» »

Navijanje Intel Proc.

Navijanje Intel Proc.

EvilK|NG ::

Zanima me na koliko bi lahko navil Procesor Intel P2 400, P2 333 sem navil na 417:(, C366 na 550:D, sam to bi se rabu vedet mam pa na voljo 2 maticni plosci Abit BH6, Asus P2B-F !!! :\

OZZY ::

Zakaj pa ne bi sprobal kok se da naviti. Če pa hočeš pogledat kolk so ga drugi navijali pa pojdi na www.overclockers.com pa poglej pod cpu database in boš videl kaj zmore tvoj procesor.
Go with the flow.

EvilK|NG ::

Ja na www.overclockers.com so bol mal tko me drgac zanima kdo ga je najbolj kksen rekord !!! jst sm ga iz 400 mhz na 460 mhz sam pol winsi delajo bl tko malo zategneno:|

slycer ::

Prjatlnu (Kaiserju) je uspelo naviti P2 350 na 433 brez kakšnega hudega hlanjena. Tebi bi moralo iti še več

Mr.B ::

To lahko enostavno ugotoviš tako , da ugotoviš , kateri je bil zadnji v seriji procesorjev .
Primer P2 450 Mhz je zadnji ki ga je intel dal ven , torej ga lahko naviješ v osnovi do 450 MHz + kolikor so si pri intlu dali rezerve.
PZa P3 je meja nekaj čez 1GHz , jaz sem svojega P700 navil skoraj na 1GHz, tu se je zbutal brez problema , samo ga je matična začela štrajkat . Procesorju nisem dvignil Vcor napetosti . Za C2 je tudi tu nekje meja.

Vzrok zakaj to v osnovi drži , je v tehnologiji izdelave procesorja , čim bolj je izpopolnjena proizvodnja tem več višje oz. boljše kvalitete so procesorji , in grejo zato z MHz višje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

EvilK|NG ::

Ja to že sam pr men je problem 458 se mi ze sesuva sej u bistvu de da se vec lahko dam na 600 sam se ne przge sej mas ti lahko naprimer p2 500 ceprav so jih delali samo do 450 in potem so ze bli P3 450 uzuni !!! Pa zanima me na Abit Bh6 lahk dam voltazo najvec do 2.30 a ni to full mau ponavad daje folk vec ???

Mr.B ::

Pri testih se pozna samo na paperjih.
Pri igrah pa je razlike za par slikc, kar pa se meni zdi čisto nepomembno , oz. nepotrebno tveganje za kurjenje procesorja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tomaz ::

Mr.B, mislim da EvilKING ni dojel kaj si mu tako lepo in nazorno napisal.

LP Tom

OZZY ::

Voltažo lahko ponavadi zvišaš z flešanjem biosa . Samo mi to ni čisto nič pomagalo pri bh6 plati, ker je bilo 83fsb preveč za nekatere komponente in sem dobil bluscreen pri zagonu winsov.

Mr.B: navijanje se splača, pa četudi za nekaj slikc. procesor boš pa težko skuril. Če ga navijaš in se ti pri tem ne zbudi pri določeni hitrosti pomeni, da je dosegel limit. Pri vsem moraš poskrbeti samo za dobro hlajenje in je.:D
Go with the flow.

EvilK|NG ::

Ej sam neki ja to je ok sej vem da se ne pozna dost ampak rad bi pa vsaj enkrat v life-u vidu na mojmu screenu 1000 MHz ali vec, sploh se mi ne gre da bi zbolsu naprimer da bi mi kej bols delal ampak sam tko, pa tut vodno hlajnenje mislm narest drgac sej ce vzamemo na primer p3 800 pa 256mb rama pa ge-force Gts ce mas, ti naprimer ne bo stekal noben spil ampak folk vseen navija ceprav mu vse dela ok !!!!!!!!!!!!!
>:D

EvilK|NG ::

Ampak zelim odgovor na to vprasanje !!!

element ::

Jest sm na DFI P2XBL navil P2 400 na 600mhz, kar je max za to plato in je bil takrat fsb 150. Več na tej plati ne gre, pa voltaže tud ne moreš večat, pa mel sm čist navadn intelov kuhler, pa ni nč zmrzoval... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

400MHz pri 100fsb ali 550MHz pri 75fsb?

Oddelek: Strojna oprema
291759 (1362) Poldy
»

Navijanje celerona 1000 ?

Oddelek: Navijanje
5945 (838) DJ-DUST
»

Celeron2 700Mhz

Oddelek: Navijanje
281539 (1176) TribesMan

Celeron II 700/733 -> kolko kej gre?

Oddelek: Navijanje
111048 (918) zile
»

NUJNO!! " OC c2 667 " !!!!

Oddelek: Navijanje
10927 (807) ChiefThunder

Več podobnih tem