» »

Vroča rebra na r8500 gpu

Vroča rebra na r8500 gpu

SkyNet ::

Včeraj sem se lotil modifikacije hladilnika na mojem r8500, ga lepo spoliral in tako odstranil še barvo. Btw, hladilnik je iz aluminija. Lepo sem namazal še pasto in voila, namestil na karto.
Danes sem slučajno potipal ta rebra, oz. hladilnik whatever...in ugotovil da so precej vroča, dosti bolj kot poprej.
Ali to lahko pomeni da odvajajo več toplote kot prej in zatorej rabim še ventilator da jih ohladi?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

kuglvinkl ::

To pomeni, da HS odvede več toplote iz GPUja.

zatorej rabim še ventilator da jih ohladi?

R200 na 250 MHz IMO kar potrebuje ventilator.
Your focus determines your reallity

Fury ::

ce mas brez ventilatorja si lahko vesel da se dela :)

SkyNet ::

Brez ventilatorja mam že kar leto dni, in je delal na 385Mhz gpu kar leto dni, brez ventilatorja, samo rebra. Ampak ok, so precej masivna, od starega PII hladilnika.
Danes sem videl en 4cm ventilator, dal na 12v in piha zelo švoh. Kaj več, denimo 6cm vent pa ne paše gor na rebra, žal.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

VASkO ::

in je delal na 385Mhz gpu kar leto dni


mislis na 285 a?
drugace venta ne rabis zasraufat. lahko ga prilepis s kitom ali s cim, ce ze ne pase gor 6cm.

DimmniBurek ::

U temi barvanje radiatorja al ne je nekdo napisu da aluminij boljše prevaja toploto če je na črno poštrihan, seveda na tanko...

TribesMan ::

Ne barvan... DOH. Barva je izolacija. Aluminij se galvanizira. Bolj natančno se temu reče eloksiranje. In tisto če je črne barve se ne pozna bogve kaj. Če je telo črne barve bolj seva toploto, to je res, vendar je to v primerjavi z odvajanjem toplote z pomočjo ventilatorja ZELO zanemarljivo. In si upam trdit da tist ZELO tanek sloj aluminijevega oksida, ko zadevo eloksiramo, poslabša sposobnosti hladilnikov. Zadeva je uporabna pri pasivnem hlajenju. Tam se pozna ene par procentov. In pa v vesolju, kjer lahko toploto oddajamo samo z pomočjo sevanja.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

PARTyZAN ::

Ma mogoče kdo kak tutotrial o 8500 LE voltmodu? Dobim novo grafo pa mam zdej jajca to počet:D (btw googlu sm že pa nism najdu 0 konkretnega)

SkyNet ::

Ups, ja itak da sem mislu 285mhz gpu :D 385? A si nor! 8-O
Šalo na stran. Silikonski kit bom tako ali tako uporabil za pritrditev reber, ventilator bom pa poskusil prišraufat poševno, torej na levi spodnji in desni zgornji rob reber. Mogoče bo šlo :)

Tole glede volt-moda zanima tudi mene, sicer sem že packal z svinčnikom in meril z voltmetrom a ni mi jasno kateri upor je treba pografitat za rame in katerega za gpu? Ker se mi gre bolj za rame, ne toliko za gpu.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

SkyNet ::

Še en ups, pozabil sem omenit da je kartica 8500LE (od herculesa) in ne tapravi 8500 :D

Razlika je menda samo v ramih, LE ima 4ns, 8500 pa 3.6, mar ne?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Zračno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1344872 (38768) StajercSSS
»

Radeon 9600XT na 575/335

Oddelek: Navijanje
201734 (1307) _Nejz_
»

VGA cooler

Oddelek: Kaj kupiti
191260 (1019) Vikking
»

Hlajenje GF4 Ti 4200 128 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
837680 (5940) DjTonic

Več podobnih tem