» »

tezava pri bootanju linuxa - pomoc

tezava pri bootanju linuxa - pomoc

andmer99 ::

Opis stanja:
Na racunalu imam na /dev/hda instalirane w2k na /dev/hdc pa SuSe7.3. Linux ima svojo malo boot particijo in lilo na /dev/hdc1 (zaradi 1024 cilinder limita). Od tod sem z "dd" prvih 512 bytov kopiral v datoteko. To datoteko uporabljam v windows boot managerju, ki je glavni na sistemu in z njim nato zazenem linux oz. lilo. Taksna konfiguracija mi deluje ok na nekaj racunalih.

Opis tezave:
Ponoci sem nekaj prestavljal diske po racunalu in v zaspanosti po pomoti prikljucil disk z linuxom, ki bi moral biti na /dev/hdc na /dev/hdb in poskusil zagnati Linux. Seveda je stvar med zagonom odletela, ker je bil hdc disk napacen. Zamenjal sem diske nazaj, tako kot morajo biti (linux disk na /dev/hdc), vendar linuxa ne morem bootati. Lilo se obesi s sporocilom "LI". Kaj narediti sedaj?

Bi pomagalo ce bi zbootal linux s CDjem, zmountal vse hdc particije in nato reinstaliral
lilo s /sbin/lilo ukazom ter nato spet z dd skopiral prvih 512 bytov boot particije v file?

Kaksen druge resitve?

BigWhale ::

Zelo verjetno nisi tako nazaj sestavil zadeve kot je bila. Pa imas zdaj tezave.

Resitev, ki si jo predlagal je najbrz kar preva...

.. vem pa za eno boljso... ;) Odstrani tisti Windows Loader in namesto tega uporabljaj LILO za boot Windowsow oz Linuxa.

Brez veze, lilo/grub je deset let pred windows bootom... ;)

andmer99 ::

Zadeva je sedaj sestavljena nazaj tocno tako kot je bila, tako da tukaj ni tezav. Preden zazenem
tisit /sbin/lilo bi se rad preprical, da ne bom kaj se bolj zaje... kot sem ze.

Tudi ce sedaj dol vrzem tisti windows boot manager s tem ne bo pridobil nic, ker se vedno ne bom mogel bootati linuxa....

Taksen pristop bootanja uporabljam, ker je do sedaj deloval brez tezav in omejitev in zakaj bi zamenjal nekaj kar dela OK.

andmer99 ::

/sbin/lilo je pomagal, zadeva se spet boota normalno...

BigWhale ::

Ljudlje so najbolj srecni in zadovoljni, ko sami resijo problem... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lilo boot loader problem

Oddelek: Operacijski sistemi
151927 (1559) Michael7
»

LILO -- kako spremeniti boot zaporedje

Oddelek: Operacijski sistemi
171247 (1094) BigWhale
»

Suse 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
665026 (4312) moj_nick
»

CDrecord problem

Oddelek: Operacijski sistemi
81041 (988) ghaefb
»

Gentoo Linux - bootanje

Oddelek: Operacijski sistemi
101456 (1343) jaBo

Več podobnih tem