» »

Divx filmi in subwoofer

Divx filmi in subwoofer

lampa ::

Imam live 5.1 zvočno kartico in ta ima tri analognre izhode.Sprednji in zadnji zvočniki delajo normalno,center tudi ,iz sub-a pa se čuje govor ,ki ga predvaja center.Čuje se nekako popačeno kot nekakšno grgranje in je vsaj zame precej moteče.To grgranje se sliši samo pri Divx filmih, ki so v AC3 formatu, pri DVD filmih pa je zvok v redu.Zanima me ali je to napaka Divx -ov ,zvočne ,gonilnikov ali pa je kaj tretjega.

msmiha ::

Vrjetno je napaka v nastavitvah, ki jih uporablajaš za audio codec. Probaj z drugim programom, predvajat Divx pa boš vidu če je še vedno enak problem ptem je sigurno napaka v codeceu
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

DarwiN ::

Uporabi AC3 filter za kodiranje 5.1 filmov. Tam imas nastavitve za vsak kanal, lahko tut sam zmixas zvok . :) Dosedaj pa se ti je zvok iz centra mixal v woofer.. !

DarwiN ::

AC3filter 0.70b - - - - - -> http://ac3filter.sourceforge.net/

Clone ::

Pa še opomba, v AC3 filtru ne semš nastavit na 5.1 ampak na SPDIF output (vsaj pri mojem Live!-u je tko)

lampa ::

Uporabljam AC3 filter, če dam output na SPDIF se mi računalnik kvalitetno obesi (pomaga samo hard reset).V AC3 sem poskušal razne nastavitve in je vedno isto.Gonilniki za zvočno so KX, ker z originalnimi nisem mogel dobiti 5.1 zvoka.Če ima kdo še kakšen predlog naj pove.

Clone ::

Potem je pa očitno da maš z driverji problem!

Na europe.creative.com si potegn dol LiveDrvPack

http://si.europe.creative.com/support/d...

tukej bl natančno, so pa za XP in SB Live! 5.1

pol pa še 1x probej;

L.P.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S/PDIF out samo 2.0 zvok namesto 2.1 (subw. ne dela)

Oddelek: Zvok in slika
142331 (1868) Zako
»

Optični kabel in 5.1 zvok

Oddelek: Zvok in slika
164935 (4264) shark_nm
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511205 (5013) Sarimner
»

Težave s konfiguracijo sistema 5.1

Oddelek: Zvok in slika
71715 (1567) settler
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122240 (1971) link_up

Več podobnih tem