» »

"skrivanj" racunalnika ?!?!?

"skrivanj" racunalnika ?!?!?

Heisenberg ::

torej v nasprostju z nekaterimi zelim jaz PC skriti izpred mojih oci...
to pa zato ker mi je preglasen in oddaja precej toplote... torej sem mislil da bi v kotu pod mizo ga zaprl z dilami.... se pravi, da bi naredil nekaj kot polico ki bi jo potem se obbil in na notranji strani bi dal se peno za utisanje - kje jo dobiti in koliko to sploh deluje ter seveda cena....

(mlace sem ostal zadaj na tem podrocju) ali obstaja kak hladilnik za procesor brez ventilatorja ???
kater napajalnik priporocate oz. kater ventilator naj namestim na sedanjega ?!?!


hvala vsem za nasvete in pomoc. Lp, Domen

Shark-357 ::

jah to ne bi blo preveč pametno narest (to zapiranje z dilam) ker bi tvoje računalo dosegalo vrtoglave temperature

ti predlagam da rajš stišaš tvoje ventilatorje (zmanjšaš obrate ventilatorja) in kupiš tišji hladilnik za proc nap. mene je hrup motil sm mel hladilnik od spira ki je +delal tam na 45 decibelov in sem kupil od thermalteaka SILENTBOOST (dela na 21 decibelov)ki pride 5400 sit pri mlacomu

Zgodovina sprememb…

Lio ::

Pol je najbolj, da matično prešramfaš na omaro, in maš nekat comp tm fiksiran.


Aja pa a si ti pomislu, kk boš emnju cd-je itd.

smilyxx ::

Alpa postavi računalnik v sosednjo sobo, ti pa imej samo monitor, tipkovnico in miško.

Lp
Save water.
drink beer.

Heisenberg ::

jah tko je, da ga pac ne morem dat v drugo sobo, edina varianta je ta pod mizo.......
ker slika pove vec kot 1000 besed:



z dilami bi skatlo zabil tako, da bi bilo veliko prostora se okoli - 20 cm na vsaki strani . seveda bi ohisje zamenjal za navadnega in bi pac zamenjal tega big towerja
aja pa na sprednji strani bi naredil vratca tko da bi prisel do cd roma

torej ker ventilator je zelo tih za na proc ??? imam pa amd xp 1700+


hvala vsem za odogovre se vnaprej

Zgodovina sprememb…

Shark-357 ::

ti nared tko k sm ti napisu pa compa še slišu ne boš kupi pri mlacomu cooler za proc SILENTBOOST ki dela na 21 decibelov pa do athlona 3400+ ga lohk namonteraš odličn hladi pa še ne sliš se ga

pazi jz mam 9 ventov vseh skupaj v kišti pa se je ne sliš ker mam na vsakem ventu upor za zmanjšanje obratov(2X 80X80 spredaj vlečeta notri,180x80 starnica vleče notri,napajalc vleče vn,pod napajalcem 80x80 vleče vn,na mosfetih 50x50 ,NBinSB 40x40 na vsakem ,cpu 80x80)če te zanima kako to zgleda lohk uletiš do mene v LJ pa še tele uporčke ti lohk dam k jim mam par komadov odveč sam pred vent ga utakneš in to je to tišina :D

tist se ti ne slpača delat pa še nepraktično je zi sam nared tko k sm ti napisu pa boš mel čisto tišino :D

Zgodovina sprememb…

Lio ::

pa še s peno lohk na notranji strani obložisš ohišje

Heisenberg ::

v bistvu imas prov, sedajle sem ustavil ventilator na napajlniku pa je kot bi en ugasnil fen za lase - se pravi veliko utisanje hrupa....
torej moj problem je v bistvu napajalnik, kaj pa lahko tukaj naredim ?????????

hvala in lp

Shark-357 ::

najboljš je kupt nov napajalc pa ni glih pametn da si ustavu vent u napajalcu ker se ornk greje probi zamenat vent v napajalcu z kakim drugim(zalman,titan)

Heisenberg ::

sej ga nisem ustavil sam za 5 sec tko da sem lahko slisal razliko

torej kater je trenutno top of the pop's :) silent najtisnji napajalnik ?????????

Shark-357 ::

jz ti pomoje lohk kakšn 400w napajalc zrihtam tam za 10 K -11K od frenda k dela v rač. štacuni drgač bi pa lohk tkole naredu zamenju un vent v zdajšnjem napajalcu (in zmanjšal obrate)pa spredaj na napajalcu izrezu luknjo za boljši pretok zraka

Heisenberg ::

sedajle sem spihal cel pc s plinsko bombo CO2 ki je za pri tankanju piva in dal gor cev za zalivanje in bomba >:D
noja je ze obcutiti stisanje,,,... tale went na napajalniku je prilotan direkt na napajalnik - ce kupim novga (KERGA?) al pol samo precvikam zice in jih povezem z drugim napajalnikom in bo delal ???

hvala in lp

Lio ::

ti sam reži žice, pejd kupt enga zalmana , cene so pod jurja.

Wad@ ::

Ti kupi en vent, ki ima čim manj glasnosti (dB) in ga prilotaj namesto tega...ponavadi rdeča na rdečo in črna na črno žico)

Heisenberg ::

ok hvala za nasvete katerga zalmana pa priporocate tocno - ker model ???

Lio ::

ZM-F1, vsaj pomoje da se tk napiše:8) -ta je 80-tka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim zvočno izolirat ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
827945 (5440) Kato
»

tišanje napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292211 (1531) WinsuckeR
»

Ventilator na/v napajalniku se ne vrti

Oddelek: Strojna oprema
231809 (1626) T0RN4D0
»

Poceni modificiranje kište

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161487 (1088) iskra
»

grrrr NAPAJALNIK je baraba!

Oddelek: Strojna oprema
161838 (1324) Brane2

Več podobnih tem