» »

Delo v Nemčiji kot študent za dlje časa

Delo v Nemčiji kot študent za dlje časa

Microsoft ::

Hja, nanselo mi je, da bi lahko šel delati za nekje 6 mesecev v Nemčijo.

V Nemčijo zato, ker se mi zdi, da če bi šel v tujino, da bi se to najbolj splačalo. Med drugim zato, ker tudi nekaj malega zastopim nemško, če se mi pa da, pa še lahko kaj povem.:P

Za 6 mesecev je pač nekako naneslo.;)

Ker pa nimam s tem nobenih izkušenj, me zanima, kaj vse bi lahko pričakoval od takega dela? Katere vse papirje bi moral urediti? Pa kje naj iščem potem prosta delovna mesta, v Sloveniji na študentskem servisu ali bi moral to iskati direktno v Nemčiji?

Pa če kaj veste, kake so kaj tam potrebe po študnetih čez leto, ker bi jaz delal od marca pa do avgusta. No, to je nekje okvirno.

Pa še nekaj; če bi se dalo dobiti kakšno delovno mesto, ki ima saj malo povezave z računalniki? To sem si nekako vedno želel.8-)

Skratka, vsaka informacija bo dobrodšla.:D Mogoče tudi že kake vaše izkušnje...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

cryptozaver ::

Hmm malo zastopis... Nemscina je kar zaj... Ce bi rad delal z racunalniki vedi, da oni uporabljajo "racunalnisko Nemscino" ki je po mojem skromnem mnenju ogabna. Smo pac navajeni na delete, lock, file, Network in druge na pol poslovenjene besede (lingvisti ne me tepst). Menda pa kljub temu drzi, da je Evropski trg lacen informatikov (predvsem dobrih) in jih tudi dobro!! placa. Poskusi mogoce GB ce ti je Ang. bolj domaca.

Pa sporoci kako je tam!

Microsoft ::

Hm, drgač je nekako res, da mi je angleščina blizu, samo mislim, da ne bi bil preveliki problem se z nemci pogovarjati v angleško/nemškem jeziku.;)

To, da evropa potrebuje "informatike", sem že velikokrat slišal. kaj bi pa naj ti informatiki delali? Kaj najbolj iščejo oz. kaj pričakujejo od njih?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

glinik ::

Ma kaj še čakaš, zgrabi priložnost.

Tudi sam sem že dal prošnjo, da bi šel v Avstrijo.S tega pol ni bilo nič.

Ti kr idi, s tem lahko samo kaj pridobiš, pa ne samo $$$.

Lp

Microsoft ::

glinik, hvala za vzpodbudo.;)

Drgača pa kot sem že napisal, bi moral najprej dobiti neko konkretno mesto, kjr bi lahko potem delal. Sedaj pa je predvsem problem, da nevem, kje in kako naj to iščem.
Kako si ti našel prosto delo v Avstriji?

Ker jaz bi rad šel v npr. Nemčijo šele takrat, ko bi mel gor zagotovljeno delovno mesto. Se mi zdi malo preveč tvegano, da bi kr šel, pa kar bo, bo....


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

glinik ::

Valda, da se moraš pozanimat o določenih stvareh.O delu, prenočišču, plačilu in še marsičem.

Jaz sem dal prošnjo za prakso (pol leta), katero rabim za diplomo.Kaj bi pa delal, pa res nisem izbiral.Pač nekaj z visokošolsko izobrazbo.Saj veš, če plačilo štima, pol se je vse lažje zmenit :) .

Avstrija mi paše, ker je blizu.Idealen bi bil Gradec, saj si iz MB gori v dobrih 30-40 min.

Idealno ti je, da delaš v tujini (Avstriji) in tukaj živiš.Če pa živiš gori je pa stvar čisto drugačna.Saj veš kaj mislim.(EU, plače = EU, računi za položnice) :(

Lp

mkonci ::

Ddddd, ???
Nekaj časa govoriš, da imaš delovno mesto, nato da ga še iščeš!
DAj odloči se in povej po pravici ali ga že imaš, ali ga iščeš?

Drugače pa veš kaj vse te čaka: zavarovanje, prenočišče poiskat, delovno mesto poiskat, pa še nemško ti ne gre najbolj, ne vem če ti je angleščina boljša tudi jaz mislim da bi moral iskat delo v GB.

So, ich hoffe dass ich dir nicht viele Graue Harre gemacht habe. Entscheide dich!
Ich wunsche dir alles gute bei deine suhe nach dem Arbeit!:))

para-site ::

To razumem še jst, k sm mel v nemščini 4 leta popravni v srednji šoli...:D
bljak, kak jezik, meni ni všeč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
150101280 (23907) NewHope
»

Iskanje zaposlitve v tujini

Oddelek: Programiranje
346055 (4445) TheBlueOne
»

Avstrija in delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9745926 (32140) invisuu
»

Diploma na vidiku - kako naprej?

Oddelek: Loža
306760 (5216) Isotropic
»

Francoščina ali Nemščina ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9214954 (13491) trancer01

Več podobnih tem