» »

Odstopanja med 2x, 4x ter 8x AGP

Odstopanja med 2x, 4x ter 8x AGP

Tilen ::

Za primer vzamimo katero koli graficno kartico ki podpira 8x AGP katero prvic namontiramo na plato ki podpira samo 2x AGP nato na plato ki podpira 4x AGP in tretjic na plato ki podpira veh 8x AGP. Zanima me, ce kdo ve, kaksna so odstopanja pri testih oz potem v praxi pri igranju?Kaksen je izkoristek grafe?

Ce je ze kaksna podobna tema odprta se opravicujem,mislim pa da ni.



lp Tilen

Zheegec ::

Med 2x in 4x je opazna razlika, med 4x in 8x pa zelo majhna.
Kakšnih grafov ali testov pa nimam :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Vesoljc ::

sicer pa, sej bi lahko zračunal ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

DjTonic ::

2x AGP deluje na +3.3V pa 1x tudi
4x +1,5V
8x 0,8V

Npr 1x AGP je nadgradnja PCI, ki je deloval in še deluje pri 33Mhz (Prepustnost 133MB/s). 1x AGP pa je deloval na 66Mhz (Max prepustnost 266MB/s), 2x deluje na 133Mhz prepustnost 533MB, 4x 1GB, 8x 2GB/s. Naslednjik je PCI-Express (x16) operiral bo z večimi biti in imel večjo prepustnost.

Stare grafikulje ne moreš dat v nove plate. Nove grafe pa lahko v stare kište (GF4), vendar jim zelo zmanjšaš prepustnost in zmogljivost. Če pa grafa ne podpira Agp 2x (Samo 4x ter 8x pa tudi fizično ne paše v stare plate, primer Radeon 9800XT)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Tilen ::

4x 1GB, 8x 2GB/s


To je za mene zelo veliko.... kajti bostjan in ALIEN2003 sta rekla da nekih velikih odstopanj NAJ ne bi bilo.

Vesoljc ::

ja rabiš tud grafo ki opazi razliko ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

DjTonic ::

Ja na papirju in v teoriji so razlike, vendar v praksi pa je čisto drugačna stvar. Med AGP 4x in 8x je razlika minimalna. Vendar se to utegne spremeniti v prihodnosti, ker postajajo aplikacije vedno zahtevnejše.

Tilen ::

sprasujem zato kr sm narocil novo grafo in ZAENKRAT se nimam plate z 8x AGP in me je zanimalo za koliko bom prikrajsan.

DjTonic ::

Katero si pa naročil? Sicer pa še malo počakaj in čez čas zamenjaj CPU ter plato.

Tilen ::

Saj meni se ne gre tok za to.. sm cist "average user" pa me je malo zanimalo. Drugace pa sm kupil WinFastovo 310TD VIVO GeForce FX 5600 128 MB DDR,TV, DVI. Ko je nekak moja GF4 MX 420 64 DDR odsluzila svoj cas :)

boštjan ::

ReXi,ne se sekirat,špilalo bo.jaz sem 9500pro imel na plati,ki podpira only 4XAGP in sem bil zlo zadovoljen z doseženim

Tilen ::

aha,supr pol ;)

tnx

boštjan ::

na kero plato pa misliš do dat

Dr_M ::

vidm da folku ni jasno kako dela agp slot.
stvar je v tem, da je agp povezan direkt z NB (in ne tako kot pci z SB in sele potem na NB) in s tem ima direkten dostop do sistemskega pomnilnika, ki ga lahko uporablja za hranjenje textur. ampak use graficne majo lasten pomnilnik, celo zelo velik tega, ki je 5x,10x,20x hitrejsi kot pa je prepustnost agp vodila.zato so razlike res minimalne (samo v ksnih sinteticnih benchmarkih).

upam, da vam je zdej mal vec jasn.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

na tole plato.

Spajky ::

Da, Dr_M ima popolnoma prav (bench razlike: Agp4 je cca.5% hitrejši od Agp2x, Agp8x pa še manj od Agp4x, skupaj slabih 8% od Agp2x; od "oka" v praksi takorekoč neopazna razlika); sve je to samo marketing - da če padeš na finto izvališ pare iz denarnice in vzdržuješ dobičke se ve komu ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tilen ::

vredu pol =) ko sem mel filing da sm ga ze polomo je zdaj dost bolse =)
Hvala za informacije :D

boštjan ::

sve je to samo marketing - da če padeš na finto izvališ pare iz denarnice in vzdržuješ dobičke se ve komu ...

trenutno ne moreš izbirat med grafami z 8XAGP in 4XAGP,če kopuješ novo,isto je pri platah,tako da si obsojen na 8XAGP. No počakajmo na PCIexpress,kjer obljubljajo tudi pohitritve v praksi

Spajky ::

Ma, glih ni čist tako, maš možnost se malo informirat al na forumih al pogledat in nabavit grafo, ki ima univerzal Agp slot /2 izreza na priključku/ da paše na vsako Agp plato, pa ni problema in dela tud npr. na BX plati bp in je problem rešen, treba sam malo pogledat naokoli pa je ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

boštjan ::

Spajky,jaz sem mislo,da danes v trgovinah več nimaš grafe,ki bi delalo samo na 4XAGP,ampak majo že vse 8XAGP,ki pa seveda delajo brez problema na platah,ki podpirajo 4XAGP.obstajajo pa take plate katere ne podpirajo 2XAGP,samo 4X/8X AGP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična z AGP 8X na plošči z AGP 2x

Oddelek: Pomoč in nasveti
12913 (764) Dr_M
»

graficna 8x agp na vodilo 4x agp

Oddelek: Strojna oprema
5787 (715) boštjan
»

AGP-pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
151035 (847) Zheegec
»

Kako bi se na mojem sistemu obnesla GF4ti4200?

Oddelek: Strojna oprema
12860 (637) boštjan
»

Agp 4x problem!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
271320 (965) VASkO

Več podobnih tem