» »

Power ventilator na ploščo Abit A7N8X-X

Power ventilator na ploščo Abit A7N8X-X

MaKjaVelli ::

Torej, kot marsikdo od vas bi tudi sam rad imel tišjo "kišto":)

Ne gre se mi za to, da bi se spuščal v velike predelave, dovolj bi mi bilo da utišam ventilatorje. Disk me ne moti (...še;)). Sem nekako začetnik in nisem kaj preveč vešč v teh stvareh...

V ohišju sta 2 ventilatorja. Prvi je na procesorju in ta je dovolj tih, saj mi Q-Fan zmanjša obrate na 2700/min in je vredu. Drugi ventilator je v napajalniku...

No, torej, stvar sem si zamislil takole... Najprej bom porezal mrežco na napajalniku, druga stvar pa bi bila sledeča, in pri tem potrebujem vašo pomoč...

Ker ima plošča en priključek za dodaten ventilator (Chasis Fan 4-1 pin CHASSIS1) ter za dodaten toplotni senzor (Power Supply Thermal Sensor 2-pin PWRTMP1) bi dokupil toplotni senzor in priključil ventilator v napajalniku na ploščo, tako da bi mi Q-Fan kontroliral še slednji ventilator.

Kako bi se stvar obnesla...? Kje bi sploh lahko kupil temp. senzor (koliko stane)?

Popolnoma zadovoljen pa bi bil tudi z ročnim regulatorjem ventilatorja, kateri bi sam imel senzor temperature, tako da bi dvignil temperaturo če bi bila previsoka. Sem že nekaj bral teme o tem, ampak povsod je kaj za delat sam... meni se ne da... jst bi rad kupil nekaj, da bi samo priklopil ventilator gor in bi bil mir, prodajajo kaj takega (kje)?

Pa še to... a je mogoče kje kupit samo mrežco iz okrogle žice za na vent od napajalnika, takšne mrežce kot jih imajo recimo Enermaxovi napajalniki?

p.s. še kratek opis sistema, AMD XP2600+ na 11x166Mhz, torej nič navit, CPU temperatura 33'C, MB temperatura 24'C

Hvala za pomoč in potrpežljivost ob branju dolgega posta|O :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družinski server / HTPC za v dnevno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10612440 (9148) CoreySteel
»

Iz +12v na +7v modifikacija ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202827 (2331) Pyr0Beast
»

Napajalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
321663 (1158) Silence-r

Več podobnih tem