» »

Pomoc pri nakupu "osnovnega" pc-ja oz. kako je z graficnimi k so na motherboardih???

Pomoc pri nakupu "osnovnega" pc-ja oz. kako je z graficnimi k so na motherboardih???

prehlajeni ::

Pozdravljeni!

Moram sestaviti konfiguracijo za popolno začetnico v računalništvu in me zanima vaše mnenje in vaši predlogi. Najbolj pomembno pri tem sistemu je da je čim cenej -vsazga jurja je škoda (razn recimo pr hdd40GB=21k hdd30GB=20k) in fajn bi blo da bi bil sistem tudi nadgradljiv. Sistem bi se uporablu za XPje, MS-Office programe in internet, igrice zelo redko. Ker se ne spoznam na grafične na matičnih ploščah me zanima koliko so kaj zmogljive? A lahko poganajo "otroške igrce" kot so Mojster Miha, Telebajski in Hugo, a recimo Quake2 bi laufu na njih ali je to že preveč kaj pa Quake3 (te quaki so sam za primerjavo zame da vem kolk je zadeva zmogljiva).

No jaz sem ji zaenkrat sestavil konfiguracijo:

============================
Ohišje Midi 750LU-B 300W, bel 11540
Mat.pl. Elite K7SOM VGA, SB, LAN 21300
Proc. DURON 1300 (morgan) 11400
Pomnil. DIMM 128MB DDR 266   5500
Trdi Disk 40GB 7200RPM ATA133 21230
Mehki D. FDD   2400
CD Artec CD 54x RETAIL 5500
Modem CONEXANT 56K V.92 PCI 3860
Kabl Audio kabel za CD/DVD 300
Kabl IDE kabel za CD/DVD 400
Hladilnik Vulcano 6  2740
--------------------------------------------------------
= 86170
gotovinski popust -3% = 83584
============================

Vem da je 128MB mal mal sam kle gre res za vsazga jurja, a bi delal sam z 128MB rama?

Lp in hvala za pomoc:)

Aspirinix ::

128MB rama bi moralo biti dosti DDR je hitra stvar. Meni deluje jo XPji na 128, pa ne delam na njih ravno malenkosti. Tudi hitri so kolko tolko.

Monitor ma doma ali sem ga spregledal?

Grafične na matični:
Integrirana grafika je praviloma slabša od tiste na vodilih, ampak so tudi izjeme. Če se ne bodo na mašini vrteli špili bi morala biti integrirana grafika čist dovolj. V primeru, da z njo ne bi bila zadovoljna se pa tako da v BIOSu izklopiti in se doda grafika na vodilu.

Kabel za audio računajo posebej? Če je integrirana zvočna na matični so običajno vsi kabli poleg priloženi.

boštjan ::

prehlajeni,jaz ti priporočam cd-rw,za arhiviranje podatkov,dobiš ga za 15k.
Pol kupi 256ddr rama->9000sit,nikdar ne veš kdaj bo spet tako poceni.
Aja HDD kupi western digital 400JB z 8MB ,stane isto kot ta ki si ga navedo,samo da je wd hitrejši.Če ne misliš igrat igerc z hudo 3D grafiko pol je integrirana grafika OK.

prehlajeni ::

Matično ploščo bom vzel raje
A7N266-VM NF, VGA, SB, LAN 22.600
una elitka nima agp slota.

Glede asus grafe na plati pa na homepage pise:

Experience exhilarating 3D performance in games, video, and applications with an integrated NVIDIA GeForce2 graphics core. By incorporating the same graphics core found on award-winning GeForce2 AGP graphics cards, the A7N266-VM delivers exceptional performance and value. Flexible upgradeability to next generation GeForce3 Titanium cards is also possible through an AGP slot.
Built upon the advanced nForce chipset architecture, the A7N266-E features powerful GeForce2 level 3D graphics, Dolby digital 5.1 audio and integrated LAN for an all-in-one solution with unmatched performance and value.

Pa link do specifiukacij, če bi se dal kakemu stručkotu pogledat ce je ta plata zakej.
http://www.asus.com/prog/spec.asp?m=A7N...

lp:)

prehlajeni ::

pečke ne rab, disk bom pa res vzel wd-ja za ram pa če bi jaz kupoval bi zihr vzel 256 tko pa nevem.

hvala:)

boštjan ::

diskete za arhiviranje niso preveč ziher,raje cd-rw,pa saj niso več dragi,pa rami tudi niso.Naj ti povem da si je kolegica tudi kupla comp z 128MB rama,zdaj pa ji je žal da ni kupla 256MB.

prehlajeni ::

To gre tko naprej za ram 4jurje, pečka 10jurjev,...

ne bo dala 14jurjev zravn pa če jo še tko prepričujem (sem jo verjem:O ). Zadeva je taka da sem jo komej prepriču da kup nov comp in ne ena rablna jajca za 50jurjov.

Lp:)

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

kaj veš mogoče so kake rabljene stvari tudi še OK.recimo kaka pečka z 32X peko za 10k in rabljen 256DDR ram.sam sem si tako kupo,pečko in ram pa vse dela brezhibno.

prehlajeni ::

ja sej tko bomo pol nadgrajeval zadevo, v rablene sisteme pa nimam glih kakega pretiranega zaupanja, sam drugače kar dosti kupujem na bolhi (ram, grafa,...)

...drugače pa bi raje vidu da v temu postu ostanemo pri komentiranju sistema:

Midi 750LU-B 300W, bel
A7N266-VM NF, VGA, SB, LAN
DURON 1300 (morgan)
DIMM 128MB DDR 266  
40GB 7200RPM ATA133
FDD 1.44 
Artec CD 54x RETAIL
CONEXANT 56K V.92 PCI
Audio kabel za CD/DVD enote
IDE kabel za CD/DVD enote
Hladilnik za AMD in INTEL  Vulcano 6 

lp

boštjan ::

pol pa kar vzami to,samo disk vzami WD 400JB z 8MB,ker je cena ista,ni pa ata133 ampak 100,kar pa ni razlike

steiner ::

Na ventilatorju lahko ene 700-800 sit pršparaš, če vzameš Titana. Kaj je pa s temi ide/audio kabli? To mora bit zraven plate oz. cd-roma.

prehlajeni ::

na predračunu so mi jih zaracunal

boštjan ::

ok saj 700sit ni ne vem kaki keš,samo kolko jaz vem ide kabel pride poleg matične(ne da bi ga posebej plačeval),prav tako audio kabel poleg cd-roma.

amper ::

Kar se pa tiče grafične na plati naj pa povem da nima svojega rama ampak kuri navaden ram. Tamo da moraš od rama odšteti ram grafične da pol veš kolk maš res rama not. V tem primeru kupi vsaj 256Mb RAMa. To zadevo ma en moj kolega pa moram rečt da je en šit. Ker skoraj nobene novejše igre ne more zalaufat.
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

prehlajeni ::

...ampak za XPje, DivXe, stare spile ala q2 in kakega Mojstra miha bi pa mogla bit, a?

a drgac majo grafe na platah v vecini svoj ram?

lp

iration ::

Nekaj je jasno: če ti zraven zaračunavajo kable, potem te nategujejo.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

prehlajeni ::

...AGT računalniki :\

Zheegec ::

Heh, kabli so pa res problem :)
Zraven plate dobiš 1 IDE kabel in nič drugega, tako da za kakšen CD rabiš še en IDE kabel......
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

amper ::

Jaz sem dobil pri epox plati 1 ata100 kabel en navaden in kabel za disketar pa še en konektor za USB dodatni seveda.
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716197 (8236) Vlad Tepeš
»

grafične kartice, ponovno

Oddelek: Kaj kupiti
361543 (968) Caligula
»

DILEMA za 550.000sit

Oddelek: Kaj kupiti
311673 (1001) Heisenberg
»

Prosim za zeleno luc za naslednjo konfiguracijo (cca150k)

Oddelek: Kaj kupiti
141182 (820) JakobSTR
»

Komplet računalnik za cca. 200.000 sit

Oddelek: Kaj kupiti
201512 (1073) Firebat

Več podobnih tem