» »

MiniDV -> comp -> xvid/divx?

MiniDV -> comp -> xvid/divx?

edmund ::

Ena huda dilema :)
Bratranec si je kupil MiniDV kamero (mislim da Canon MW600i) in seveda nima pojma. Moto -> Saj bo že edmund porihtal :)

Problem pa je, da edmund tudi nima nič z videom, oz. vsaj dosedaj. In seveda sem v temi. In rabim pomoč.

Sledeč problem. Tip je skop in noče dajat za MiniDV kasete in bi rad tole pohal na CDje... Vse lepo in prav. Vendar jaz nimam pojma kako to gre, onemu pa itaq nič jasno.
Kot prvo, video na računalnik dobi preko firewire s pomočjo Pinnacle Studia 8. Video capture ali nekaj takega, pač recored da in snema na compu še enkrat. Kar je meni že smrdelo kot prvo. Če je na MiniDV traku zapisano v digitalni obliki, ali se tole ne da sam copy na HDD? :)

Potem druga dilema. ko maš tole na disku, je uiber tega. Kak se to spravi v divx, xvid...?
Jaz sem malo gledal tole na netu in je miljon tega. Miljon načinov in miljon programov. Obstaja kak program, ki tole naredi skoraj tako simple kot -> Save as Xvid? Ali pa vsaj kak dober tutorial... Kjer lepo piše kaj rabiš, kaj narediš in to dokaj za laike...

Za vsak predlog sem hvaležen, ker tole res ni moj svet in sem čisto v temi.
Edina pozitivna stran tega je, da bom bratranca snemal z njegovo kamero, ko ga bom nalomil ker mi teži s tem :)

Že vnaprej hvala za odgovor.
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

zlobcek ::

Vsi programi delajo na enak način:

Iz kamere preko fireware na racunalnik v kvaliteti, ki jo s programom nastavis (kaseto presnameš - tuki nimaš kej), potem z računalnikom te video podatke obdelaš, nato s tem ali kakšnim drugim programom skompresiraš [v xvid, divx...] in zapečeš.

Tudi jest sem iskal lažjo rešitev:) - je nisem našel zaenkrat.

edmund ::

Nja, ok. Bo pač prekopiral lepo peš :))

Zdaj pa mi povej še kako iz minidv formata dobiti to v divx/xvid...
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

zlobcek ::

Aja pa jest sem na začetku uporabljal MS movie maker, ki se mi je sesedu vsake pol minute, potem sem prešaltu na video vave, ki sem ga dobil zraven kamere - lih tko jajc, zdej se pa učim delat na pinacle studiu 9, ki zgleda najbolši - vsaj dela tko k je treba:)

Kodiram pa z Pro Coderjem Express.

Sm mislu da je to luksuz - kamera, muviji, CD-ji sam vzame toooooooolk cajta en filmček, da je veselo:) pa še disk sem mogu zamenjat, pa ram.

zlobcek ::

Em pa lih tko sm precej nov v tem:D

za prvi muvi, ki sem ga posnel za novo leto - posnetka za 6 mini DV kasetic, kar pride 6 ur materiala [snemu use kar je pršlo mim], sem porabil za obdelavo dva dni:) pa napolnu 80g disk. Na konc je prslo vn za en CD divx-a - dobre 2 urce. [od originalnih sestih grrrr]

Caligula ::

Moviemaker, ce ti dela je zakon. Cudez za Microsoft!

1.5 ure dobre kvalitete na 1 CD pa najlazji za uporabo. Res, vsak froc bi znal z njim delat.
Probaj.

SmoKey ::

edmund jes ti ne bom kej dost pomagal, vem pa s katerim programom je kolega naredil divx izredne kvalitete. Film je dolg 2 uri --> za dve DV kaseti in je spravil na en cd 700 MB.
Tukaj pa še link: Dr.DivX:)

Upam da ti bo kej pomagal oz. tvojmu skopemu bratrancu hehehe:D
Živalsk vrt iz silicijeve doline

zlobcek ::

Lahko potrdim Jurasov post. Tud jest sm zacel na muvi mejkerju, Sam se mi je začel neki obešat in zato sem moral poiskat neki druzga:/ Drugac je zakon za prve vtise hehe.

edmund ::

Ja hvala vsem. Sem pogruntal... Niti ni tak hudo, ko si enkrat malo v tem... z VirtualDubMod lepo gre. Pa GuardianKnot codec pack in programi so tudi fini.

Vendar je blo najhujše pogruntat zakaj mi noben ne odpre filma posnetega iz kamere... Rabila sva codec... In sicer Panasonic DV codec - to je blo najhujše. Ostalo pa sem ta čaš že skoraj pogruntal.

Kot pravim - nič za mene. Jaz mam raje kake statične slike :) En je napisal da se je 2 dni zajebaval s filmčkom novega leta... In to je tudi razlog zakaj nočem meti nič s tem - preveč časa za malo heca :\
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

CaqKa ::

takšen en klik solution podpira menda ravno dr.divx... sam ga nisem testiral... tak da nevem
kakorkoli pa že...
je treba povdarit da minidv kasetke se tudi ne morejo v neskončnost prepisovat... poleg tega kak dolgo more računalnik delat da ti stvar prekodira....

Caligula ::

Edmund, ce bi ti vedel kok je tudi moviemaker simpl te nebi skrbelo. Simpl ko pasulj pa Dr Divx tudi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Montaža filma, posnetega na DVD-videokameri

Oddelek: Zvok in slika
163086 (2727) wooted
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323237 (2140) teoo
»

Katero kamero

Oddelek: Zvok in slika
111131 (1011) jype
»

Kako iz DV narediti DIVX?

Oddelek: Zvok in slika
392373 (1760) marS
»

DV v mpeg,divx,...

Oddelek: Programska oprema
111844 (1696) pivmik

Več podobnih tem