» »

Radeon 9600XT na 575/335

Radeon 9600XT na 575/335

pujs ::

Zanima me ce ima se kdo Radeona 9600XT pa da ga je mal navijal? Js sm svojga spravu iz 500/324 na 575/335 z Arctic-cooling VGA Silencer rev. 3... pa me zanima ce bi se dal memory freq. se mal povecat ce bi si kupu hladilna rebrca za rame?
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

Swen F@tt ::

Ja, če ti gre memory še višje, pa ti meče artefakte, potem nabavi qlerje za rame, pa bo šlo še višje. Če pa se ne da več navit, je pa to nažalost max.
WingMan ^^

Boki_ ::

Ohladi rame, če ne gre dlje, naredi vmod ;)
I'm back

SrBo ::

Jsst mislim da si ti dobiv zelo dobro grafo kar se tiče procesorja(gpu) povej samo katere firme imaš graifčno kartico? ko sem imel jst to grafo sem mel frekvence 514/382 in rami so bili samo mlačni. Pomoje nimaš najboljše grafčne kartice kar se tiče ramov.

Jst ti priporočam da neredniš voltmod in boš videl da lahko rame malo bolj naviješ. :)
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

pujs ::

grafa je od Sapphire (predvidevam, saj je bilo stock hlajenje od sapphire-a)... Zdej sm naviu 582,63/335,37 in dela cis stabilno... Kar se pa tice ramov, moji niso cis mlacni, so kr ze dost vroci, k dam roko gor ko je grafa obremenjena je pomoji presoji kr dost vroce... Sej zdej sm narocu hladilna rebrca, pa jih bom dau gor (najbrz jih dobim ju3). Bom vidu ce bo kej boljsi ucinek :\
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

Jakka ::

Katera rebra pa misliš dat gor na rame? Pa prostora je dost? Namreč imam 9600pro z ac vga silencer rev. 3, pa ne zgleda, da bi še na rame lahko dal gor rebrca, malo malo prostora je. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

Black Metalc ::

bok... pujs tuki :)
pomoje da bom dau lahko hladilna rebcra not... sej so sm 15mm velka... tam umes je pa vec placa ce sm prou zmeru... sej bom vidu... upam da se bo dalo nastimat :\

pujs ::

hm :\ zdej sm dau hladilna rebrca gor pa sm dubu mal bolsi rezultat 585/342... Zgleda da bom moru vmod nardit, sm se najraj ne bi s tem igrou :), ampak nikol ne ves ce ne probas >:D
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

ferdo ::

sva že dva, moj sapphire 9600XT gre stabilno 600/350 (700ddr) .
GPU hladim z original hladilnikom rame pa pasivno z večjimi Alu rebri, ki pa so zelo vroča.

GPU gre do 608MHz 610MHZ je pa kritična meja, ker zmrzne, mislm, da je to meja, ker z glavo skozi zid ne gre.
Vmoda ni treba nardit, zato, ker imaš že tovarniško nastavljeno visoko voltažo in je že na meji, zato so tudi rami zelo vroči na default frekvenci (300MHZ).

Je fajn, če imaš tako grafo, ko je res navijaška, enim pade žlička v med:D

Če bi hotel GPU navit za 5% bi ga moral za 30MHz (630MHz) kar pa je za moje pojme nedosegljivo, in tudi če bi s tem dosegel 2-3% boljše performanse, je to tako malo, da se res to ne splača počet!

PS: glede hlajenja, poznat moraš meje, dokler si v dopustnih mejah, ne zapravlej denarja za boljše hlajenje. Prodobiš lahko samo nižjo temperaturo, prerformanse pa bolj NE kot JA, če si že na meji 600MHz. razumeš?

LP
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

pujs ::

Sej sm ga hotu spravt nekak na 580/350, sm nikakor ne pridem do 350 :), ceprou sm tut s tem rezultatom, k ga mam zdele zadovoln. V 3DMark05 mam 200pik vec (na zacetku 1600, zdej pa cez 1800). Sm ni mi jasno, usi k majo radeona 9600xt, majo po defaultu 500/300, js sm meu pa po defaultu 500/324. Kako je to mozno?
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

ferdo ::

ne obremenjuj se s tem koliko imaš po default nastavleno. Dokler lahko grafično naviješ, je ta skrb odveč.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

jest10 ::

pujs:
Powercolor 9600xt z 128MB ima deafult 500/338, samo kaj to pomaga ce se mi GPU nikamor ne navija. Ramo gredo pa na 385MHz

ferdo ::

jest10, naredi Vmod za GPU in izboljšaj hlajenje!
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

jest10 ::

Hlajenje je čisto ok. Grafična ne gre nikoli čez 46 stopinj. Z voltmodom se mi pa ne da ukvarjati. Tistih 30-50MHz več mi pa tudi ni življenjskega pomena.

_Nejz_ ::

jaz imam 9600xt 256mb pa imam 500/250 ?!?

ferdo ::

Kateri proizvajalec je nartedil tvojo grafično? in MODEL grafične poglej na škatlo, če jo še imaš..
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

_Nejz_ ::

škatle nimam več, za proizvajalca pa tud ne vem:)
v winsih nikakor ne morem ugotovit

Rocher ::

@_Nejz_:Kartica je sigurno od GeCube ker mam js isto 500/250 (500DDR)

lp jernej
It's not just modding. It's a lifestyle.

boštjan ::

škatle nimam več, za proizvajalca pa tud ne vem:)

slikaj jo,pa bomo skupaj ugotovili proizvajalca
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

ferdo ::

ugotovil sem, da preko (GPU)617MHz UT2004 zmrzne, vendar kasneje kot prej!.
Sposodil sem si Zalmana VF700-AlCu ga montiral na grafo in ugotovil, da je temperatura v primerjavi z original hladilnikom padla za cca.9-11°C. Boljši hladilnik hitreje odvede toplotno energijo iz jedra, posledica, nižja temperatura.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

_Nejz_ ::

bom slikal in podal sliko gor. še danes.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Connect3D Radeon 9550 v 9600 ?

Oddelek: Navijanje
492565 (1097) Xserces
»

Katero grafično naj izberem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554035 (3200) DominusSLO
»

NIČ ZA VPRAŠAT, LE SAMOHVALA :) POWERCOLOR 9600XT

Oddelek: Navijanje
241627 (1001) ferdo
»

Hlajenje Radeona 9800SE z čem?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
381717 (1077) steev
»

VGA cooler

Oddelek: Kaj kupiti
191260 (1019) Vikking

Več podobnih tem