» »

Oskarji 2017

Oskarji 2017

«
1
2

Nikec3 ::

Vem, da imamo že teme za nekatere posamezne filme, a letos je nominiranih veliko dobrih filmov in nima smisla odpirati teme za vsak film. Tema je namenjena vsem filmom, ki so nominirani za letošnje Oskarje.

Od filmskih nominirancev sem si do zdaj ogledal:
- Hell or High Water
- Manchester by the Sea
- Arrival in
- Hacksaw Ridge.

Nazadnje sem pogledal Hacksaw Ridge, ki mi je bil zelo všeč. Mel Gibson ima občutek za snemanje filmov, ki jih z veseljem pogledaš, tudi iz igralcev je iztisnil ogromno, od nekaterih precej več kot sem pričakoval. Tudi vizualno so kadri vrhunsko posneti.

Najtežje gledljiv mi je bil Manchester by the Sea, ki je prav morbiden.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Nisem gledal vseh filmov tudi ne mislim jih mi je pa daleč najboljši od pogledanih Hacksaw Ridge in bi dal filmu oskarja in še enega Mel Gibsonu za režijo.

Oskarjev pa ne bom gledal, ker 90% igralcev bo na odru jokalo o Trumpu.

bambam20 ::

Edino Arrival nisem gledal, ker so si mnenja tako različna in večinoma prevladujejo negativna, da je film slab zato ga niti pod razno ne bom pogledal plus Amy Adams je meni izrazito negledabilna.

Ostale 3 sem si pogledal. Tako zelo opevani Manchester by the sea je en živi dolgčas. Hell or gigh water je spodoben film, vendar ne vem kaj počne v kategoriji za oskarje saj gre v osnovi že milijonkrat predelano debato o ropanju.


Hacksaw Ridge je pa resnično vrhunski film. Verjetno bi večina režiserjev to zgodbo zajebala , a Melu je uspelo posneti zgodbo, ki se ne vleče, pač pa je izjemno zanimiva skozi celoten film. Daleč najboljši od teh v skupini.

Me pa čudi, da v skupini nominirancev ni filma Noctural Animals, ki bi si to zaslužil, saj je ljudi močno razdvojil . eni ga obožujejo, a dvomim, da razumejo zgodbo ( so pač hipsterji) veliko je takšnih, ki jim ni nič jasno, redki pa dejansko raumejo poanto filma. Redki. Nedvomno film, ki je pustil močan pečat na leto 2016.

Sarkozy ::

ah saj bo tako ali tako vse LALA pobral :(
Ils sont fous ces Slovenes!

jype ::

M-Power> Oskarjev pa ne bom gledal, ker 90% igralcev bo na odru jokalo o Trumpu.

Oooo, uboga snežinkica.

Tr0n ::

Sem skoraj vse pogledal, in tole so moji predictions.

Best picture: La La Land (sicer po tihem upam na Arrival, ampak not gonna happen)
Actor in a leading role: Casey Affleck, Manchester by the Sea
Actress in a leading role: Emma Stone, La La Land
Actor in a supporting role: Mahershala Ali, Moonlight
Actress in a supporting role: Michelle Williams, Manchester by the Sea
Animated film: Kubo and the Two Strings
Cinematography: Arrival
Costume design: Florence Foster Jenkins
Directing: Arrival
Film editing: Arrival
Makeup and hairstyling: Suicide Squad
Music: La La Land (raje bi videl sicer Lion)
Production design: Arrival
Sound editing: Arrival
Sound mixing: 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
Visual effects: Kubo and the Two Strings
Writing (adapted): Arrival
Writing (original): Manchester by the Sea

Ampak ja, vecina bo verjetno La La Land pobral. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

next3steps ::

Meh, sam holiwud balast. Skip.

Tr0n ::

Kaj pa ti gledas? :)

dronyx ::

Tr0n je izjavil:

Kaj pa ti gledas? :)

Rabljeva freska. :)

next3steps ::

Tr0n je izjavil:

Kaj pa ti gledas? :)

Azijate, evropejce in vse ostalo, kar se trudi biti neodvisno od holiwuda.

Tr0n ::

No, saj lahko oboje gledas, tak kot jaz. Zna bit Hollywood tudi dober vcasih. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Cruz ::

Meni pa spet Hacksaw Ridge ni bil nekaj ekstra(me je malo spominjal na American Sniper, še bolj cringe na trenutke), a moram priznati, da je gledljiv film vseeno. Mi je pa bil Manchester by the Sea super in Moonlight. Ja, gotovo bodo spet pripravili govor politične narave, hjao. Bi raje poslušal DiCapria in njegovo predavanje o globalnem segrevanju.

Pa še moje napovedi, nekatere kategorije sem izpustil.

Best picture: La La Land(zelo lepo barvno usklajeno!)
Actor(L): Casey Affleck, brez konkurence.
Actress(L): Emma Stone, ona je nosila La La Land sama. Zame najboljša igralka, pa ima komaj 28 let. :)(ali pa Meryl Streep, druge nimajo šanse)
Actor(S): Mahershala Ali(Moonlight)
Actress(S): Nimam favorita.
Animated: Red turtle(režiserja imajo zelo radi, klasičen ameriški fetiš na francoze)
Cinematography: Arrival(upam, nočem da prejme vse nagrade film, ki je izkoristil nostalgijo mjuziklov)
Costume: Fantastic Beasts and Where to Find Them(film je bil zelo povprečen, a vsaj v tej kategoriji so nadpovprečni)
Directing: La La Land(ki je bil enak kot Whiplash, pa vseeno) Tudi Mel Gibson bi si zaslužil, ampak sem 99,9%, da ne bo zmagal.
Film editing: Arrival
Makeup: Suicide squad(če je že film bil ubog, si ga bodo vsaj zapomnili po Harley Quinn. Pričakujem tudi kakšen kostum na pust)
Music, sound: La La Land
Visual effects: Doctor Strange(je pa zanimivo videti animiran film v tej kategoriji)
Writing (adapted): Moonlight
Writing (original): The Lobster
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Tr0n ::

Hacksaw Ridge je tudi meni bil dokaj povprecen ja. Taka klasicna "junasko-vojaska" zgodba, ki jih je ze na pretek. Nic kaj posebaj novega niso pokazali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

dronyx ::

Hacksaw Ridge po moje ni nek material za oskarje, razen morda za kakšno tehnično kategorijo. Je pa po moje eden izmed filmov, kjer je najbolj neposredno prikazano nasilje, kar je po svoje paradoks, ker govori o človeku, ki ni hotel nositi orožja in ni mogel ubijati (verjetno tako prikazano zanalašč).

Sicer glede kritik Hollywooda...Kakor vem tam ne obstajajo razni filmski skladi in ostale državne pomoči, tako da morajo preživeti na trgu oziroma snemati filme, ki z dohodki pokrijejo vse stroške produkcije in prinesejo še kaj dobička. In riziko je precejšen, saj obstaja cel kup filmov, ki so ustvarili milijonske izgube. Verjamem, da bi marsikateri režiser posnel drugačen film, če bi delal zase in bi mu film financirala država.

Egidij88 ::

Pogledal večino, nekega hudega presežka ni.

Nikec3 ::

dronyx je izjavil:

Hacksaw Ridge po moje ni nek material za oskarje, razen morda za kakšno tehnično kategorijo. Je pa po moje eden izmed filmov, kjer je najbolj neposredno prikazano nasilje, kar je po svoje paradoks, ker govori o človeku, ki ni hotel nositi orožja in ni mogel ubijati (verjetno tako prikazano zanalašč).

Sicer glede kritik Hollywooda...Kakor vem tam ne obstajajo razni filmski skladi in ostale državne pomoči, tako da morajo preživeti na trgu oziroma snemati filme, ki z dohodki pokrijejo vse stroške produkcije in prinesejo še kaj dobička. In riziko je precejšen, saj obstaja cel kup filmov, ki so ustvarili milijonske izgube. Verjamem, da bi marsikateri režiser posnel drugačen film, če bi delal zase in bi mu film financirala država.

Filmi, ki prilezejo do Oskarjev težav s financiranjem ponavadi nimajo. Recimo La La Land je po zaslužku že skoraj v kategoriji "blockbusterjev".
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Sarkozy ::

Ils sont fous ces Slovenes!

Cruz ::

Se strinjam, da so ZF filmi dostikrat spregledani. Najbolj zaželeni žanr je drama, ali pa drama z elementi drugega žanra(lep primer na letošnjih Oskarjih La La Land). V drami se lahko igralec najbolj dokaže(seveda je za debato, nekoč bi rekli, da je komedija najtežji žanr, ampak v teh časih v komedijah(večini) ne igra več toliko body language comedy, ampak tvorijo povedi, ki so smešne). Zato dodajo v vsaki ZF film second story in ta second story, če si ga ogledamo podrobneje, lahko označimo kot dramo. Arrival pa je zame 50/50 sci-fi/drama, enako kot Interstellar.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Nikec3 ::

Pogledal sem Nocturnal Animals in mislim da mi je ta od filmov, ki sem jih trenutno pogledal, najboljši v letu 2016.

Cruz je izjavil:

Se strinjam, da so ZF filmi dostikrat spregledani. Najbolj zaželeni žanr je drama, ali pa drama z elementi drugega žanra(lep primer na letošnjih Oskarjih La La Land). V drami se lahko igralec najbolj dokaže(seveda je za debato, nekoč bi rekli, da je komedija najtežji žanr, ampak v teh časih v komedijah(večini) ne igra več toliko body language comedy, ampak tvorijo povedi, ki so smešne). Zato dodajo v vsaki ZF film second story in ta second story, če si ga ogledamo podrobneje, lahko označimo kot dramo. Arrival pa je zame 50/50 sci-fi/drama, enako kot Interstellar.

ZF ima en problem. Če se preveč osredotoči na samo znanstveno fantastiko, potem je preveč hladen, dialogi ne pridejo do izraza, igralci nimajo priložnosti da bi zablesteli. Takoj ko se film začne malo bolj ukvarjati s karakterji, pa ga slo-tech falanga označi za "dramo in ne ZF".
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

next3steps ::

Saj je lah oboj'

Sarkozy ::

Francoska igralka Isabelle Huppert,
je dobila že Zlati globus in Cezarja za vlogo v filmu Ona

Bo njej tudi oskar?
Ils sont fous ces Slovenes!

Nikec3 ::

Pogledal sem še Nocturnal Animals. Ne vem zakaj ta film ni bil nominiran za Oskarja.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

janezvalva ::

oo7 je izjavil:

Nisem gledal vseh filmov tudi ne mislim jih mi je pa daleč najboljši od pogledanih Hacksaw Ridge in bi dal filmu oskarja in še enega Mel Gibsonu za režijo.

Oskarjev pa ne bom gledal, ker 90% igralcev bo na odru jokalo o Trumpu.



hacksaw ridge ne bo dobil oskarjev iz dveh razlogov:
-v filmu omenjajo sveto pismo
-v filmu omenjajo Boga

to je pa dvojni "NO GO" za pedofilno satanistično komunajzarsko holiwoodsko elito

mogoče bo prejemnik lalalalaland a.k.a. "I raped my mother in San Francisco"
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

c3p0 ::

Pozabljaš še, da Gibson pri hollywoodskih židih ni najbolj priljubljen.

Tr0n ::

Nikec3 je izjavil:

Pogledal sem še Nocturnal Animals. Ne vem zakaj ta film ni bil nominiran za Oskarja.

Bi lahko komot bil ja, celo zamenjal bi lahko Hacksaw recimo.

IL_DIAVOLO ::

Nocturnal animals je pa bil res pure art.

Tr0n ::

Buuu, Arrival je dobil samo best sound editing. No ja, vsaj La La Land ni zmagal best picture. :)

Tr0n ::

Predstavili so napacnega zmagovalca za best picture.

https://streamable.com/fitup

Seveda .. internet. :)

https://pbs.twimg.com/media/C5pk2UXUwAU...

oo7 ::

Lansko leto je bil problem, da ni bilo nobenega črnca med nominiranci tako, da so letos dali vse oskarje kar njim tako, da zdaj pričakujem, da bodo letos začeli jamrati latino američani in bodo hitro naredili en film o mehičanih, da bodo drugo leto lahko oskarje pobrali Mehičani:))

Tr0n ::

No ja, best actor in actress nista afro-americana. Mahershala Ali in Viola Davis sta pa supporting role zasluzeno dobila. Oba odlicno zaigrala.

scipascapa ::

Verjetno je Allen dobil drugo kuverto?

oo7 ::

Ne morem pa verjet, da so dali Oskarja dokumentarcu White Helmets ;((

Film about Syrian White Helmets wins Oscar amid allegations of terrorist ties

scipascapa ::

Hacksaw Ridge pa nula?

dronyx ::

scipascapa je izjavil:

Hacksaw Ridge pa nula?

Ni čist nula. Dobil ga je za montažo (tega bi po moje moral sicer dobiti Arrival) in mešanje zvoka.

scipascapa ::

2 so dobili šele zdaj vidim na imdb da.

Won
Oscar Best Achievement in Film Editing
John Gilbert
Best Achievement in Sound Mixing
Kevin O'Connell
Andy Wright
Robert Mackenzie
Peter Grace

Zgodovina sprememb…

anketar ::

oo7 je izjavil:

Ne morem pa verjet, da so dali Oskarja dokumentarcu White Helmets ;((

Film about Syrian White Helmets wins Oscar amid allegations of terrorist ties


In pol se ameroti smejejo severno korejski propagandi, samo circle jerkanje

Cruz ::

Sem srečen, da ni La La Land pobral več nagrad. The Jungle Book dobil nagrado za visual effects, zanimivo. Lepa brca Marvelu, I like it. :) Ta sound editing in mixing nagradi Arrivalu pa Hacksaw Ridge pa se mi zdita zgolj tolažilni, ker niso našli druge nagrade zanju(seveda bi lahko), a sta se ti dve imeni morali slišati na Oskarjih, drugače bi bil cirkus(najbolj priljubljena filma v mainstreamu). "Moonlight best picture... to prove we are not racists?" -Academy :))
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Nikec3 ::

Meni se ne zdi nič kaj problematično. Arrival je bil najboljši v zvoku, kaj drugega pa niti ni bilo za Oskarja.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Tile so dobili Oskarja ;((;((

The Syria White Helmets Exposed as US UK Agents Embedded with Al Nusra and ISIS

DarwiN ::

Ne moreš iz svoje kože, kaj M-Power? Boš zdaj predstavil trdne dokaze, ali boš nadaljeval s fašistično ideologijo, podkovano s fake news in teorijami zarot?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Tr0n ::

Kaj se je te zgodilo s tabo M-Power?

Ponavadi si objavljal movie/game novice oz. odpiral pozitivne teme, sedaj pa ti same norije skacejo po glavi? Si bil indoktriniran? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

thed0g195 ::

https://www.theguardian.com/film/2017/f...

Seveda je moral zmagat Moonlight, counter-racism points over 9k.

no comment ::

Na začetku je treba mal pomagat. Potem gleichschaltung "prime" in se vse pelje samo od sebe in sploh ne opaziš, da si v tem filmu...

M-Powerji in podobni so odlični za tako nalogo. Mali možgani, velik zagon.

oo7 ::

DarwiN je izjavil:

Ne moreš iz svoje kože, kaj M-Power? Boš zdaj predstavil trdne dokaze, ali boš nadaljeval s fašistično ideologijo, podkovano s fake news in teorijami zarot?




Imaš zgoraj video, ki lepo opiše situacijo.













Ma ni kaj to je vse materjal za Oskarja odlično zaigrano ni kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Tr0n ::

thed0g195 je izjavil:

https://www.theguardian.com/film/2017/f...

Seveda je moral zmagat Moonlight, counter-racism points over 9k.

Ne vem, kaj mislis "moral". Akademija ima preko 6000 clanov, ki glasujejo. A mislis, da so se prej dogovorili?

Cmon man. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

oo7 ::

Tr0n je izjavil:

Kaj se je te zgodilo s tabo M-Power?

Ponavadi si objavljal movie/game novice oz. odpiral pozitivne teme, sedaj pa ti same norije skacejo po glavi? Si bil indoktriniran? :)



Saj nisem odprl teme samo povem, da je Hollywood nagradil teroriste z Oskarjem.

Tr0n ::

Nagradili so film, ki ga je izglasovala Akademija. Ni treba kaj vec v to polagat. It's a movie. :)

DarwiN ::

To so za tebe dokazi M-Power? Teoretiki zarot in youtuberji na lovu za viewi.. Tebi res ni pomoči.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

oo7 ::

DarwiN je izjavil:

To so za tebe dokazi M-Power?


Seveda so to dokazi če niso pravi dokaži, da niso.

IL_DIAVOLO ::

Tisti res ta pravi filmi itak ne pridejo do te kvazi oskarjeve nagrade, ki je v zadnjih postala suzenj muslimanske in crnske populacije.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oskarji fail

Oddelek: Loža
394425 (1468) c3p0
»

Najboljši film zadnjih 5 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5210950 (7406) gus5
»

Oscars 2019 [Nominations Out Now]

Oddelek: Sedem umetnosti
374708 (3419) Vazelin
»

War movies (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5810735 (8751) Outcast
»

A Star Is Born (2018)

Oddelek: Sedem umetnosti
81712 (1435) videc

Več podobnih tem