» »

temperatura P4 2.6 - nenaviti

temperatura P4 2.6 - nenaviti

Simeroni ::

kaksna naj bi bila temperatura nenavitega P4 2.6GHz z original ventilator (3000 u/min)
* pri idlanju
* pri polni obremenitvi

OwcA ::

Preveč odvisno od ostalih dejavnikov (temperatura okolice, ovire pred ventilatorjem ...), da bi lahko natačno povedal. Tako na oko, bi rekel 30 C in 60 C.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

pingo76 ::

Za primerjavo moj P4 2.4C ki je kako stopinjo hladnejši.
MBM 5 pravi tako:

Procesor (Soba 23):
- v mirovanju 29
- pod obremenitvijo 40-41

Procesor (Soba 15 - okno odprto):
- v mirovanju 20
- pod obremenitvijo 35-37

Procesor (Soba 33 - poleti):
- v mirovanju 41
- pod obremenitvijo 53-56 (pride tudi na 60, samo takrat je v sobi za crknit! pa še termometer kaže --:--:D )

Hladim ga z Zalmanom 7000 al-cu na minimumu. Imam še 2x 8x8 ventilatorje na zadnji steni čifteka ampak sta vezana zaporedno tako da jima pripada cca. 6V na "vetrnico" :D :D :D. Vse to uparjeno z seagate diskom je prav čudovito tiho in celo primerno hlajeno!
Te temperature so mi zelo všeč a sem jih dosegel šele ko sem na radeona 9700 namontiral p4 cooler in tako spravil to kartico v tišino TER v to da ne oddaja več toplote v bližino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

pingo76 ::

Aja še to. Ko sem čistil kišto (teden nazaj) sem pomotoma (ker so me klicali na kosilo) pozabil proklopiti cpu ventilator na plato :8) . Ko sem prišel nazaj pa sem samo stranico dal gor in šel "malo" igrat enemy territory. Po 4-ih urah ET ga ugasnem in vidim da MBM5 nekaj paničari. Pogleda in vidim nek 31.... What? 71 C? LOL! MBM je zabeležil rekordno temperaturo na 74 C ohišje pa je bilo na 48. V glavnem res ni panike s temi P4.
V ET nisem opazil nobenih težav (thermal throttling ipd.).

Edit: Ventialtor sem priklopi online in temperatura je padla v 2-3 minutah na standardno.
Enemy Territory nick: Baltazar ali Baltazar[SLO]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Jst ::

Hja moja Abit Ic7 (ki baje kaže prevelike temperature) mi poroča pri polni obremenitvi (par ur igranja ut2003) tam do ene 60C. Vendar na otip hladilna rebra niso pod nobenim pogojev blizu te temperature. Ohišje je Chieftec, brez kakršnih koli dodatnih ventilatorjev. Aja, procesor je 2.4c malenkost navit na 2.7.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovna temperatura procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
474657 (2799) kitara8
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382959 (1731) rejven
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222161 (1475) xenon74
»

zima je zakon za podirat oc rekorde

Oddelek: Navijanje
382111 (1204) schurda
»

Test hladilnikov na Slo-Tech by Goorx?!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91269 (1064) tec

Več podobnih tem