slišm kje muzka gre pa kok je naglas. Imam pa samo 2x256 twinmos 3200...in je prešvoh včas;( .

P.S.: Najbl mi sede dajat za muzičko ozadje Cypress Hill k me ful naspidirajo, al pa kšnga Busta Rhymesa...:))
Živalsk vrt iz silicijeve doline

boych ::

Stara kišta ma 800 Mhz pa 512 SDR pa Premiere 7, pa kaj pametnega nisem mogel skup spraviti.
Ja pri takih filmčkih rabiš nekaj adrenalinskega sounda, kaki Guano apes,Linkin park,...Hot action cop je tudi cool iz NFS hp2, pa kaki gensta rap tud prav pride, za crashe v slowmotionu pa kak chillout music!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Caligula ::

Malo bom porpavil Smokeyeve predloge-disk vzami ta tanovi Hitachi, ki ga tukaj po forumu vsi hvalijo, pri RAMih je dal previsoke cene. Twinmosi z Winbond cipi so po 12.000 SIT pri Mlacomu ali pa v JAE vzames 2 ploscici po 256 Mb od Corsaira, ki so po dobrih 11.000 SIT.

Plato ti priporocam Epoxovo, ker je res ugodna, hladilnika pa definitivno ne Zalmanovega. Med stiskanjem filma procesor ful dela in se bo grel tako, da vzames kaj boljsega.

Poleg tega ti priporocam se nakup DVD pekaca in sicer NEC 2500 v JAE za 30.000 SIT, ker si pol lazje delas arhive, ker mas veliko vec lahko shranjenega na DVDju kot na CDju pa je pol bolj prakticno. Manjkrat treba snemat, DVDji so poceni (350 SIT komad in ga zapece v 13 minutah)

Naceloma ti priporocam Moviemaker od Microsofta, ker je dosti bolj simpel od Premiere pa preprosto moras probat, da vidis, da je kvaliteta/kompresija odlicna. Skratka z njim se ne bos zafrkaval pa matral ker je vse child's play.

Sam das na Large video vvarious bits...

Graficna kartica pri sami obdelavi videa nima nic zraven. Si pa kupi najmanj 9600 XT npr, da bos lahko se kake dobre igrce igral kdaj.

SmoKey ::

Hm jaz za cene nism ziher samo sem copy/pastal iz mlacomovega cenike hehe:D

Na diske se trenutne ne spoznam ker nimam potrbe po njih saj imam doma 200-tko...tko da kar posluši kšnga druzga raj:8)

Za zalmana ti pa jas garantiram da je eden izmed boljših hladilnikov ker ga imam sam doma in mi ohladi bartona2500+ (1833MHz)@2310MHz (10.5x220) na idle okrog 40C, prime 95 po 24h pa 50-55C...Tko da se splača za ta denar! Pa še fora je da če nimaš navitga tko k jaz ponavad si daš obrate ventilatorja na 1800 pa se ga praktično ne sliš (tolk o temu hladilniku-->govorim o Cu verziji) + arctic silver III obvezno :))
Živalsk vrt iz silicijeve doline

boych ::

torej če potegnemo skupaj
plata: EPOX 8RDA+
proc: ATHLON XP 2500/512 Barton
vent: Zalman ali kaj boljšega
ram: min 512 Mb PC 3200 DDR TWIN/MOS WINBOND
hard disk: HITACHI 120 - 160 Gb SATA 8Mb
DVD peč: NEC 2500

Ma kdo še kako pripombo?:))

Caligula ::

Jah pazi kje bos kaj kupval-v Mlacomu plato pa twinmose, v JAE NECa 2500 in Corsaire, ce se ne odlocis za Twinmose, disk ne vem kje, hladilnik probaj kje dobit kaksen dober-malo poglej se tu po temah samo je 6 jurjev ze vec kot prevec.

Skratka kupuj stvari tam kjer so najcenejse.

Aja, za monitor sem ti pa povedal-kolega je zadnjic tudi zase vzel tistega Relisysa in je zelo zadovoljen. Pravi, da se jih dobi po 100.000 SIt in imajo DVI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

boštjan ::

boych,pa grafa?

CaqKa ::

boych:
kamero si daj odklenit tak da lahko nazaj na njo snemaš pa iz nje..
pa tak da lahko analogni signal (recimo iz vhs kaset ali podobnega) priklopiš na digitalno kamero.. ki pa je preko firewire povezana z računalnikom.
s tem si takoj naredil pretvorbo v digitalni format slike, in potreba po dodatni kartici za analogni zajem odpade.

pa plata glej da bo imela firewire..

boych ::

Caqka: prvič slišim, da se da kamera odklenit(mam SONY DCR-TRV digital 8) lahko prosim malo več napišeš o tem. Vem da majo ene kamere DV out in DV in, in se da iz programa snemat nazaj na trak, moja ma pa samo DV out. Če bi šlo to tudi z mojo bi mi še kako prav prišlo!

PS. Grafa pa bi bla RADEON 9600 XT 128 DVI/TV out

PPS. pa še link do enega mojega filmčka, če koga zanima!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boych ()

CaqKa ::

Caligula ::

Mogoce ni narobe, ce pogledas za tisto 5900 XT od Gigabyta za 49.000 SIT o katerem se govori v temi kaj kupiti.
Tisto je ze kar precej hitrejsa kartica pa za par drobtinic drazja. Pa bos lahko se neki casa zelo dobre spile nabijal.

boych ::

THX za link Caqka, to bom probal naredit upam da nebom uničil kamere;(

CaqKa ::

to ti bo moral tisti tip naredit ker samo neboš mogo.. pa še neki softver morš menda kupit.. vsaj za našo kamero je blo tak.
po tem odklepu maš enablan dv-in/out.

boych ::

Danes kupil stvar:
Proc: P4 2.6
MB: GIGABYTE GA-8IK1100
Ram: 512 DDR PC 400 Infineon
HDD: 160 Gb Hithachi 8Mb
Grafa: 9600XT 128 Mb
DVD/RW NEC2500
Ohišje Ferrari 420 W

Cena: 922 EUR

Mislim, da je vredu!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Caligula ::

Ja letelo bo ziher. Video bo pa sploh poziral. 0:)

Kaj pa monitor?

Pa kje si kupoval?

boych ::

Kupoval sem v NIPPON computers FELDBACH Austrija!
pa od tega še odštejem 150 EUR prometnega davka, ki ga dobim nazaj!
Mislim da je to vredu cena za to konfiguracijo!;)
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Caboose ::

Jaz se pravtako ukvarjam z montažo videa, že kar nekaj časa. Do pred cca 2 meseca sem delal na P3 650 mašini z 256MB rama. :D
Zdaj pa imam poceni pošasto varijanto. P4 se proti Bartonu ne obnese niti kaljice bolje. Preizkušeno. Tudi sam sem hotel kupiti P4, in sem imel možnost stestirat prvo enega, drugič drugega. Sicer se modelu z 800FSB-ja pozna teh 800Fsbja, ampak 22k za AMD in 50k za P4? Ne bom komentiral :D, plato imam epox 3rda+ z 1gb DDR400 Ram-a plus 120Gb S-ATA disk . Zadeva leti kot treba. Aja, pa še za dušo sem kupil FX5900XT. Z videom pa delam praktično vsak dan. In morem reči, da sem nad zmogljivostjo tega sistema zelo navdušen. :)

Se Pravi:
AMD Athlon 2500+ Barton @ 2.2Ghz
Epox 3RDA+
1Gb DDR400 Ram-ov
Geforce FX 5900XT @56.56 Forceware
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caboose ()

perci ::

Skratka kupuj stvari tam kjer so najcenejse.

Ja, samo potem ni treba teme na slo-techu odpirat, kjer boš jokal, da so te nategnili, da ti računalnik ne dela, da ne priznajo reklamacije in da majo tvojo kisto ze 3 tedne v servisu.

Dejte mal premislt no.

Caligula ::

Perci,

to je bilo v tem primeru pri JAE in Mlacomu(predvsem pa da se ne kupuje vsega v eni stacuni, ker tao drazje prides cez, ker majo eni poceni ene, drugi pa druge stvari-recimo JAE NECa 2500). Jaz se nikoli nisem imel problemov ne pri enem ne drugem. Drgemu v tem primeru moras samo kdaj dati vedet, da se tebe pac ne nateguje in da bos tezil do konca. Potem pa so prijetni in hitri.

Bistvo Pentiuma pa ni samo v hitrosti. Je se marsikaj boljse. Sicer pa tudi 1 Giga RAMa ni poceni in je vecinoma neizrabljen,..
Ce ima clovek denar naj kar vzame Pentiuma, ker je marsikaj bolje reseno-sploh glede na kake cvetke Nforce 2 plat,..

Je pa seveda tudi ze moj AMD 2400 za video zelo spodoben (prav tako v navezi z 8RDA+).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

perci ::

Jaz se nikoli nisem imel problemov ne pri enem ne drugem.

JAE so kul, sam so najcenejši za redko kako stvar, za druge firme pa ne bi komentiral, mal beri forum, pa bos videl. PA ni fora v tem, da če orng tezis pa rata, lahko grozis koker hoces, v enih firmah ti ne rata.

Caligula ::

JAE ma najcenej NECa 2500, Herculesa 9800 SE AIW so mel najcenej, najcenej so mel Leadteka 5900lx, Verbatim DVD RWje,.. skratka kr neki stvari k sm jih jz nabavu. Celo po vec kosov od vsake te zadeve.

V njegovem doticnem primeru bi prisel v postev NEC 2500 in potencialno Corsairovi RAMi.

Tisto drugo je pa problem, ko folk ne pozna pravic in zakonov. Tuki ni "mi nebi menjali". Zame tak odgovor ne obstaja. Samo je na forumu tudi moderator, ki brise poste v katerih probas folk seznanit z zakonskimi pravicami in ti pol napise da napisi to v pritozbe kot da se to da meni tam pisat pa folku tam brati.

Skratka NE je odgovor, ki ga sprejme neobvescen folk. Sam nisem med njimi in zato NIKOLI nimam tezav. Bil bi presenecen kako so ravno kao najbolj problematicni trgovci pogosto tisti, ki najbolj stekajo, da je vcasih dobro priden bit, ker se kaj drugega ne splaca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716178 (8217) Vlad Tepeš
»

Kupujem računalnik do 200k+ekran

Oddelek: Kaj kupiti
221288 (1021) PrimozR
»

Komentirajte sestavo racunalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524326 (3385) xabre
»

kaj pravite na tole konfiguracijo??!?

Oddelek: Kaj kupiti
121463 (1239) boštjan
»

začetna izbira: AMD ali Intel? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1105351 (3720) JohnyB

Več podobnih tem