» »

Oskarji 2004

Oskarji 2004

Tr0n ::

Oscar - 76th Annual Academy Awards - Nominee List

Se moji favoriti :).

ACTOR IN A LEADING ROLE: Bill Murray - LOST IN TRANSLATION
ACTOR IN A SUPPORTING ROLE: Ken Watanabe - THE LAST SAMURAI
ACTRESS IN A LEADING ROLE: Tukaj pogresam Scarlett Johansson in Cate Blanchett. Charlize Theron - MONSTER
ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE: Renée Zellweger - COLD MOUNTAIN
ANIMATED FEATURE FILM: FINDING NEMO
ART DIRECTION: GIRL WITH A PEARL EARRING
CINEMATOGRAPHY: CITY OF GOD
COSTUME DESIGN: THE LAST SAMURAI
DIRECTING: LOST IN TRANSLATION
DOCUMENTARY FEATURE: CAPTURING THE FRIEDMANS
FILM EDITING: MASTER AND COMMANDER: THE FAR SIDE OF THE WORLD
MAKEUP: THE LORD OF THE RINGS: THE RETURN OF THE KING
MUSIC (SCORE): BIG FISH
MUSIC (SONG): "Into the West" - THE LORD OF THE RINGS: THE RETURN OF THE KING
BEST PICTURE: LOST IN TRANSLATION
SOUND: THE LORD OF THE RINGS: THE RETURN OF THE KING
SOUND EDITING: FINDING NEMO
VISUAL EFFECTS: THE LORD OF THE RINGS: THE RETURN OF THE KING
WRITING (ADAPTED SCREENPLAY): CITY OF GOD
WRITING (ORIGINAL SCREENPLAY): LOST IN TRANSLATION

DoloresJane ::

Cate mi je definitivno ena najboljših igralk in veliko več nominacij, kot jih dobi, bi si zaslužila. Žal se mi zdi, da je za Hollywood preveč netipična in zato ne dobi dovolj pozornosti. sicer pa zbujati pozornost najbrž tudi ni njen namen.

Za supporting actress bo oskarja najbrž dobila Renee (tako se ji bodo oddolžili za dvakratno nominacijo brez dobitka). Baje je glavna kandidatka za oskarja Charlize, ker kritiki naravnost obožujejo, ko se je kakšna igralka za določeno vlogo "pogršati". Spomnimo se lanske trofeje Kidmanove. Zanimivo bi bilo, če bi oskarja za glavno vlogo dobila Keisha Castle Huges; to niti ni neverjetno, glede na to, da so oskarje ŽE podeljevali mladoletnim.

Po mojem bi si oskarja directing/best picture najbolj zaslužil Gospodar prstanov; taka podelitev se mi zdi najbolj možna, glede na to, da first-timerjem neradi podeljujejo oskarje (Sophia Coppola) in da je Jackson ustvaril nova merila za ustvarjanje epopej.

BigWhale ::

Meni se pa zdi, da mi je po nekaj letih prvic vseeno kaj kdo dobi, ker je vse skupaj tako tako...

Nevem...

DoloresJane ::

Že dolgo je tako, da oskar ne pomeni ničesar več. Med drugim mi je letos tako ali tako vseeno, kdo bo kaj dobil, ker se mi zdi razen treh izjem letošnja filmska bera zanemarljiva. V primerjavi z lanskim letom so se morali letos pošteno potruditi, da so našli pet kandidatov za vsako kategorijo.

Avenger ::

Ja, tako plimovanje je zelo nefer... kako leto je bila konkurenca tko huda, da bi si praktično vsak izmed petih zaslužil oskarja in ko ga je dobil samo eden, (pa kdorkoli bi ga) ti je blo žal zaradi ostalih štirih. Simpli ni fer.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Tr0n ::

Ah, ful bi Bill Murriju privosco oskarja. Kaj cmo :).

LOTR pobral 11 od 11. Nice.

DoloresJane ::

Glede na to, da je bil prejšnja leta LOTR (nazasluženo?) med velikimi poraženci, si jih je zaslužil do zadnjega. :D Seveda pa ni pravično, da letno podelijo le eno nagrado v vsaki kategoriji. Dejansko obstjajo kandidati, ki so si ga enako zaslužili.

||_^_|| ::

na tele oskarje lahko rečem samo:"LOL". LOTR 11 oskarjev? jao..

CCD ::

Glede na zadnjih 30 minut LOTRa 3 bi si zaslužil da mu jih vzamejo pa kaznujejo z globo ker je nekaterim nič hudega slutečim gledalcem obrnilo želodec (meni npr.). Al bi pa mogl film rate-at "Not for ppl older than 12". Govorim za 3. del zadnje pol ure al neki tazga. Blaaah.

Dr Evil ::

LOTR strašno prenapihjena trilogija.Kvaliteta=povprečje.11 oskarjev:\ :\ :\ :\ :\

Tr0n ::

V bistvu so s tem nagradili celotno trilogijo, ki so jo snemali rekordnih 7 let.

Po mojem so si zasluzili vsakega oskarja.

BigWhale ::

Konkurenca je bila bolj tako tako...

laibachnsk ::

Če je gdo zares zaslužil oskarja je to res zaslužil Sean Penn za film Mystic river,kar se tiče Lord of the rings.ni zaslužil vseh 11,lahko bi kakšnega dodelili filmu Master and commander(v nominacijah kjer sta bila oba nominirana),tako pa ....

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Jaz sem upal na oskarja za Billa, ker je bil res fantasticen v Lost in Translation. Mystic River pa se nisem gledal.

boom-bar ::

Jst sm upal da bo dobil kakega Oskarja Johny Deep za igro ampak jebesh, pač svet ni vedno tak kot si ga zamišljaš.

Za LOTR so pa MAL pretiraval.
Legalizirajte mehke droge!!!

DoloresJane ::

Saj nihče ni rekel, da so oskarji "fer". Tako ali tako vedno nekaj mešajo štrene s poravnanvanjem dolgov za nazaj. V smislu: "lani si ga je zaslužil, pa oskarja ni dobil, ga bo pa letos." Tako je bilo tudi z LOTRom. Morda si vseh 11 ni zalužil ravno tretji del, trilogija pa si jih je. Samo eno trilogijo poznam, pri kateri so vsi trije deli enako dobri, zanimivi, z občutkom za detajle, realizem, zgodbo in karakterje. Boter je naslov trlogije. Druga je LOTR.

BigWhale ::

Saj je Billy Crystal lepo povedal... Zdaj se bojo pa ljudje zbujali z Seabiscuitovo glavo v postelji.... ;>

WildTHink ::

Edini, ki si je res zaslužu oskarja in ga ni dobu je bil Bill... Ostali oskarji so bili pa po mojem okusu. Master and commander itak ni mel nobenih možnosti... men osebno je blo po filmu žal za tistih 1000 SIT k sm jih dal za karto medtem, ko mi za ROTK nikakor ni (priznam pa, da se vleče zadnjih 10minut)|O . So bili tud boljši filmi kot M&C, ki so jih spregledal, bi mel ROTK vsaj močnejšo konkurenco... sicer pa sej veste kako je v Hollywoodu in z oskarji.. tist k zna najbolj lobirat tist zmaga!:D :D

P.S. 11 oskarjev... če primerjam s Titanikom(fuuuuuj)... povsem zasluženih:D
So... are you red or blue?

Tr0n ::

Tretji del Botra me ni najbolj preprical, ampak ok :).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filmski spektakli, ki so definirali desetletje

Oddelek: Sedem umetnosti
434009 (2423) jacal
»

Oskarji 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5911435 (9710) Cruz
»

Filmi, ki bi jih lahko gledali 100x (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
17735140 (20035) GrimReaper
»

Philips DVP 5140 DVD Player

Oddelek: Pomoč in nasveti
63464 (3354) peregrinus

Več podobnih tem