» »

Srce - trdi disk

Srce - trdi disk

Klemenn ::

Ok....i´ve got too much time for thinking :D


Da pojasnim;

gledal sem nekej o trdih diskih, in ugotovil da majo trdi diski na vsake tolk časa napako. ne vem kakšno; napako naredijo pač pri pisanju :)

pa sem mal primerjal...glede na to kolkrat srce udari v minuti in koliko mora zdržat;

ima tudi srce tako napako? :\

Marjan ::

Precej neposrečena primerjava.

Če že primerjaš, zakaj ne raje disk - možgani ?

Skupno imata vsaj shranitev informacij.

Vesoljc ::

šum na srcu?
če se ne motim, to pomeni, da ritem bitja ni stalno enak...

@marjan
sej lahko gledaš z mehaničnega stališča :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

.:joco:. ::

Heh, al pa Hart attack.

Ko v srce pride en zeloooo močen signal. Srčna mišica se tako zelo skrči (oziroma sprosti se veliko preveč kalcija, ki omogoči krčenje, njegov absens pa sprostitev), da se ne more sprostit še nekaj sekund ali celo minut. Kar je lahko usodno...
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Hypno ::

Ritem srca ni nikoli stalno enak. Vzrok za to je t.i. fiziološka aritmija, ki nastane kot posledica dihanja in stalnega premikanja mediastinuma.

Mislim, da EKG monitor upošteva tudi to zadevo, zato kaže signal brez tega šuma.
Great are mysteries of the mind ...

bbombek ::

Ja res je tudi srce naredi malo bad-sektorjev vsake tolko časa. Ne mormu mu revčku zamerit saj naredi v povprečnem slovencu kar dosti utripov (60/min, 24 ur na dan, celo življenje to je nekje 2.200.000.000 utripov pri 70 let starem). No ti bad sektorji pa so kakšne ekstrasistole ki se fiziološko pojavijo in jih včasih tudi sami čutimo (jaz jih čutim in sicer vsakih približno 14 dni). Zgodi se da kaka 2 utripa spusti al pa jih malo več naredi. Šumi pa so posledica nepravilnega pretakanja krvi po srcu (ker pač ratajo turulence) zaradi različnih prirojenih ali pridobljenih srčnih defektov, kot so naprimer okvare zaklopk etc. Ti pa seveda nimajo veze z aritmijo srca.:))
Boris Bombek

Klemenn ::

no, to me je zanimalo


torej ma tud srce na trenutke napako :)

Spajky ::

He, ko ti hertz zatrokira zaradi kakega strdka in crkne napol mišica, hmali crkneš kot jest pred skoraj 6 leti. Pa da vidiš, zgleda kot da bi te klali od "iznutra" (ala film Alien scena prej ko mali alien ven pride iz prsi...) EKG in telo/metabolizem full znori, pol pa vidiš na monitorju vse črte ravne prej ko se onesvestiš (in pomisliš ko v Alan Fordu: Uf,vidi, pa ja sam mrtav!/pa prije ili kasnije svi trebamo-Grunf...). Vse ledice na mašini naredijo light show, piezoti piskajo ko zmešani (GPF has occured at...), sestre in zdravnik tečejo, panika ... Je**ga, sem pršu ven ob rojstvu kot OEM brez listka prvezanega na nozni prst s podatki o MTBF, ni blo garancije ... :-))) .. pol pa je blo očitno uspešno - Heart Life Recovery/GetLifeBack v2.0 (The sistem has recovered from serious error - še sm tle!) ... zdej se je lahko zaj***vat, ko je vse mim ... Disk pa samo vržeš stran ko crkne in nabaviš novga, herc pa ne ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

DimmniBurek ::

Šum na srcu ni to da herz ne dela enakomerno ampak to da se tista luknja ki jo mamo na srcu ob rojstvu ne zaceli! To je meu od sošolca brat ki je pr 2letih umrl, žalostno! Ko se rodimo in prej mamo vsi luknjo na sredi srca in pol se tu zaceli, ker telo rabi menda več krvi na enkrat oz. več pretoka, isto ko pr vodnem hlajenju, če je premalo pretoka na sek, se proc pregreje in ˝stopi˝ In Herz pa itak da ma neke napake, sej mene tudi kdaj pa kdaj mal zategne, pa ful zaboli v srcu, sam tu je zarad ljubezni :8)

BigWhale ::

> Herz pa itak da ma neke napake, sej mene tudi kdaj pa kdaj mal zategne,
> pa ful zaboli v srcu, sam tu je zarad ljubezni

Ja, seveda... ljubezen :P

Sicer pa srce ne boli. Ce je kaj narobe s srcem, potem ponavadi boli leva roka... Vsaj tako so meni povedali :)

jest10 ::

Tudi jaz sem imel šum na srcu. Pa sem bil pri 3 letih operiran.
DimmniBurek:
Luknja v srcu je zato, ker zarodek ne uporablja pljuč. Tako da kri ne teče brez veze skozi pljuča. Če se ta luknja po rojstvu ne zapre čisto pa sledijo hudi problemi;((

Klemenn ::

Luknja v srcu je zato, ker zarodek ne uporablja pljuč. Tako da kri ne teče brez veze skozi pljuča.


ne razumem..lahk mal kdo bol pojasne? da ne teče čez pluča je luna v srcu? :\

ganzi ::

šum nastane ko gre kri v srce.. in zaklopka ne zapre žile in kri steče nazaj po žili dol namesto skozi srce..
in to se sliši kot šum..
LP

jest10 ::

Ja samo to ni bolezensko stanje. Ta šum pri zaklopkah je drugačen

BigWhale ::

> ne razumem..lahk mal kdo bol pojasne? da ne teče čez pluča je
> luna v srcu?

Ja, lukna je v eni 'dihtungi' da gre voda skoz njo v napacno 'cev'. K je takrat v bistvu pravilna...

Poglej si kak srednjesolski ucbenik za biologijo ;>

Hypno ::

Pojem šum na srcu se uporablja za šum, ki nastane zaradi ne-optimalnega tesnenja zaklopk ponavadi (dost prisoten v populaciji).

Nezaprtje srčenga septuma ob porodu, ki ga je treba ponavadi korigirat imenujejo drugače.
Great are mysteries of the mind ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

original pesmi

Oddelek: Sedem umetnosti
152991 (2620) bambam20
»

Spet rak

Oddelek: Znanost in tehnologija
245402 (4339) marsovcek
»

Najlepše slovenske,hrvaške in srbske ljubezenske pesmi.

Oddelek: Pomoč in nasveti
1130633 (30463) Baby
»

Najlepše slovenske balade so??

Oddelek: Sedem umetnosti
2110431 (10013) boych
»

E-tromboza

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
112773 (2773) bodom

Več podobnih tem