» »

Napajalnik vprašanje

Napajalnik vprašanje

OZZY ::

Na napajalnikih, ki imajo tudi izhod še za en kabel, ki je ponavadi za napajanje monitorja me zanima ali se ko prižgem računalnik vključi istočasno tudi izhod ali pa je le ta skozi pod napetostjo.

Zakaj sprašujem. jutri bom končno dokončal celotno vodno hlajenje in bi rad, da se mi pumpa prižge skupaj z računalnikom. Razmišljam, da bi iz tega izhoda povezal kabel na vtičnico, ki bi jo prišraufal na ohišje, v to utičnico pa bi potem priključil pumpo, ki bi se potem istočasno prižgala z računalnikom.

Ne bi pa hotel napajalnika razdirat, ker je v garanciji in je stal kar nekaj.

Go with the flow.
  • zaklenil: OZZY ()

Kaiser ::

Tisti 220V izhod je v napajalnkiu speljan preko stikala, tako,da pri ugasnjenem napajalniku ni napetosti.

krho ::

V ATX ohisju je strom zadaj v vticnici za monitor, ce ugasnes racunalo programsko oz. preko tipke na sprednji strani.
Ce pa imas na zadnji strani napajalnika se stikalo za vklop potem pa ne vem (predvidevam da ne).

RobertM ::

Vprašanje kateri napajalnik imaš!!!
Stari napajalniki z STIKALOM na ohišju prekinjajo tudi ta izhod.

Novejši,kar tvoj najbrž je(garancija),pa NE.

To najlažje preveriš tako da opazuješ lučko na monitorju.Če ti gre monitor ob izklopu v stand-by,oziroma ti lučka utripa ne prekinja.

V slednjem primeru ti svetujem rele 5-12V na kakšnem com portu


Lep pozdrav Robert

OZZY ::

kaiser: A si ziher, da ni napajanja preko tistega izhoda pri ugasnjenem računalniku? Ne bi rad kupil kabel ki gre not in ga potem razrezu in ugotovu, da je tam vedno napetost.
Drugače pa je napajalnik atx.
Go with the flow.

MadMax ::

Ce na ATX napajalcu ni stikala (in le redki imajo poleg izhoda se stikalo-vecinoma je ali stikalo ali izhod) napetost JE tut pr vgasnjenem compu, ce je le-ta se vedno prklopljen na 220V (zaenkrat se nism vidu tovarniskega napajalca, ki bi mel rele not...).

OZZY ::

Sem zvedu, da ne bo nič z tem kar sem si zamislu i bo treba drugače.
Hvala za vaše odgovore.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neki glede pumpe za vodno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81101 (945) Wannabi
»

Vklop pumpe skupaj z računalnikom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242138 (1638) TESKAn
»

LED dioda, ki stalno sveti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223732 (3450) Microsoft
»

vezava ATX in AT napajalnika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202134 (1940) krucymucy
»

NAPAJALNIK

Oddelek: Pomoč in nasveti
201980 (1684) Kaiser

Več podobnih tem