» »

Audio workstation - Tihi PC

Audio workstation - Tihi PC

azeed ::

Zanima me mnenje vrlih slo-techovcev o sestavljanju mašine, ki bo služila za audio-snemalni studio.

Znano je, da bo zadeva vsebovala (že izbrano):
- CPU AMD Barton
- 1G rama
- profesionalno zvočno kartico


No in tukaj pridemo do zadeve, kjer bi vas prosil za nasvete:

potrebujemo še:
- osnovna plošča s SATA (nforce2?, ostali dodatki niso pomembni)
- hladilnik za CPU (ČIM TIŠJI!)
- 2 diska, 1x IDE (80G), 1x SATA (120-200G) (ČIM TIŠJA!)
- grafična dual-head 64Mb, 2 izhoda na monitor , ne rabimo 3D performans, naj bo raje poceni ;) (ATI 7000?)
- napajalnik (ČIM TIŠJI!)

Naj še poudarim, da te mašine nimamo namena OCjat. V poštev pridejo tudi razni predlogi za dodatno utišanje zadeve... oz. vse kar vam pade na pamet ;)


Vnaprej hvala!
0:)

Spajky ::

Najbolje, da komp ločiš od studia in potegneš podaljševalne kable, čene boš zgubil precej časa in dodatnega denarja za ga pošteno utišat, ali pa mu daj naredit zvočno izolirano leseno omarico zvočno zademfano z dvema širokima cevema in dvemi 12x12cm venti na 220V~ speljano ven studia - exhaust+intake zraka, spredaj pa vratca, za dostop do optičnih pogonov ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

S-Master ::

Vodno hlajenje
traktor ti matr jebal !!

kuglvinkl ::

Za karto vzemi nekaj na RV280 (Radeon 9200).
Your focus determines your reallity

azeed ::

@spajky: ni slaba ideja, vendar imam problem s tem, da mora mašina bit obvezno fizično prisotna (če ne zarad drugega pač zaradi zvočne kartice. Omarica tudi ni najbolj poceni rešitev, izgubiš pa tudi na praktičnosti, ker bo do kište treba pač fizično dostopat...

@S-master: tudi o vodnem sem razmišljal, vendar v končni fazi je bolj enostavno imet zračno, ker bom pač hladil le CPU in tukaj sem videl, da se je v zadnjem času pri zračnem hlajenju glede glasnosti naredilo velike korake naprej... še vedno me zanima kateri hladilnik bi bil najtišji, pa da se ga da pri nas kupiti...

@kuglvinkl: hvala! sem si jo ogledal in bom upošteval tvoj nasvet!


torej mi ostane še izbira napajalca, trdih diskov in CPU hladilnika...
You gotta say YES to another excess!!!

kuglvinkl ::

Enermaxi si izredno tihi (predvsem pa kvalitetni).

Brez vent. so pa precej dragi (do 50k dalje).

CPU: SK7 ali ALX800 + Papst na 2000 RPM, znese okoli 20dB, skoraj da neslišno.

PS. za Radeona poglej, da ima DVI izhod, namreč, to so low-end karte in proizvjalci šparajo na svakem koraku.
Your focus determines your reallity

azeed ::

kar se tiče diskov sem si ogledal storagereview.com in pri idle noise testih so najtišji seagate barracuda (pri vrhu sta 120 in 160G)... mi lahko to kdo potrdi tudi v praksi? ker idle noise je eno, lahko se ga pa potem toliko več sliši v branju/pisanju... tako je recimo moj maxtor 120G, ki je precej tih, ko je idle, vendar zelo glasen pri operacijah...
You gotta say YES to another excess!!!

TESKAn ::

Dobi si heatpipe kišto. Boš slišal le disk. Je pa to verjetno precej draga rešitev...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

antonija ::

Ce rabis nujno samo zvocno prisotno mej kompjuter u drugi sobi pa si kup en extigi al pa kej tazga... Pa keble za vse drugo tud potegn do kopjuterja pa je.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

azeed ::

@antonija: nope... kot prvo ne obstaja druge sobe, ker je to samo in točno en prostor... kot sem že napisal, mašina mora bit fizično prisotna... ne gre tu za totalno tišino za vsako ceno, ampak za kompromis med tem in denarjem, ker bomo mikrofonska snemanja tako in tako imeli v delno zvočno izoliranem prostoru. btw nobena creative karta ne pride v poštev za karkoli vsaj napol resnega >:D


CPU: SK7 ali ALX800 + Papst na 2000 RPM, znese okoli 20dB, skoraj da neslišno.

Kje pa lahko dobim to? Pogledal sem na kao "uradnega distributerja za slovenijo" - Redrat, pa o thermalrightih ne duha ne sluha... za papst vent pa prvič slišim... kaj je to za ena zadeva? :\

update: našel na cool-pc
You gotta say YES to another excess!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: azeed ()

kuglvinkl ::

SK7 so nehal delat (meni na čudo, oz. pač forsirajo druge zadeve (dražje) like SLK serijo, tle se cene začnejejo nad 10k SIT).

ALX je Al z ogromnim Cu vložkom, ki je po perforomasah recimo primerljiv z SK7 (delta je okoli 2-3 C višja IIRC). Ampak za ta keš še vedno izjemen HS.

Jep, Papst. Glede na to, da ne navijaš moraš met tih vent tudi brez kontrole vent. (sam imam na SK7 Delto ;) ).
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Oz. tišina se danes precej plača.
Your focus determines your reallity

rkb2 ::

Kupi si Thermalrighta (SLK-900,..,SLK-948U) + 80 mm Papst (na 5V), pa iz ohišja odstrani vse ventilatorje, ostati morajo samo tisti na hladilniku za procesor in tisti v napajalniku (najbolje da ga zamenjaš za 80 mm Papsta in priključiš na 5V)

Za test ventilatorjev poglej tole:
http://www.silenthardware.de/content/vi...

Za disk: zaenkrat so Seagate diski med najbolj tihimi (sam imam 120Gb, ATA verzijo, SATA verzije so glasnejše) in moram reči, da je v primerjavi z nekaj let starim 20 Gb diskom (Matrox), ki se mi valja po predalu pravi balzam za ušesa. Tako med delovanjem in v idle je stvar zelo tiha, še bolj sem pa stvar utišal (če uha ne prisloniš k ohišju ga ne slišiš), ko sem disk v ohišje pritrdil na naslednji način:

http://www.silentpcreview.com/article8-...

Če nato ohišje od znotraj oblepiš še z kakšnim izolacijskim materialom, sploh ne boš vedel da je računalnik vklopljen.

rkb2 ::

Thermalrightove hladilnike & Papst ventilatorje dobiš pri Mlacomu, v BOFU ali pa pri Cool-PCju, verjetno pa še kje drugje.

Pa ALX-800 se za low noise računalnike ne obnese najbolje. (glej http://www.silentpcreview.com/article13...

CPU: SK7 ali ALX800 + Papst na 2000 RPM, znese okoli 20dB, skoraj da neslišno
2000 rpm ni neslišno tudi če ta neslišnost prihaja od Papsta, prava tišina se začne šele pod 1000 rpm.

Spajky ::

@ azeed: kupiš močnejši kot treba napajalc z 2xfan in velikimi notranjimi rebri za hlajenje mosfetov in mu daš oba venta na 5V; pravtako vse ostale vente na 5V, s tem, da sprednji intake ima največji Cfm; vse vente montiraš brez šraufov preko samolepilne spužvice in fixiraš s papirSelotejpom, da se vibracije ne prenašajo; kar se HD-ja, pa maš na moji strani idejo pod komp/modifik. ... za CPU vzameš največji hladilnik ki ga lahko montiraš gor in 8x8 vent isto na 5V ali max. na 7V, sej ne boš OC-al ane! Lahko pa diske položiš na spužvo pokonci na dnu kište za vhodnim ventom da jih hladi tudi in pa kjer se da ohišje not oblepiš s tapisonom pa je - ne bi ga trebalo čut več, bar ne da bi motlo! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ventilator za SK-7?

Oddelek: Kaj kupiti
8855 (783) thezerox
»

Stara kista - kaj se da narediti?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71040 (947) kuglvinkl
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402123 (1440) G@MER
»

Hladilnik(tihost) - Zalman CNPS7000A-Cu ali TR SK7 z Papst 8412N/2GL ventilatorjem

Oddelek: Kaj kupiti
51081 (1039) log2
»

kaksen hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171129 (971) mloncar

Več podobnih tem