» »

IP naslov!

IP naslov!

xxx-man ::

Živjo!

Imam nekaj vprašanj glede IP naslova in na tem področju nisem ravno strokovnjak, zato bi bil zelo hvaležen Vaše pomoči!

No tko je, da imam povezavo preko SIOL ADSL-a in če se ne motim ima ADSL dinamičen in ne statični IP naslov, ali?
No vsaj ko sem preiskušal moj IP naslov, mi je vedno zadnji dve cifri pokazalo drugače!
Ampak zdaj me pa zanima, kako lahko recimo administrator ugotovi preko mojega IP-ja, da sem se recimo na kateri strani prijavil in dobil geslo dvakrat al pa trikrat, če pa je moj IP naslov dinamičen in je vedno ko se odjavim in spet prijavim drugačen?Se pravi, da tega ne more ugotovit, ali?

Kaj pa pomenijo tele cifre v IP naslovu, no kolko sem ugotovil je peta in šesta za državo a ne?Kaj pa druge?

Sam še eno vprašanje, namreč al obstaja kakšen ponudnik al kakšni softwear, ki bi prikril IP številko al pa jo spremenil in bi imel IP od katere druge države al pa vsaj mesta, skratka nekaj kar bi mi omogočalo, da se na določeni strani prijavim večkrat in da tega nebi ugotovili:)?

Hvala za odgovore in LP,
xxx-man!

AndrejS ::

Na strani se večkratna prijava ponavadi preverja s piškotki

Brane2 ::


Kaj pa pomenijo tele cifre v IP naslovu, no kolko sem ugotovil je peta in šesta za državo a ne?Kaj pa druge?


Kako "peta in šesta" ? IP (V4) naslov ima le štiri cifre. Kje si jih našel šest ?

AFAIk se te stvari ne delijo po zemljepisnih mejah, ampak po drugih zahtevah.
Verjetno določena območja padejo v določene države, ne velja pa to vedno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


Sam še eno vprašanje, namreč al obstaja kakšen ponudnik al kakšni softwear, ki bi prikril IP številko al pa jo spremenil in bi imel IP od katere druge države al pa vsaj mesta, skratka nekaj kar bi mi omogočalo, da se na določeni strani prijavim večkrat in da tega nebi ugotovili:)?


KAr se SW tiče, boš to težko dobil, ker je:

- nemogoče izvwesti tako stvar v splošnem, brez pomoči zunanjih ruoterjev itd
- tudi ko je mogoče (recimo v okvirih lastne mreže), je pogosto ilegalno in/ali moti delovanje mreže.
On the journey of life, I chose the psycho path.

xxx-man ::

Aha, se pravi da se to preverja z piškotki in če jih blokiram, po bi to moralo delovat, a ne?

xxx-man ::

Hay Brane2!

No ne vem kako nebi bilo toliko cifer, saj pa kolko jaz vem je IP naslov zgleda nekako takole 193.77.XXX.XXX ali? No mal sem se zmoto in glede pete in šeste, mislil sem četrta in peta, ker če recimo iščeš določen IP v iskalniku, ti v primeru 193.77 locira Slovenijo, če pa 77 spremeniš, ti pa locira drugo državo in po tem sem sklepal da sta ti dve cifri kodi za državo!

xxx-man ::

Ja še to glede SW sem mal brskal po googlu in nekaj našel sam ne vem če res tko deluje, namreč gre za ne programček, v katerem nastaviš določeno državo in pol imaš tud taki IP, lahko pa izbiraš med 15 državami, pa še ugodne cene je:)!
Še link: http://www.iprivacytools.com/

LP,
xxx-man!

OmegaBlue ::

Vem da mi bo žal. Kaj pa če bi sprobal Tor omrežje?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

xxx-man ::

Tor omrežje???
Daj povej mal več!
Zakaj bi Ti bilo žal, saj pa ne bom počel nič ilegalnega s tem!

Thanks in LP,
xxx man!

OmegaBlue ::

Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

xxx-man ::

Zanimiva stvar in kolko vidim je še brezplačna a ne?

Hvala za link in odgovore ter LP,
xxx-man!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay

Oddelek: Loža
122127 (302) mrTwelveTrees
»

Router + switch...ali gre???

Oddelek: Omrežja in internet
81279 (1139) AndrejS
»

Brisanje piškotkov?

Oddelek: Omrežja in internet
72053 (1987) enough98
»

ADSL - staticn ip+Router Planet XRT-401D +port forwarding?

Oddelek: Omrežja in internet
53267 (3127) deamon
»

"sesuta" mreza v Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
81708 (1609) lopov

Več podobnih tem