» »

Problem z glasnostjo ExcelStor diska

Problem z glasnostjo ExcelStor diska

zenith1 ::

V kisti imam dva diska. Prvi je bil WD 15GB 5400 obr. in deluje zelo tiho. branje in vrtenje skorajda ni opazno. Sedaj sem vgradil se ExcelStorja in opazil, da mi sedaj ohisje pride v resonanco z diskom. Disk sem privil z stirimi vijaki, vendar je vseeno glasen. Obratov ima 7200 in je 60Gb.

Kak nasvet kako utisat samo tale disk, naj ga nekako posamezno vgradim v kako posebno ohišje znotraj compa??
  • spremenil: zenith1 ()

davidb ::

Zanimivo.
Jaz imam v mojem 2 80Gb Excelstora in moram reči da še nisem slišal tako tihih diskov. V bistvu jih sploh ne slišim. Slišim pa zato 40gb maxtorje, kakšnih 5 in vsi so glasni

lp,
David

TribesMan ::

Kako to misliš pride v resonanco... če hočeš da se to zgodi se mora disk vsaj malo trest, ker pa pomeni da je zanič in ga pojdi menjat... čimprej. Probaj ga v roki, če začutiš kakršne koli vibracije, ki jih povzroča vrtenje diska potem nesi nazaj kjer si kupil... it is faulty.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Spajky ::

zenith1, moja stran pod komp/modifik. ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

zenith1 ::

Bom danes preizkusil disk v roki! Spaky, sem ze bil na tvoji strani in tudi na Silent PC Review, kjer sem videl diske vpete na gumicah. Zanimivo!!

zenith1 ::

Sedaj mi ExcelStor 60GB disk visi v zraku na gumicah v 5.25 racku za CD/DVD rome. Sam disk povzroca neznaten zvok, vendar vibrira (za moje pojme ne veliko, vendar zadosti da se mi je tresel tower in povzrocal hrup).

Sedaj je izboljsava zelo dobra, ce bi se malo zvocno izoliral bi bilo se bolje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TRDI DISK ExcelStor! NITI PRIBLIŽNO

Oddelek: Pomoč in nasveti
51005 (754) dash_wallace
»

trdi disk okvara

Oddelek: Strojna oprema
121558 (1286) Nande
»

pomoč pri disku

Oddelek: Strojna oprema
11953 (876) snoopy20
»

kaj mislite o tem Trdem disku

Oddelek: Strojna oprema
61192 (1036) Matek
»

IBM Moth...Fu....n DTLA

Oddelek: Strojna oprema
9985 (685) Jux

Več podobnih tem