» »

Za kaj ponucati star comp?

Za kaj ponucati star comp?

damirez ::

Punca je mela doma star racunalnik (amd300), na katerem se je samo prah nabiral. Potem sem se odlocil, da ji bom pokazal da je racunalink zelo uporaben in sem nasel malo stare sare doma in sem ji pobral ven njen ram in dal notr 128mbrama pc133(njena plata podpira samo 100) GF2 32mb in ji nalozil SIMSE nad katerimi je bila kar navdusena.

No zdaj pa problemi:
1.Plata zazna 256mb rama ceprav ga je 128 verjetno zato ker je 133mhz, a je to kaj narobe ali lahko to kasneje kaj zaje...?
2.Ne boste verjel ampak not sem ji dal NONAME modem(kupljen pri jerovsku) in ne najdem CD-ja z driverji, kaj storiti? Verjetno po nov modem, ampak a se da prisparat 4k? Probal sem dat Standard V.90 56k modem in navidezno dela normalno samo ko mora klicat pa pise da je "nekaj narobe":D
3.Katere spile priporocate za punco (prvoosebnih se boji, VSEH:D )?

No cem se vam je ze dalo vse tole prebrati upam da mi boste to pomagali, ker punca cisto prevec casa:D ! Hvala!

damirez ::

No no! Kr noben noce pomgat, sj ze prav.:'(
Potrudm se res lepo napisem pol pa dobim to...

ali3n ::

1. če dela, pusti tko kot je :-) (si siguren da je 128mb modul)
2. glede modema - prepiši cifre z največjega čipa na modemu in vtipkaj v Google... ni vrag da ne bi našel gonilnikov nekje na netu... nič nisi napisal kako napako javi - da je "nekaj narobe" - kaj točno?
3. ne vem - bojo ostali povedal

Ne vem zakaj se razburjaš - od tvojega prvega posta je minilo 12 ur...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

damirez ::

OK thx nebom se vec razburjal:D
Sem pa sigurn da je 128mb ram.

budili ::

prvic slisim da se kdo buni zarad `dodatnih` 128:D

glede modema lahko probas prepisat tako malo daljso cifro nek ID (vecinoma je na kaki nalepki) v Google pa ti bo morda proizvajalca vrglo ven, potem pa mal pobrskaj na njihovi strani
je pa tko da je po vsej verjetnosti kak Rockwell/Sysgration softmodem, pri teh je kar nekaj zaj.. da najdes pravi driver

aja 3. nalozi ji kak Bomber, pa Sokoban da se nau ulezala:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: budili ()

Dead_Eye ::

128MB ram-a nikakor ne more zaznat kot 256MB, manj že zazna, več pa ne. Lahko ji daš kej za vozit - kakšen colin 1 bi delal lepo, mogoče tudi 2, pa kakšno TOCA. Če so ji všeč simsi lahko inštaliraš settlerse ali kakšen simcity. Meni so še vedno najboljše igrice Bubble bobble in Puzzle bobble(v dveh je ZAKON) :) :D :D >:D >:D :D


za modem pa poglej kaj piše na njem, jaz sem tudi imel en Conexant modem in je bil problem najdet driverje.
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

damirez ::

Ja pogledal sm je conexant zdej sm pr seb doma podownloadal drajverje upam da bojo tapravi. Ne morm verjet da imam se skatlo doma od modema in da niti na skatli ne pise nc niti v knigci ne pise kaj je to za en modem sem moral spet kisto odpirat da sm pogledal kaj je to za en modem re podn.
Drugace je pa res 128mb rama zazna ga pa 256mb res tud v winsih k pogledas pise 256mb.

Dead_Eye ::

niti na skatli ne pise nc niti v knigci ne pise kaj je to za en modem


hehe, imam doma 17" monitor in vse kar piše je professional monitor(v knjigici) in na škatli made in taiwan :)) btw ni niti približno professional, kvečjemu najslabši model hehe
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera grafična kartica za max 25.000 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
845165 (3874) mtosev
»

Kera grafa za dvajst čukof? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1026958 (5184) ross|e20
»

Pozor !!! powercolor 9800 pro samo 128 bit

Oddelek: Strojna oprema
432628 (1574) DjTonic
»

56k Voice faxmodem v.90 standard v linux red hat 9

Oddelek: Pomoč in nasveti
101200 (1111) Lee
»

Pomoc pri nakupu "osnovnega" pc-ja oz. kako je z graficnimi k so na motherboardih???

Oddelek: Kaj kupiti
181299 (1081) amper

Več podobnih tem